Terminal git: master po instalacji oh-my-zshell


1

Właśnie zainstalowałem oh-my-zshell. A mój terminal wygląda teraz jak obraz. Co to jest git master? Zainstalowałem Oh-my-Zshell na innych komputerach Mac, wygląd nie jest taki. Mam tutaj root, BTW.

Czy możesz to wyjaśnić, proszę?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


2

Zazwyczaj niektóre motywy oh-my-zsh zawierają specjalne monity dla katalogów będących repozytoriami Git. „Git master” oznacza po prostu, że myśli, że katalog, w którym się teraz znajdujesz, jest repozytorium Git, z nowymi, nieetapowymi zmianami. Wszystko to ma związek z kontrolą źródła. Nie znam twojego tła z kontrolą źródła, ale możesz to sprawdzić, jeśli jesteś ciekawy.

Zacznę od spojrzenia na twój plik ~ / .zshrc i zobaczę, na co ustawiony jest ZSH_THEME. Następnie zajrzałbym do ~ / .oh-my-zsh / themes / i szukałem motywu ustawionego w ~ / .zshrc. Ten ostatni zazwyczaj ma ustawiony zestaw monitów, który właśnie widzisz. Następnie zmienię monit, aby wyglądał tak, jak chcesz. W twoim przypadku możesz po prostu wyłączyć rzeczy związane z Gitem z miejsca, w którym monit ustawia te zmienne.

Powodzenia!


Eksperymentuję zarówno z Gitem, jak i Terminalem. Dzięki za wyjaśnienie. Mam pliki .git .gitconfig. Musiałem założyć niektóre z nich podczas pracy dla personelu. Jakie pliki mogę usunąć w tym katalogu głównym? Masz jakiś pomysł?
atilkan

1
Przeniosłem plik .git gdzieś indziej i bumm. Teraz jest ok. Dzięki za oświecenie.
atilkan

1
Zobacz stronę wtyczki oh-my-zsh. Git jest tylko jedną z domyślnych wtyczek. Istnieje wiele innych przydatnych dla prawie każdego zadania. Teraz, gdy jesteś użytkownikiem powłoki Z, wykorzystaj to jak najlepiej! ;)
retrografia

Właśnie zainstalowałem prezto, ale wystąpiły problemy. Powrót do oh-my-zshrc. Powinienem użyć tego przed zmianą. Zresztą i tak nie jestem w stanie ocenić różnicy. Dzięki.
atilkan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.