Jak usunąć zdjęcia tylko z jednego urządzenia?


1

Ponieważ mam ograniczoną pamięć na moim iPhonie, czy mogę usunąć zdjęcia z mojego iPhone'a, a one nadal pozostaną w iCloud? Czy można uzyskać do nich dostęp na moim iPadzie, który ma więcej pamięci?

Myślę, że po usunięciu zdjęcia na dowolnym urządzeniu, usuwają się również z iPada (prawdopodobnie przez iCloud).

Odpowiedzi:


2

Jak wyszczególniono w Artykuł wsparcia Apple , możesz wyłączyć iCloud Photo Library na urządzeniu z systemem iOS, stukając Ustawienia & gt; iCloud i wyłączenie „Photos”.

Twoje zdjęcia pozostaną w bibliotece zdjęć iCloud, ale zostaną usunięte z urządzenia.


2

Zaczynasz pytanie, mówiąc, że masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania, więc postanowiłem zaproponować rozwiązanie, które nie usuwa, a zamiast tego przechowuje mniejsze wersje Twoich zdjęć.

Spójrz na to Apple doc iCloud Photo Library FAQ, jeśli celem jest po prostu zaoszczędzić miejsce, są podejścia, które pomogą Ci w

Cytując dość swobodnie z tego artykułu na wypadek, gdyby Apple zmieniło go, gdy pojawi się iOS 10:

Czy mogę używać biblioteki zdjęć iCloud, aby zaoszczędzić miejsce na moim urządzeniu?

Biblioteka zdjęć iCloud automatycznie przechowuje wszystkie Twoje zdjęcia i filmy   oryginalna wersja o wysokiej rozdzielczości. Wykonaj poniższe kroki, aby wybrać   jak zapisujesz swoje zdjęcia i filmy na swoim urządzeniu:

Na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch stuknij Ustawienia & gt; iCloud & gt; Zdjęcia lub   Ustawienia & gt; Zdjęcia i amp; Aparat, a następnie wybierz ustawienie przechowywania. Na Twoim   Mac, kliknij Zdjęcia & gt; Preferencje & gt; iCloud, a następnie wybierz pamięć   oprawa.

Jeśli włączysz funkcję Optymalizuj [urządzenie], biblioteka zdjęć iCloud będzie   automatycznie zarządzaj wielkością swojej biblioteki na swoim urządzeniu, więc Ty   może w pełni wykorzystać pamięć urządzenia i uzyskać dostęp do większej liczby zdjęć niż   zawsze. Wszystkie oryginalne zdjęcia i filmy w pełnej rozdzielczości są   przechowywane w iCloud, podczas gdy wersje urządzenia są przechowywane na urządzeniu.   Możesz pobrać oryginalne zdjęcia i filmy przez Wi-Fi lub telefon komórkowy   kiedy ich potrzebujesz.

Pracowałem nad telefonami dla Applecare podczas wydania iOS 6, 7 i 8. Byliśmy grzybami, trzymano nas w ciemnościach aż do dnia lub dwóch przed wypuszczeniem, a wtedy uderzyło to całe to nowe szkolenie. Nie jestem pewien, kto jest bardziej sfrustrowany ciągłymi zmianami Apple w Photo Stream / iCloud Drive / bibliotece iCloud Photo, pracownikami lub klientami! Mam nadzieję, że Apple będzie w stanie zadowolić się tym, co ich użytkownicy mogą zrozumieć na dłuższą metę. Mam nadzieję że to pomoże.


0

Najlepszym miejscem do przechowywania zdjęć przez długi czas jest komputer.

Pamięć masowa w chmurze może być kapryśna, nie jest warta ryzyka.

iPhoto lub Image Capture na komputerze Mac, Photo Gallery [część MS Essentials] w systemie Windows, byłyby najbezpieczniejsze.


1
Lubię komentować „Najlepszym miejscem do przechowywania zdjęć przez długi czas jest Twój komputer”. chociaż myślę kontekst jest wszystko. Do długoterminowego przechowywania zdjęć powiedziałbym na sprawdzonych nośnikach optycznych wysokiej jakości przechowywanych w odpowiednim ognioodpornym sejfie w domu i / lub w biurze lub w sejfie banku. Najlepiej nie mniej niż dwie kopie, z których każda jest przechowywana w osobnych miejscach jako zapasowa kopia zapasowa. Następnie użyj komputera po prostu do tego, co nazwałbym długoterminowym łatwym dostępem. Jeśli coś stanie się z komputerem, zdjęcia można w razie potrzeby przywrócić z nośnika optycznego.
user3439894

1
Zakładałem, że komputer będzie miał oczywiście kompetentną strategię tworzenia kopii zapasowych. Jak mówi powiedzenie: „Wszelkie dane przechowywane w mniej niż trzech różnych miejscach powinny być uważane za tymczasowe”.
Tetsujin

Dlatego powiedziałem „Zgaduję kontekst to wszystko ”. :) Z pewnością się zgadzam z mniej niż trzy koncepcja i dlaczego mam Time Machine na RAID, a następnie nagrywam najważniejsze dane do zweryfikowanych, wysokiej jakości nośników optycznych przechowywanych w ognioodpornym sejfie w domu i mam inne kopie w innej oddzielnej fizycznej lokalizacji. :)
user3439894

Mam program Time Machine dla komputerów Mac, Acronis dla komputerów PC z własnym serwerem oraz Backblaze dla firm zewnętrznych. Belt & amp; nawiasy klamrowe;)… och, i; iCloud, oczywiście
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.