Czy można używać terminala szeregowego (np. VT420) z nowoczesnym komputerem Mac?


1

Znalazłem wiele samouczków na temat używania komputera Mac do sterowania urządzeniem szeregowym, ale nie na odwrót. Mam terminal DEC VT520 i najnowszą wersję Mac Pro. Czy istnieje sposób (z adapterem USB) na uzyskanie powłoki na komputerze Mac ze sprzętowej konsoli szeregowej? Zasadniczo szukam wersji OS X „Ubuntu Serial Console HowTo”. Czy to jest tak śmieszne, że nikt tego nie próbował?

Odpowiedzi:


2

Nie próbowałem tego osobiście, ale istnieją dobre instrukcje, aby to zrobić za pomocą adaptera USB-Serial Tripp Lite (z domu Keyspan) i Apple IIc . Oczywiście możesz zignorować części instrukcji specyficzne dla Apple II (większość artykułu) i skupić się na adapterze, kablu i ttysuruchomieniu getty.


1
JSTN z Tumber niedawno skonfigurował terminal VT220 na swoim komputerze Mac Pro i natrafił na te instrukcje, które gettyuruchomią się bez konieczności uruchamiania powłoki po stronie Maca.
morgant,

2

Od jakiegoś czasu bardzo lubię moduł SitePlayer Telnet , który naprawdę uzupełnia także środowisko OS X. Kosztuje to nieco więcej niż zwykły kabel DB-9 lub DB-9 -> kabel USB, ale oferuje dużą zaletę.

Po prostu konfigurujesz moduł z informacjami o sieci, których użyjesz, aby uzyskać do niego dostęp, oraz parametrami szeregowymi dla jego połączenia szeregowego. Następnie połącz się z nim za pomocą zdefiniowanych informacji sieciowych, a będziesz mieć połączenie szeregowe z serwerem, do którego jest podłączony.

Jeszcze fajniejszy? Moduł ogłasza się przez Bonjour, dzięki czemu wiesz, czy jest „żywy” i jakie są informacje o połączeniu.

To naprawdę świetna alternatywa dla konieczności ciągnięcia miedzi w sieci i okablowania w celu zarządzania szeregowego / łączności.


0

Używam ZTerm wraz z adapterem Keyspan, aby zapewnić obsługę konsoli szeregowej na moim MacBooku Pro.

http://homepage.mac.com/dalverson/zterm/


OP chce używać DEC VT520 jako klienta terminala na Macu (prowadząc sesję powłoki na Macu z DEC), więc ZTerm jest złym rozwiązaniem (chociaż jest to świetny klient szeregowy / telnet na Maca).
morgant
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.