Jak ustawić domyślną szerokość, wysokość i położenie aplikacji terminalu na komputerze Mac?


19

Jak mogę ustawić domyślną szerokość i wysokość okna terminala Mac, aby zawsze otwierało się tak, jak chciałbym. Obecnie za każdym razem, gdy uruchamiam aplikację terminalową, muszę ją zmieniać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


16

Jednym ze sposobów na to jest

  1. Ustaw swoje okno tak, jak chcesz,

  2. Przejdź do Okno> Zapisz system Windows jako grupę ...

zrzut ekranu okna zapisywania jako grupy

  1. Wpisz nazwę obok Zapisz jako:

  2. Zaznacz „Użyj grupy okien po uruchomieniu terminalu”

  3. Kliknij Zapisz

Jednak po uruchomieniu Terminalu, jeśli wybierzesz Terminal> Nowe okno, nadal będziesz musiał zmienić rozmiar okna. Jest to najbardziej przydatne, jeśli chcesz mieć wiele okien terminali otwartych podczas uruchamiania.

Jeśli przejdziesz do Terminal> Preferencje> Profile, możesz utworzyć (lub edytować istniejący) profil dla okna terminalu według wielkości kolumny i wiersza, który jest dostępny na końcu paska tytułu okna terminalu (Twój zrzut ekranu pokazuje okno o szerokości 80 kolumn i 24 rzędy wysokości)

Następnie możesz ustawić ten profil na domyślny, naciskając przycisk domyślny (jeśli domyślny przycisk jest ukryty, ta grupa jest już domyślna):

zrzut ekranu strony profilu z domyślnym kółkiem


12

Okno powinno zapamiętać swoją ostatnią pozycję. Ale zmieni swój rozmiar, aby pasował do rozmiaru, który masz w preferencjach. Możesz zobaczyć, że twój obecny rozmiar jest domyślny.

80x24

Możesz to zmienić w Profil> Zakładka Okno. (w twoim domyślnym profilu)

Rozmiar okna

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Możesz także utworzyć usługę AppleScript lub Automator. Dodaj menu skryptów do paska menu i kliknij, aby uruchomić nowe okno. Lub użyj automatora, aby wywołać skrypt jabłkowy, a następnie zdefiniuj polecenie klawiatury ( link do instrukcji ).

tell application "Terminal"
activate
set the bounds of the first window to {140, 0, 1160, 775}
-- x - x position in pixels
-- y - y position in pixels
-- w - width in pixels
-- h - height in pixels
end tell

0

W systemie macOS Sierra (10.12), aby ustawić „część nowego rozmiaru okna”, przejdź do preferencji terminalu i użyj karty Ogólne , aby przejść do opcji „Nowe okna otwarte za pomocą:”. Dla mnie zadziałało wybranie „Ten sam profil”.

BTW: To pierwszy i jedyny raz, kiedy napotkałem ten problem na macOS. Nie występuje w MacOS High Sierra (10.13), ale musiałem wrócić do Sierra po ostatniej aktualizacji systemu macOS, która zniszczyła mój komputer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.