Jak zaimportować pliki .eml do Mail?


11

Używam readpstdo wyodrębnienia wiadomości e-mail z wielu starych .PSTplików programu Outlook .

Świetnie się spisuje, wyciągając wszystkie .EMLpliki e-maili wraz z załącznikami.

Ale jak mogę je przenieść do Apple Mail?

Każda z opcji „Importuj ...” tworzy osobną skrzynkę pocztową dla każdej wiadomości.

Chcę mieć możliwość importowania grup wiadomości do określonej skrzynki pocztowej.

(Wiem, że readpstmoże również generować mboxpliki, które Apple Mail obsługuje OK, ale powoli; ale nie to chcę robić).


Słyszałem, że niektórzy ludzie odnieśli sukces w eksportowaniu plików .eml w formacie .mbox z Microsoft Outlook | Office 2011.
IconDaemon

Pliki eml lub
emlx

Czy próbowałeś po prostu przeciągnąć i upuścić pliki .eml do Apple Mail?
Rene Larsen

@ReneLarsen tak, to była pierwsza rzecz, której spróbowałem.
Dan

Odpowiedzi:


14

Jeśli umieścisz wyeksportowane wiadomości e-mail (pliki * .eml) w strukturze folderów, wybierz folder zewnętrzny jako folder importu.

Właśnie przeprowadzony import testowy wygląda jak poniżej:

  1. Wybierz „Apple Mail” jako „Importuj dane z”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Wybierz zewnętrzny (główny) folder wiadomości e-mail do zaimportowania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Potwierdź wybór:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Zaimportowane wiadomości e-mail .eml znajdują się teraz w skrzynce „importowej” (tylko jedna skrzynka) z taką samą strukturą folderów, jak folder, z którego pochodzi import:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz możesz przenieść wszystkie lub wybrane wiadomości e-mail z folderu importu do wybranej skrzynki pocztowej. Po przeniesieniu wszystkich wiadomości e-mail po prostu usuń skrzynkę „importującą”.


Dzięki, to działa ... ale czy zauważyłeś, że prawie wszystkie wiadomości mają nieotwierany załącznik o nazwie „Dodatek do poczty”? Czy to tylko ja? Być może z powodureadpst
Dan

Nie mam żadnych problemów z załącznikami - ale zrobiłem tylko mały test, w którym wyeksportowałem kilka e-maili (drag'n'drop) - i zaimportowałem je ponownie - dwa z nich miały załączniki.
Rene Larsen

4
Z jakiegoś powodu, gdy próbuję, każdy .eml otrzymuje własny folder, ale oba są na tym samym poziomie w tym samym folderze w systemie plików.
Adam Grant

6
@mdomino, @AdamGrant: Jeśli zmienić nazwę katalogu nadrzędnego mieć .mboxrozszerzenie (tak, na przykład, końce struktura wyglądać jak: import.mbox/message1.eml, import.mbox/message2.eml), to bieżąca wersja Poczta wydaje się prawidłowo zaimportować wszystkie wiadomości w jednym folderze (zamiast każdego pliku EML otrzymującego własny folder).
Nick M

1
Jedynym problemem dla mnie jest to, że w przypadku wiadomości e-mail z załącznikami ikona spinacza nie pokazuje, gdzie są wymienione wiadomości e-mail. Nadal jest wyświetlany na samym e-mailu, a załącznik nadal się otwiera.
geoidesic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.