Jak mogę przestać ładować obrazy zewnętrzne w Mail.app?


10

Dostaję mnóstwo spamu każdego dnia i to mnie wariuje, że aby oznaczyć go jako spam lub usunąć, muszę wybrać adres e-mail, który go otworzy i załaduje wszystkie jego obrazy.

Wszyscy wiemy, że wiadomości e-mail zawierające spam zawierają odległe obrazy używane do śledzenia, a otwieranie wiadomości e-mail jest złe, ponieważ oznacza, że ​​mój adres e-mail jest „aktywny” dla spamerów.

Wiele klientów poczty e-mail ma domyślnie opcję zapobiegania ładowaniu obrazów zewnętrznych. Czy jest na to sposób w Mail.app?

Odpowiedzi:


14

Mail.app> Preferencje> Wyświetlanie> odznacz „Załaduj zdalną zawartość do wiadomości”

Preferencje wyświetlania

Będziesz wtedy mieć ten baner u góry każdej wiadomości zawierającej zdalną treść (na wypadek, gdybyś chciał zobaczyć obrazy): przycisk ładowania zawartości zdalnej

Na bok: wciąż widzę sporadyczny obraz w wiadomości, gdy przeglądam folder ze spamem. Jak najlepiej mogę powiedzieć, kiedy „przeglądam surowe źródło”, spamerzy umieszczają obraz w samym tekście wiadomości (jest dla mnie duży blok tekstu, który wygląda jak bełkot), ale nie jestem ekspertem od tego, co się dzieje tam Może to być po prostu błąd w tej funkcji.


2
Dziękuję, czuję się głupio, że tego nie próbowałem, ponieważ myślałem, że nie będzie sposobu na „Załaduj obrazy”, kiedy też chciałem: / Twój zrzut ekranu wyraźnie pokazuje Load Remote Contentprzycisk, który właśnie chciałem.
Matthieu Napoli

3
Co do twojej strony. To nie jest błąd - obraz nie jest zdalną treścią. Zamiast tego <img src="http://spam.com/tracker.png?id=123">piszą coś takiego <img src="data:image/png;base64,[representation]">, gdzie [representation]zawartość obrazu jest zakodowana jako base64. Aby wyświetlić ten obraz, komputer musi po prostu odkodować base64 i wyświetlić go. Nie kontaktuje się z żadnymi serwerami, więc nie ma szans na śledzenie.
wchargin

@WChargin to właśnie zgadywałem, po prostu nie wiedziałem na pewno, że to możliwe. Dzięki: D
dwightk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.