Jak stwierdzić, który program uruchamia aktualizację oprogramowania?


15

Mój Macbook działał bardzo wolno po otwarciu, więc otworzyłem Monitor aktywności i zobaczyłem jeden proces o nazwie aktualizacja oprogramowania, który nie odpowiadał. Nie powiedział, że używa żadnego procesora, ale mój laptop się czołgał. Zmuszam do wyjścia, ale potem ponownie się uruchomił. Więc sprawdziłem to online i zobaczyłem, że App Store używa go (i może innych). Więc otworzyłem App Store i uruchomiłem aktualizację. Wydawało się, że wykorzystuje ten proces, ponieważ pokazuje 104% procesora. Po zakończeniu wrócił do 0 CPU. Mimo to pokazało na czerwono, że nie odpowiada.

Skąd mam wiedzieć, jaki proces to nazywa? Jak mogę zapobiec jego wywołaniu?

Zdjęcia:
proces aktualizacji oprogramowania: Aktualizacja oprogramowania

proces aktualizacji oprogramowania po kliknięciu aktualizacji w OS X App Store:
proces aktualizacji oprogramowania po kliknięciu aktualizacji w OS X App Store

podwójne kliknięcie na proces w monitorze aktywności:
Podwójne kliknięcie na proces w Monitorze aktywności

preferencje i ustawienia sklepu z aplikacjami:
Preferencje i ustawienia App Store


1
Twój problem nie dotyczy aktualizacji oprogramowania. Uruchom Monitor aktywności i sortuj za pomocą% CPU. Chcesz ten z najwyższym procentem procesora. To właśnie powoduje spowolnienie pracy twojego komputera, a nie nieodpowiadającego demona (właśnie to jest aktualizowane oprogramowanie). Na wszelki wypadek sprawdź także zakładkę Pamięć i upewnij się, że ciśnienie pamięci jest zielone.
akshay,

Czy demon jest tym samym co usługa? Do Twojej wiadomości w końcu zrestartowałem się, a pamięć jest zielona, ​​a oprogramowanie zaktualizowane nie używa żadnego procesora 0.0 i nie odpowiada (więc nie jest czerwone).
1,21 gigawatów

1
Dosyć. Zauważyłem, że po pewnym czasie aktualizacja oprogramowania „nie odpowiada”. Myślę, że to normalne? W każdym razie nie wpływa to na szybkość mojego komputera. Zasadniczo aktualizacja oprogramowania zdecydowanie nie jest tutaj winowajcą, chyba że zauważysz, że zajmuje to znaczną ilość procesora, co w zależności od twojego postu nie jest.
akshay

Odpowiedzi:


9

Aby odpowiedzieć na pytanie, który program uruchamia softwareupdated:

W Preferencjach systemowych kliknij App Store.

Pokażą Ci ustawienia aktualizacji.

Normalne jest ciągłe sprawdzanie dostępności aktualizacji oprogramowania, co wyjaśni softwareupdateddziałanie w monitorze aktywności.

Tam możesz również ustawić, co będzie dalej, na przykład pobieranie i automatyczna instalacja itp. ...


Dodałem zrzut ekranu z preferencjami App Store.
1,21 gigawatów

Mam starego MacBooka, który został uaktualniony do 4 GB pamięci RAM. Przeglądanie sieci było teraz okropne i okazało się, że App Store pobiera w tle aktualizację OSX i XCode. aktualizacja oprogramowania wykorzystywała w sumie 0,75 GB, kiedy zwykle mam tylko 2 GB do gry po tym, jak OSX bierze udział.
stevesliva

@stevesliva Właśnie dlatego ustawiłem, aby ostrzegał mnie, a nie automatycznie pobierał i instalował. Chcę mieć nad tym kontrolę.
Ruskes,

4

Zastanawiałem się, dlaczego aktualizacja oprogramowania zawsze działała również na monitorze aktywności. Wydaje mi się, że rozwiązałem ten problem, wyłączając opcję „Sprawdź automatycznie nowe aktualizacje oprogramowania” w iTunes, w Preferencjach zaawansowanych.

(1) iTunes (2) Preferencje (3) Preferencje zaawansowane (4) odznacz: „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji oprogramowania”

Jak dotąd rozwiązało to problem. Zanim to zrobię, zmuszę się do wyjścia z aktualizacji oprogramowania, tylko po to, aby wyskoczyło prawie natychmiast po tym.

Teraz nie wyskakuje.


2

Podobne do poprzednich odpowiedzi, ale po prostu poszedłem do Preferencji systemowych -> App Store. Po odznaczeniu „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji”

Zauważyłem, że aktualizacja oprogramowania nadal działała na monitorze aktywności, więc wymusiłem na nim wymuszenie, ponieważ byłem zbyt leniwy, aby zrestartować komputer. Byłem już od około pół godziny i proces ten nie pojawił się ponownie. Cieszę się, że to zakończyłem, ponieważ zużywałem prawie pół GB na moim komputerze o pojemności 4 GB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.