Terminal Apple bez klucza home i end - użyj cmd w lewo lub cmd w prawo


9

Jak mam to zrobić

+ i + przesuń kursor tekstowy bardzo w lewo i prawo od linii wprowadzania terminala. Ten skrót klawiaturowy działa na większość rzeczy w mojej książce Mac, ale nie na terminalu.

Zwykle używam klawiszy home i end na innych komputerach, które nie są Apple. Co dziwne, + Ai + Eosiągają to w terminalu Mac, ale moim zdaniem jest to niewłaściwa kombinacja klawiszy. Chcę to zrobić za pomocą + i + .

Jest podobny do tego pytania, jednak chcę go konkretnie odwzorować na + i + .

Czy klucze domowe i końcowe mogą być mapowane podczas korzystania z terminalu?


2
Ryzykując, że zabrzmi jak purysta: ⌃ + E i ⌃ + A są właściwe, a ⌘ + ← i ⌘ + → są błędne. E i A działają również wszędzie indziej w standardowych miejscach do edycji tekstu na komputerze Mac oraz na każdym Linux, Unix i BSD.
John Keates,

Odpowiedzi:


4

Możesz do tego użyć narzędzia Better Touch Tool (nie jest już darmowe, minimum 5 $), wystarczy przypisać skróty klawiaturowe do działania tylko w aplikacji Terminal . Zmień przypisanie ⌘ CMD+ na ⌃ CTRL+ Ai ⌘ CMD+ na ⌃ CTRL+ E. Oto próbka:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
BTT nie jest już darmowe, ale ma licencję „płać co chcesz”, za co najmniej 5 USD
Ciprian Tomoiagă

@CiprianTomoiaga dzięki za aktualizację! Następnym razem edytuj odpowiedź :)
Mateusz Szlosek

3

Możesz dostosować skróty klawiszowe w preferencjach Terminali w obszarze Profile -> Klawiatura. Odbywa się to na zasadzie Profil po profilu. Map control+ a( \001) do początku linii goto i control+ e( \005), aby przejść do końca linii do dowolnego skrótu klawiaturowego (nie zastępuj niczego, co jest już w użyciu) Preferencje terminala


1
ta metoda nie działa z klawiszem cmd
Robbo_UK

Ahhh ... Rozumiem. Wygląda na to, że modyfikatory poleceń są używane przez samą aplikację (w tym coś w rodzaju cmd + strzałki).
sdmeyers,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.