OSX Yosemite - Kontrola misji przestała działać


66

Nie jestem pewien, jak długo to trwa, ale właśnie to zauważyłem PO aktualizacji Yosemite.

Kontrola misji po prostu nie działa: używając gorących narożników, skrótu klawiaturowego, a nawet podwójnego kliknięcia Mission Control.app, nie ma sposobu, aby mój Mac przejść do Mission Control / Exposé. Nawiasem mówiąc, mam gorące zakątki do wyświetlania exposé okien pulpitu i aplikacji, z których żaden nie działa. Gorące rogi dla deski rozdzielczej i centrum powiadomień działają jak zwykle.

Wszelkie pomysły, dlaczego tak się dzieje, jak mogę to rozwiązać?

Wielkie dzięki.

Odpowiedzi:


112

(Ten irytujący błąd wydaje się mnie gryźć częściej po aktualizacji do 10.10.4)

Kiedy tak się dzieje i nie chcę ponownie uruchamiać komputera, ponownie uruchamiam proces „Docku” i problem zniknął. Prawdopodobnie jest na to jakiś GUI, ale po prostu wpadam do terminalu i robię:

killall Dock

Ale wcześniej biegnij, killall -s Dockaby zobaczyć, co zostanie zabite, aby upewnić się, że zabije tylko jeden proces „Docku”.

Po uruchomieniu killall DockDock uruchomi się ponownie za kilka sekund, a następnie Kontrola misji będzie działać ponownie. Możesz sprawdzić, czy ponowne uruchomienie nastąpiło, sprawdzając identyfikator procesu „Dock” po ponownym uruchomieniu.


Interesujące jest to, że gdy tylko zacząłem stosować terminal w celu zastosowania twojego rozwiązania, Mission Control znów zaczęło działać. Czy to możliwe, że samo uruchomienie terminala naprawia problem?
turzifer

1
@ Conrad Dobrą rzeczą jest skonfigurowanie go jako usługi automatyzacji i uruchomienie go za pomocą skrótu klawiaturowego. W ten sposób po prostu naciskasz skrót, którego nic nie używa, i masz kontrolę nad misją bez wpadania do terminala.
TheBro21

Wygląda na to, że mój problem był związany z komunikacją WindowServer z czymś - i taki błąd występował w moim dzienniku systemowym: 18 sierpnia 11:05:52 XXXX WindowServer [1444]: 7163832619276: ++ Phase Typ Began: 6 conn: 0xc42b, okno 0x0
sprzedawca z

OMG to mnie denerwuje dosłownie lata. Objawem, który miałem, było to, że Command-Tab nie przełączał Spacji na przestrzeń aplikacji (pomimo włączenia odpowiedniej preferencji), dopóki nie zrestartowałem. Killing Dock działa. Dzięki wielkie!
David Glasser,

Dzięki! Działa również w macOS Mojave :)
Federico J. Álvarez Valero

18

Sposób GUI:

 1. Otwórz Monitor aktywności.
 2. W polu wyszukiwania wpisz „Dock”.
 3. Wybierz Dock w wynikach.
 4. Kliknij czarny X bezpośrednio powyżej po lewej stronie.
 5. Na pytanie, czy na pewno chcesz zakończyć proces, wybierz opcję Zakończ.

Proces dokowania zostanie zamknięty i uruchomiony ponownie. Wszystkie twoje gesty / skróty będą teraz działać ponownie.


łatwiej jest otworzyć terminal i wpisać killall Dock.
SpaceDog,

9

Okazało się, że w pliku odpowiedzialnym ist com.apple.dock.plistktóry siedzi w ~/Library/Preferences. W tym pliku istnieje pozycja umożliwiająca włączenie / wyłączenie kontroli misji.

Dla mnie ta procedura pomogła przywrócić kontrolę misji:

 • Uruchom terminal i wykonaj następujące polecenia:

 • defaults write com.apple.dock mcx-expose-disabled -bool FALSE
  (umożliwia kontrolę misji)

 • killall Dock
  (zabij i automatycznie uruchom ponownie Dock, jest to konieczne, aby to zrobić)


To jedyna rzecz, która działała dla mnie.
Alexis Tyler

To działało idealnie. Zastanawiam się, co przede wszystkim to uniemożliwiło 🤔
iMaddin

Zgadzam się, to była jedyna rzecz, która działała dla mnie po kilku dniach badań. Dziękuję Ronald.
dandaman12

2

Ten problem również występował podczas aktualizacji do systemu OS X El Capitan (wersja 10.11.4). Dowiedziałem się, że mój pulpit został przełączony na „Off”. Dla mnie zadziałało:

 1. przejdź do Preferencji systemowych
 2. otwarta kontrola misji
 3. upewnij się, że menu „Pulpit nawigacyjny:” jest ustawione na „Jako nakładka”.

1

Właśnie miałem podobny problem (również pod Yosemite) - kontrola misji była nadal dostępna za pomocą klawiszy funkcyjnych, ale nie za pomocą gestów. Wrócił z restartem.


0

Istnieje dodatkowy sposób na reaktywację aktywacji aktywnej kontroli zakrętów. Jest to możliwe poprzez odświeżenie „preferencji systemowych” konfiguracji gorącego narożnika kontroli misji.

Musisz przejść do „preferencji systemowych”, otworzyć preferencje kontroli misji, wybrać gorące zakątki. Zmień jedną z możliwości gorących narożników i wróć do oryginalnych ustawień. Po tej zmianie wyboru wszystko wraca.


0

Oprócz kontroli misji mam również przypisany wygaszacz ekranu do gorącego rogu i włączenie wygaszacza ekranu, a następnie wyjście z niego, rozwiązuje problem.

Nie próbowałem włączać wygaszacza ekranu za pomocą klawiszy skrótu, ale próbowałem „wyświetlić podgląd” wygaszacza ekranu w ustawieniach systemu i to nie działało dla mnie.

Jestem teraz na El Capitan, ale miałem ten problem przez co najmniej dwie poprzednie wersje systemu operacyjnego.


0
 1. przejdź do Preferencji systemowych -> klawiatura -> skróty -> Kontrola misji
 2. wyłącz wszystkie „Przełącz na pulpit”
 3. wykonać w terminalu: killall Dock
 4. włącz wcześniej wyłączone skróty

0

Gdyby ten problem pojawił się w listopadzie 2016 r. Z systemem OS 10.12.1 „Sierra”, dodatkowym objawem jest to, że nie działały gorące rogi. Naprawiłem to, otwierając Monitor aktywności, Wyjdź ze stacji dokującej (wymuszenie wyjścia nie było konieczne). Wróciłem do normy


0

Mam wersję beta 10.12.5 i moja Kontrola Misji również przestała działać.

Wykorzystałem ten proces i pomógł mi ponownie uruchomić kontrolę misji:

Uruchom terminal i wykonaj następujące polecenia:

defaults write com.apple.dock mcx-expose-disabled -bool FALSE (umożliwia kontrolę misji)

killall Dock (zabij i automatycznie uruchom ponownie Dock, jest to konieczne, aby to zrobić)

Nie działało, ALE kiedy aktywowałem gorący zakątek, wszystko wróciło. Mogę teraz przesunąć w górę w / trackpad i użyć expose. Dezaktywowałem skrót do gorącego rogu i nadal działa.


0

Miałem ten problem i próbowałem wszystkich powyższych. Okazało się, że moje klawisze funkcyjne zostały ustawione jako standardowe klawisze funkcyjne, a nie specjalne nakładki klawiszy Apple. Naprawiono w ustawieniach klawiatury za pomocą jednego kliknięcia. Wydaje mi się, że jedno z moich dzieci zmieniło to w pewnym momencie podczas gry ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.