Jaka jest procedura oznaczania numeru seryjnego Apple?


9

Mój iPad został skradziony kilka tygodni temu. Złożyłem raport policyjny, użyłem Find My iPhone do zlokalizowania iPada, a następnie pojawiłem się w lokalnych wiadomościach dla historii ... niestety, żadna z tych tras nie zrobiła nic, aby odzyskać moją własność. (Sprawia, że ​​myślę, że Znajdź mój iPhone to bardziej fajna nowość niż przydatne narzędzie; policja nie mogła uzyskać nakazu, ponieważ aplikacja pokazuje miejsce na mapie, nie podaje konkretnego adresu. .)

Zdalnie zablokowałem iPada, ale go nie wyczyściłem (uważam, że ta droga się poddaje) i zadzwoniłem do Apple. Przedstawiciel powiedział, że może oflagować mój numer seryjny ( wbrew temu, co wierzy Internet ) i że gdy ktoś spróbuje go aktywować, powiadomi organy ścigania.

Wydaje się, że nikt w Apple Support nie wie, jak działa ten proces. Najnowszy facet, z którym rozmawiałem, powiedział, że jest to mały dział i nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z żadnym z nich. (Wyobraziłem sobie, jak trzech starych detektywów wyglądających w szelkach, palących papierosy i ubranych w derki kapelusze derby ... ale mam problemy: wzruszam ramionami :).

Czy któryś z was, świetni ludzie, ma wgląd w ten proces? Mam pomysł, ale chciałbym tylko wiedzieć, czy ktoś kiedykolwiek odzyskał skradzione urządzenie tą metodą.

Odpowiedzi:


5

Jeśli chodzi o oznaczony numer seryjny, zrobiłem to dla klienta, ale nic z tego nie wyszło, więc albo nigdy nie został aktywowany, albo nie ma oficjalnej procedury dla naszego kraju.

Na marginesie dotyczącym śledzenia adresu fizycznego. Jeśli Twój iPad jest skonfigurowany do sprawdzania kont e-mail, takich jak Google lub Twoja hostowana poczta. Jak tylko będzie w trybie online, umieści początkowy adres IP w dziennikach, co jest czymś, za co policja może uzyskać nakaz. Google faktycznie wyświetla wszystkie bieżące aktywne połączenia i „ostatnią aktywność” z adresu IP oraz to, jak dawno temu. Jest wymieniony w prawym dolnym rogu (szczegóły). Może to być przydatne do śledzenia adresu.


Dzięki za wskazówkę! Zdalnie go zablokowałem, więc nie sądzę, aby dotarł do serwerów pocztowych. Chcę, aby aplikacja Find My iPhone logowała adresy IP; kiedy go zlokalizowałem w dniu, w którym został skradziony, ja (lub władze) mogłem użyć źródłowego adresu IP do znalezienia nazwy i adresu abonenta internetowego. Teraz TO byłaby praca policji.
Thomas

1

Skradziono mi dwa iPhone'y i MacBooka. Podałem numer seryjny obu iPhone'ów Apple i policji. Detektywi powiedzieli mi, że jedynym sposobem odzyskania skradzionego urządzenia jest:

za. Złodziej jest pozytywnie zidentyfikowany i nadal ma urządzenie.

b. Napotykają go w skrytce skradzionych towarów i są w stanie odnieść się do numeru seryjnego.

Powiedziałem, że podałem Apple numer seryjny. Doradzili mi, abym zamiast tego powiedział AT&T, ponieważ mogliby to sprawdzić przez IMEI. To też nie pomogło. Domyślam się, że Apple traktuje numer seryjny skradzionych produktów jako symboliczny gest uspokojenia zrozpaczonych klientów.

Miałem szczęście, odkąd mój pierwszy telefon został zakupiony za pomocą karty kredytowej. Został objęty planem ochrony zakupu Mastercard. Zwrócono pełny koszt obu telefonów. Gorąco polecam przyjrzenie się temu, jeśli kupiłeś iPada z kartą kredytową.

Mój skradziony MacBook to inna historia. Zostawiłem to w taksówce. Po tym, jak zrozumiałem swój błąd, zadzwoniłem do firmy taksówkowej i zostawiłem swoje nazwisko i numer na wypadek, gdyby się pojawił. Kilka miesięcy później otrzymałem tajemniczy telefon od kogoś, kto twierdzi, że jest kolejnym pasażerem w kabinie. Powiedział mi, że zabrał taksówkę na lotnisko i omyłkowo zabrał ze sobą torbę na laptopa do Serbii. Pomocnie zaproponował, że odeśle go, gdybym tylko zapłacił koszty zwrotu i dodatkowe opłaty za bagaż, które poniósł, zabierając go ze sobą na samolot ...


Przykro mi, że słyszę o twoim nieszczęściu. Tak naprawdę mam iPada na karcie Best Buy, więc tak, można go odzyskać ... wciąż do bani, że ktoś ma mój przez lol. Chciałbym mieć model 3G; Pracuję w telematyce, więc WIEM, że nie byłoby trudno znaleźć lol. MacBook, przyzwyczaiłem się od przyjaciela, który dostał nowy, więc na szczęście nie zapłaciłem za to dużo.
Thomas

0

Złóż raport policyjny i / lub skontaktuj się z prawnikiem Apple. Jeśli mówisz poważnie, poproś profesjonalistę o pomoc, ponieważ odróżnia cię to od płaczącego wilka (nie mówię, że jesteś) i stanowi podstawę do udowodnienia, że ​​jesteś tym, za kogo się podaje.

Będziesz potrzebował tego i więcej, aby odzyskać swoją własność lub mieć nadzieję na wstyd lub umożliwić karanie kogoś, kto miałby do czynienia z kradzioną własnością. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych jest o wiele bardziej prawdopodobne, że urządzenie trafi do lombardu niż do sklepu Apple, więc przekazanie danych organom ścigania zwiększy szansę odzyskania iPada, a także powstrzyma kradzież zysków, utrudniając sprzedać skradzione towary.


0

Apple nie ma procedury „oflagowania” numerów seryjnych jako skradzionych w celu wstrzymania wsparcia / pomocy w odzyskiwaniu skradzionej własności. Jest to nie tylko logistycznie trudne przedsięwzięcie, ale budzi poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa dla poszczególnych pracowników wsparcia. Przedstawiciele działu wsparcia mogą wziąć twoje informacje, ale jest to czysto symboliczny gest. Nic nie mogą zrobić.

Najlepszym kontaktem w tego rodzaju sprawach jest lokalny komisariat policji. Skradzione mienie jest regularnie odzyskiwane, a wiele okręgów prowadzi rejestr tego rodzaju danych w celu ponownego połączenia ofiar ze skradzioną własnością.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.