Czy istnieje oprogramowanie Mac do obsługi archiwów (zip, rar, 7z, tar itp.), Które umożliwia przeglądanie?


34

Szukam oprogramowania do obsługi archiwów w systemie OS X. Wiem, że wiele z nich jest dość łatwych do znalezienia, ale żadna z nich nie wydaje się mieć najbardziej podstawowej funkcji, jaką ma większość aplikacji do archiwizacji systemu Windows: przeglądanie!

Mam na myśli, że większość unarchiverów OS X, kiedy otwierają archiwum, po prostu rozpakowują je ... a następnie pytają o lokalizację docelową w najlepszym przypadku.

To, czego chcę, to coś takiego jak WinRAR lub 7zip, który jest w zasadzie eksploratorem (tj. Finderem), który otwiera archiwa.

Właśnie tego chcę! Chcę móc przeglądać dowolne archiwum bez rozpakowywania go, otwierając pliki bezpośrednio z archiwum, a następnie móc je modyfikować, aby plik został faktycznie zmodyfikowany w archiwum. Chcę mieć możliwość przeciągania i upuszczania pliku do iz archiwum w celu wyodrębnienia / dodania go.

Funkcje te są bardzo przydatne podczas bezpośredniej modyfikacji zawartości plików JAR, MANIFESTÓW plików JAR, plików konf. Aplikacji wojennych i tak dalej ...

Dziękuję Ci.

Odpowiedzi:


3

iUnarchive wydaje się całkiem niezły. Jest dostępny w App Store.

iUnarchive może służyć do podglądu i wyodrębniania plików z archiwów. Zamiast zaśmiecać dysk plikami, możesz przeglądać i otwierać pliki bezpośrednio z poziomu iUnarchive.

Tylko pliki wybrane do podglądu i pliki rozpakowane są w rzeczywistości nieskompresowane.

Obsługiwane archiwa to zip, rar, 7-zip, tar, gzip, bz2 / BZip2, LhA i StuffIt, w tym ochrona hasłem dla zip, 7-zip, rar i wieloczęściowy rar.

Edycja: Nie jestem pewien, czy szukałeś darmowej aplikacji. Teraz kosztuje 4 euro (myślę, że wcześniej było za darmo).


7
Teraz jest 10 $! Za połowę ceny całego systemu operacyjnego Mountain Lion wcale nie jest tego warte. Dzięki za wskaźnik!
DeepSpace101

To narzędzie nie może wyświetlić zawartości dużego pliku .zip
np.

Uwaga: dotyczy to systemu iOS, a nie OS X.
Cullub,

10

Zipeg pozwala przeglądać i rozpakowywać wiele formatów, ale nie pozwala na kompresję.


Ten jest również bezpłatny, w przeciwieństwie do większości innych sugestii tutaj. Umożliwia przeglądanie i podgląd bez ciągłego rozpakowywania. +1!
Szabolcs,

7

Apple faktycznie ma przykładową aplikację o nazwie ZipBrowser w swojej witrynie dla programistów. Bezpośrednie pobieranie znajduje się tutaj . Niestety działa to tylko z plikami zip. W rzeczywistości aplikacja ma tylko 600 KB, więc jest ładna i mała. (Pamiętaj, że ZipBrowser działa tylko w wersji 10.6+)


5

Wiem, że ten wątek jest stary, ale dla każdego, kto szuka odpowiedzi; najlepszym narzędziem, jakie znalazłem, jest B1 Free Archiver .

Działa na wszystkich platformach (nawet Android) i jest prosty i łatwy w użyciu. Jest szybki, bezpłatny i obsługuje większość formatów kompresji (w tym zip, 7-zip, rar, dmg i więcej :)).


3

Springy może to zrobić.

Od Softonic :

Springy integruje się z Finderem, dzięki czemu archiwizacja jest tak prosta, jak przeciąganie i upuszczanie lub poprzez menu kontekstowe Springy's Finder. Jedną z rzeczy, które bardzo mi się podobają, jest możliwość przeglądania i przeglądania archiwów przed ich wypakowaniem - bardzo przydatne, jeśli masz do czynienia z dużymi archiwami. Wyodrębnianie i kompresja jest niezwykle szybka, a pliki można modyfikować w archiwum, klikając dwukrotnie. Obsługiwanych jest większość głównych formatów, w tym: ZIP, TAR, RAR, 7Z, PAX, CPIO, CPGZ, GZIP, BZIP2, UNIX Compress, SIT, JAR, DMG i obrazy dysków ISO. Pamiętaj, że jako dodatkowy bonus możesz również tworzyć z nim obrazy dysków.


5
To 20 USD - tyle samo, co cały Mountain Lion Mac OS X! Nie ma mowy ...
DeepSpace101

Dzięki, Cullub, za edycję. Nie tylko oryginalny link jest teraz zepsuty, ale Springy jest najwyraźniej porzucony. Szkoda, ponieważ było - i nadal jest - solidnym i niezawodnym narzędziem. Nadal go używam, ponieważ nie znalazłem zamiennika, który też mi się podoba. Wyobrażam sobie, że rozwój systemu operacyjnego ostatecznie pozostawi to w tyle, ale nadal jest (w grudniu '15) odpowiedni i użyteczny, a na razie przynajmniej moja rekomendacja nadal obowiązuje.
JRobert

2

Powiedziałbym, że szukasz Unarchiver. Jest bezpłatny w Mac Appstore.


5
To tylko wyodrębnia pliki - nie przeglądarkę
user151019

1
Deweloper wydał niedawno „Przeglądarkę archiwów”, która oferuje te funkcje. W App Store kosztuje 4 USD.
mockman,

Właśnie go pobrałem, nie można nawet przeciągnąć archiwum do okna programu, aby rozpocząć rozpakowanie, a nawet otworzyć. Oprogramowanie działa, ale źle zaprojektowane dla użytkownika IMO.
niedz.


1

Myślę, że BetterZip działa świetnie!

BetterZip pozwala na:

Przeglądaj pliki w swoich archiwach bez rozpakowywania lub korzystaj z Quick Look.

Okno BetterZip to:

Podobnie jak Finder, ma pasek boczny po lewej stronie, do którego można upuścić ulubione foldery do archiwów, np. Folder pobranych plików. Główna lista plików pośrodku pokazuje zawartość archiwum, a po prawej stronie znajduje się pasek boczny, który może wyświetlać podgląd wybranego pliku.


BetterZip kosztuje również, aby uzyskać pełną funkcjonalność. (Obecnie 9,99 USD)
Cullub

1

aby dodać do mnóstwa przydatnych odpowiedzi ..

Zipster (darmowy)

Z własnej strony ...

Co to jest Zipster?

Czy kiedykolwiek byłeś zazdrosny o sposób, w jaki użytkownicy systemu Windows mogą po prostu przeglądać pliki Zip, kopiować je z łatwością i bez konieczności uruchamiania narzędzia Zip? Dzięki Zipster twoje pliki Zip są jak kolejny folder w Finderze. Ponadto, w przeciwieństwie do systemu Windows, możesz otwierać pliki i zapisywać je w dowolnej aplikacji.

Zipster jest

  • Wolny.
  • Szybki. Zapisy i kompresja są wykonywane w tle, dzięki czemu możesz kontynuować pracę. Zrobiliśmy też trochę pracy, aby czytanie było również niezadowalające.
  • Przyjazny. Nigdy więcej nieznośnych plików .DS_Store - a Twoi znajomi na innych platformach nie będą już narzekać.
  • Przydatny. Oprócz zwykłych plików Zip, Zipster współpracuje z plikami JAR, WAR, ipa i apk.

Jestem rozdarty, czy myślę, że to „świetne” czy „denerwujące” - możesz radzić sobie z zamkami błyskawicznymi, tak jakby były folderami, ale musisz je odłożyć jak .dmgs ...

Spróbuj, to nic Cię nie kosztuje.

Brak przynależności


0

Niektóre menedżery plików mogą nawigować po archiwach jako katalogach.

Dobrą starą opcją terminalu, którą możesz już mieć, jest Midnight Commander instalowalny przez brew install mc(zakładając, że używasz homebrew).

Darmowy menedżer plików graficznego interfejsu użytkownika Mac z dobrą obsługą archiwów to Double Commander :

brew cask install double-commander

I na koniec, jeśli jesteś użytkownikiem terminala, możesz wyświetlić zawartość pliku zip za pomocą unzip -l myfile.zip.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.