Czy można obracać zdjęcia w podglądzie w stopniach innych niż 90?


90

Chcę obrócić obraz w podglądzie, ale muszę go przesunąć tylko o kilka stopni. czy to możliwe? Czy możesz obrócić tylko o 90 stopni?


Jeśli źródłem obrazu jest skan, następnym razem możesz użyć Image Capture do skanowania, aw IC jest opcja obrócenia przed zakończeniem skanowania. Dziwne, że IC ma tę funkcję, ale Preview nie.
db

Odpowiedzi:


23

Niestety, Podgląd może obracać się tylko o 90 * przyrostów i odwracać obrazy.

Jeśli chcesz obrócić o inną wartość, będziesz musiał użyć potężniejszego programu, takiego jak Photoshop lub Pixelmator .

Z pomocy podglądu: wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Dzięki. Skończyło się na Gimpie. Miałem tylko nadzieję, że to możliwe bez konieczności otwierania całego nowego programu.
Owen,

2
Użyj aplikacji Zdjęcia Apple. Wybierz opcję edycji Kadrowania, a stopnie pojawią się po prawej stronie obrazu. Przeciągnij myszką po stopniach, aby obrócić obraz.
Russ Van Bert

101

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu wiersza poleceń, możesz użyć polecenia sips do obracania obrazów. Na przykład…

sips -r 23 --padColor FFFFFF image.jpg

… Obróci obraz.jpg o 23 stopnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i „wypełni” puste miejsce białym kolorem. (Jeśli obracasz PNG, kanał alfa powinien zostać zachowany).

Warto przeczytać stronę podręcznika dotyczącą łyków, ponieważ może on robić inne przydatne rzeczy.


1
schludnie, nie wydawało się przyjmować ujemnych kątów, więc musiałem przejść do setek. :-)
PatrickT

3
Cudowny. Zastanawiam się, dlaczego coś tak podstawowego nie jest dostępne w aplikacji Preview. @PatrickT: Działa również w przypadku kątów ujemnych.
Ébe Isaac

ten kolor backgrund
Saad

W moim przypadku zajęło to liczby ujemne przy użyciu minusa, ale musi to być co najmniej dwie cyfry, na przykład -08. Dziękuję za radę! tylko jedno: link do strony man nie działa dla mnie.
Leon

33

Jest na to sposób za pomocą podglądu, choć jest to nieprecyzyjne.

Możesz użyć gestu skręcania dwoma palcami, aby dowolnie obrócić obraz w podglądzie. Teraz powraca do normalnego stanu po zwolnieniu, ale jeśli weźmiesz zrzut ekranu do schowka, zachowując obrócony widok, następnie wklej ze schowka do podglądu, a następnie zapisz. Następnie ponownie otwieram obraz i robię przycinanie, aby wyglądał ładnie.

Odwzorowałem funkcję zrzutu ekranu na schowek na kombinację klawiszy, którą łatwo było trafić, zachowując swój zwrot akcji.

Oczywiście dedykowana aplikacja lepiej poradzi sobie z tym zadaniem, ale pomyślałem, że warto wspomnieć tylko o moim obejściu systemu operacyjnego, które odkryłem.


11
Wow, może ktoś w Apple to przeczytał, ponieważ jest to (nieco ukryta) funkcja w podglądzie. Wystarczy wyciąć i wkleić obraz, aby obrócić obraz za pomocą gestu skręcania dwoma palcami.
Henry,

Ciekawe obejście! Pamiętaj jednak, że otrzymany obraz będzie niskiej jakości. Edytory obrazów rzeczywistych wykonają próbkowanie wysokiej jakości. Ta metoda jest tylko prymitywną rotacją, ponieważ jest „w czasie rzeczywistym”.
wisbucky,


2

Najwyraźniej było to możliwe poprzez przytrzymanie klawisza opcji podczas obracania (za pomocą przycisku na pasku narzędzi), przynajmniej zgodnie z tym wpisem na forum z 2005 roku:

http://hints.macworld.com/article.php?story=2005012115382953

Ale to nie działało dla mnie w OS X Mountain Lion, wszystko, co zrobiłem, to zmiana kierunku obrotu (dla przycisku obrotu na pasku narzędzi).


2

Można to zrobić, kopiując lub otwierając obiekt w oddzielnym oknie, a następnie można go obrócić. Następnie po prostu skopiuj obiekt już w żądanej pozycji. To jedyny sposób, jaki znalazłem i działa na szybkie zadania.


2

W Yosemite otwórz obraz w Zdjęciach i przytnij go - ta funkcja wyświetla narzędzie siatki i wyrównania, możesz następnie zapisać obraz po prostu wyrównany, ale niekoniecznie przycięty.


OP pyta, jak to zrobić w wersji zapoznawczej.
IconDaemon

2

Znalazłem stronę internetową, która to robi (prawdopodobnie jest wiele innych):

Nie musisz niczego rejestrować ani instalować. Wystarczy załadować zdjęcie, wpisać, ile stopni należy obrócić i zrobić.1

Możesz to zrobić bezpośrednio z poziomu podglądu, jeśli korzystasz z MacBooka. Wystarczy położyć dwa palce na tabliczce dotykowej, obrócić i altówkę. Niestety nie ma sposobu, aby wprowadzić dokładnie stopnie, w których chcesz obrócić, ale pozwala to przynajmniej na przybliżenie.

Mam nadzieję, że to pomaga.


Dziwne, kiedy to robię, podskakuje i zatrzaskuje się w pozycjach 90 stopni
Leon

1

W wersji zapoznawczej tak ...! Właśnie odkryłem. Przytrzymaj przycisk opcji i użyj 2 palców na gładziku. Tyle ukrytych funkcji.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Nie sądzę, aby twoja odpowiedź była poprawna; przytrzymanie przycisku opcji nie robi różnicy (przynajmniej dla mnie). Przeczytaj pozostałe odpowiedzi.
Glorfindel

@Glorfindel To po prostu zadziałało dla mnie. Trzymałem klawisz opcji i użyłem 2 palców, aby obracać się na gładziku.
ognockocaten
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.