Czy tworzysz bootowalną pamięć USB z Windows 8 na Mac 10.6.8 bez BootCamp?


16

Korzystam z wersji 10.6.8 i kiedy próbuję użyć BootCamp, mówi mi, że potrzebuję „co najmniej 10 GB wolnego miejsca”, co jest interesujące, ponieważ mam 21 GB wolnego miejsca. Jednak próba rozwiązania tego problemu wydawała się bezcelowa w tym tempie i pamiętam, że istniał sposób na tworzenie rozruchowych USB za pomocą tylko Narzędzia dyskowego w erze Vista. Próbowałem przekonwertować je .isona .dmgi zamontować i „wypalić” je na dysku flash, ale nic nie działało. Wszystkie samouczki, które znalazłem w Internecie, używają BootCamp, od czego chcę się trzymać, ponieważ nie działa dla mnie.

Czy jest na to sposób? A jaki jest zalecany typ pliku .iso, .imglub .dmgdo wykorzystania? Czy powinienem go montować, czy odmontowywać, kiedy próbuję go „spalić”?


zobacz support.apple.com/en-us/HT204048, dla których komputery Mac mogą obsługiwać system Win 8 - w zasadzie nic przed 2011 r. tego nie zrobi. Potrzebujesz także Win 8 64, a nie 32
Tetsujin

Mój MacBook pochodzi z końca 2011 roku. Mam 64-bitową wersję ISO dla systemu Windows 8. Próbowałem teraz czegoś nowego i ciągle pojawia się komunikat „Nie można zweryfikować źródła - błąd 254”, nie mam pojęcia, jak to teraz naprawić. Myślę jednak, że naprawienie mojego nowego problemu pozwoliłoby mi stworzyć w pełni bootowalną pamięć USB.
Graham S.

Czy tworzysz USB w Bootcamp? W przeciwnym razie nie zadziała ... dlatego błąd 254
Tetsujin

@ Tetsujin: W rzeczywistości można uruchomić system Windows 8.1 na komputerach Mac starszych niż 2011. Mój iMac jest w połowie 2007 roku i bez problemu uruchamia system Windows 8.1. Zobacz zrzut ekranu z pulpitu .
David Anderson

Nie, tworzę go w Narzędziu dyskowym. Czy na pewno można to zrobić tylko w BootCamp? Zrobiłem to wcześniej z kopią systemu Windows Vista kilka lat temu, używając tylko Narzędzia dyskowego i zadziałało.
Graham S.

Odpowiedzi:


22

Żadna z odpowiedzi nie pomogła.
Tak to robisz - bez BootCamp :

 • Pobierz / pobierz plik obrazu ISO systemu Windows .
 • Dysk flash USB powinien mieć co najmniej 8 GB .
 • Podłącz i sformatuj / wymaż za pomocą Narzędzia dyskowego (w sekcji Aplikacje / Narzędzia )
  • UWAGA : Upewnij się, że wybrałeś właściwy napęd! Następnie kliknij przycisk wymaż .
  • Wybierz MS-DOS (FAT) dla Format .
   (Jeśli twój dysk jest większy niż 32 GB, może być konieczne wybranie ExFAT .)
  • Wybierz główny rekord rozruchowy dla schematu .
   (To jest używane dla partycji Windows.)
  • Kliknij wymaż . wprowadź opis zdjęcia tutaj
 • Otwórz terminal i uruchom polecenie: diskutil list
  znajdź nazwę napędu USB na wyjściu. Tak powinno być /dev/diskX. Xto numer dysku. Dla mnie to jest /dev/disk2. Na komputerze Mac może być inaczej .
 • Następnie wpisz polecenie: diskutil unmountDisk /dev/disk2
  Należy wydrukować coś takiego: Unmount of all volumes on disk2 was successful.
 • Następnie wpisz: sudo dd if=/path/to/win-iso-file of=/dev/disk2 bs=1m
  (Spowoduje to podanie hasła do komputera Mac. Wpisz je i naciśnij klawisz Return ).
  • /path/to/win-iso-fileto pełna ścieżka obrazu ISO. Po prostu przeciągnij / upuść go na terminalu po, if=a wyświetli się pełna ścieżka.
 • Proces się rozpocznie, ale przez jakiś czas nie będzie żadnych wyników. Może to potrwać od 10 do 45 minut. Bądź cierpliwy! (Możesz nacisnąć Ctrl + T, aby zobaczyć przesłane bajty.)
 • Po zakończeniu wyśle ​​/ wyśle ​​rekordy i przeniesie bajty.
 • Rodzaj: diskutil eject /dev/disk2
 • Teraz ponownie podłącz dysk USB i sprawdź jego zawartość. Powinien mieć pliki i foldery, a zwłaszcza a setup.exei autorun.infplik. wprowadź opis zdjęcia tutaj
 • Gotowy.

1
Nie stworzyło to dla mnie „bootowalnego” USB, domyślam się, że starsze urządzenia nie radzą sobie z nowszymi schematami rozruchowymi, w końcu
musiałem użyć Rufusa na Windowsie,

To tworzy bootowalny USB, ale nie mogę z nim zainstalować Windowsa na nowym komputerze. Mówi „brak sterownika nośnika”. Spróbuj użyć Rufusa w systemie Windows, aby zamiast tego utworzyć rozruchowy USB.
John

2

Czy próbowałeś używać aplikacji wieloplatformowej o nazwie unetbootin ?

Popraw mnie, jeśli się mylę , ale używam tej metody przez ostatnie półtora roku i działa ona całkiem dobrze. Chociaż jest to trochę nudne i wymaga interfejsu CLI / terminalu. Będziesz musiał ręcznie zainstalować pliki bin MBR za pomocą SysLinux lub tych, które są zawarte w zawartości pakietu unetbootin.app.

Oto link do pełnych instrukcji z bardzo popularnego posta na blogu .


1
służy to do utworzenia rozruchowego USB z Linuksem
Onur Yıldırım,


0

Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj dotyczącymi tworzenia rozruchowego USB z pliku ISO systemu Windows: http://www.reddit.com/r/mac/comments/2fy3be/by_popular_demand_my_better_than_bootcamp_guide/

Niestety mam trudności ze znalezieniem oryginalnego samouczka, którego użyłem do zainstalowania systemu Windows 8.1 na partycji na moim MacBooku Pro z połowy 2009 roku, ale tutaj jest podobny zapis: http://huguesval.com/blog/2012/02/ instalacja-windows-7-na-mac-bez-superdrive-z-virtualbox /

Uwaga: Działa to z wersją próbną systemu Windows 8.1 Enterprise, którą można później zaktualizować do wersji detalicznej. https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise


@ OnurYıldırım Zdajesz sobie sprawę, że zadajesz pytanie na 1,5-letnią odpowiedź?
fsb,

@fsb, prawda. „with / out bootcamp” ma ponad 5 lat.
Onur Yıldırım

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.