Tworzenie ogólnosystemowego skrótu klawiaturowego do uruchamiania aplikacji [duplikat]


Odpowiedzi:


45

Tak, to jest możliwe. Zmień tytuł pytania na „Tworzenie ogólnosystemowego skrótu klawiaturowego do uruchamiania aplikacji”, aby osoby poszukujące dalszych pytań mogły łatwo znaleźć tę rozdzielczość.

Większość zdarzeń systemowych można obsługiwać i manipulować bezpośrednio za pomocą Automatora. Automator jest wysoce zaradny, ale nie wykorzystany. Przeprowadzę cię przez proces tworzenia ogólnosystemowego skrótu klawiaturowego do otwierania dowolnej aplikacji, ale w twoim przypadku Terminal.

Krok 1 : Otwórz Automator [znajduje się w Aplikacje> Automator]

Krok 2 : Utwórz nową usługę dla swojego „rodzaju dokumentu”

pic1

Krok 3 : Przed przejściem do czegokolwiek innego, upewnij się, że zmienisz metody wprowadzania danych w prawym górnym pasku bocznym na takie, w których jest teraz w stanie działać bez żadnych danych wejściowych w określonej aplikacji. Naśladuj następujący obrazek:

pic2

Krok 4 : Kliknij kartę Biblioteka „Narzędzia”> Przeciągnij i upuść „Uruchom aplikację” w swoim przepływie pracy. Wybierz swoją aplikację, w twoim przypadku będziesz musiał ją znaleźć ręcznie, wybierając „inne”. Twój ekran powinien teraz przypominać mój:

pic3

Krok 5 : Zapisz swoją usługę pod dowolną nazwą, na przykład, poszedłem naprzód i zapisałem moją jako Uruchom terminal, zobaczysz, dlaczego jest to ważne za minutę.

Krok 6 : Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura> zakładka „Skróty”.

Krok 7 : Kliknij kartę „Usługi” na pasku po lewej stronie, a wszystkie Twoje usługi zostaną wypełnione. Przejdź do sekcji „Ogólne”, a ponieważ jest to nowo utworzona usługa, domyślnie zostanie automatycznie włączona. Tutaj możesz ustawić skrót klawiaturowy. [NIE BĘDZIE JEDNO DOMYŚLNIE]

pic4

Krok 8 : Zamknij Preferencje systemowe po ustawieniu skrótu i ​​przetestowaniu go! Voila! Magnifico!

Wybierając skrót, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 • SHIFT+ CMD+ Tto szeroko stosowana zmienna. Ustawiony skrót nie powinien być skrótem klawiaturowym używanym w innym miejscu. Ponieważ nie określiliśmy danych wejściowych ani konkretnej aplikacji, ten skrót może być używany w całym systemie. Jeśli jednak aplikacja jest już zakodowana na stałe w celu korzystania z tego skrótu klawiaturowego, Twoja zostanie zastąpiona. Safari ma ten sam skrót, więc aplikacja zastąpi skrót klawiaturowy usługi. Więc użyj wzoru kluczy, którego nie używasz gdzie indziej.
  Dla bezpieczeństwa użyłem: SHIFT+ CONTROL+ OPTION+ CMD+, Tponieważ żadna inna aplikacja tak naprawdę tego nie używa. Możesz użyć, co chcesz, chciałem tylko to wyjaśnić, zanim ludzie skomentują.
 • Dlaczego zapisanie nazwy jest odpowiednio ważne?
  Usługi są wypełniane zgodnie z typami plików wybranych w wyszukiwarce w menu kontekstowym prawym przyciskiem myszy. Na przykład: wybierasz element menu wyszukiwarki, który jest obrazem, i masz usługę ustawioną na zmianę rozmiaru tych zdjęć, menu kontekstowe zapełni tam tę usługę:
  pic5
  Jak widać, usługa ta wypełnia się w menu kontekstowym, co nie oznacza ma to teraz znaczenie, ponieważ nie określiłeś danych wejściowych ani aplikacji podczas tworzenia przepływu pracy w Yosemite, ale nie wiesz, jak wpłynie to na przyszłe wydania systemu operacyjnego.

Pracuję na systemie MacOS Sierra 10.12.3 i ta metoda zadziałała dla mnie dopiero po ponownym uruchomieniu systemu.
Kshitij Saraogi

2
W systemie macOS 10.14.x Apple zmieniło wszystko - „Usługa” na zrzucie ekranu Automatora jest teraz „Szybka akcja” (ta sama ikona) - W ustawieniach klawiatury nadal są to Usługi.
friederbluemle

13

Inną opcją jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji paska menu Apptivate . Używam go setki razy dziennie.

Opis ze strony:

Użyj globalnych skrótów klawiszowych lub interfejsu Apptivate do: uruchamiania, ukrywania i szybkiego podglądania aplikacji; Wykonuj skrypty; Uruchamianie przepływów pracy Automatora; Natychmiastowy dostęp do plików i folderów; Sekwencje skrótów

Co kocham w Apptivate:

 • Nie tylko uruchamia aplikację (lub folder, skrypt, dokument) za pomocą globalnego skrótu (jeśli nie jest aktualnie uruchomiony), ale ten sam skrót przenosi także okna aplikacji na pierwszy plan, jeśli są już uruchomione, i ukrywa je, jeśli aplikacja obecnie koncentruje się.
 • Z łatwością twórz / zmieniaj / znajduj skróty z menu rozwijanego paska menu
 • Funkcja szybkiego podglądu jest świetna do szybkiego odniesienia do czegoś w jednej aplikacji podczas pracy w innej.

Zatwierdź zrzut ekranu


@Leon li - możesz użyć Bartender ( macbartender.com ), aby ukryć ikony na pasku menu macOS.
Kye Hittle,

2

Jest tu kilka dobrych opcji, ale chciałem dodać moją ulubioną, z której korzystam od 10.5 i nadal działa w 10.11.2: Spark 3 .

http://www.shadowlab.org/Software/spark.php

Jest darmowy i niezwykle łatwy w konfiguracji. Oto opis programisty:

Spark to potężny i łatwy w obsłudze menedżer skrótów. Za pomocą Spark możesz tworzyć Klawisze skrótów, aby uruchamiać aplikacje i dokumenty, uruchamiać AppleScript, sterować iTunes i więcej ... Możesz także eksportować i importować bibliotekę Klawiszy skrótów lub zapisać ją w formacie HTML, aby wydrukować. Spark jest darmowy, więc używaj go bez moderacji!

Oto zrzut ekranu interfejsu:

Interfejs użytkownika Spark

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.