Ponownie otwórz plik PDF w podglądzie na tej samej stronie po modyfikacji zewnętrznej


17

W Mac OS X 10.9 Mavericks, gdy dokument PDF otwarty w Preview jest modyfikowany przez zewnętrzną aplikację, Preview automatycznie ponownie otwiera nową wersję z tą samą stroną wyświetlaną jak poprzednio.

Po aktualizacji do systemu Mac OS X 10.10 Yosemite zachowanie to uległo zmianie i za każdym razem, gdy plik PDF jest modyfikowany zewnętrznie, Preview ponownie otwiera go na pierwszej stronie. Jest to dla mnie dość denerwujące, ponieważ pracuję z wieloma dokumentami LaTeX, które często kompiluję, aby sprawdzić, jak renderowane są zmiany w kodzie LaTeX w pliku PDF.

Pytanie brzmi: czy mogę przywrócić poprzednie zachowanie ponownego otwierania pliku PDF na tej samej stronie w podglądzie, czy jestem zmuszony zmienić domyślną przeglądarkę plików PDF na inną aplikację?

Pamiętaj, że opcja „Rozpocznij od ostatnio oglądanej strony” w preferencjach podglądu jest włączona. Wydaje się jednak, że działa tylko wtedy, gdy podgląd jest zamknięty, a następnie ponownie otwarty. Nie działa po zmianie pliku PDF.


4
Tak bardzo tego nienawidzę. Bardzo irytujące korzystanie z innego czytnika do pracy z LaTeX. Myślę, że należy to przesłać do Apple w zgłoszeniu błędu.
wiosłowa

Bardzo irytujące, napotkałem również ten problem dzisiaj podczas pracy z LaTeX i jestem z tego niezadowolony.
NilsHaldenwang

4
Jeśli chodzi o to, co warto, przekonałem się, że Skim jest dobrym widzem, który nie ma tego problemu. Pamiętaj tylko, aby zaznaczyć „Sprawdź zmiany plików” w sekcji Synchronizacja w Preferencjach.
Jonathan Schuster

Odpowiedzi:


2

Zawsze +, Waby zamknąć bieżący podgląd, a następnie skompilować. Podgląd następnie ponownie otwiera się na ostatniej pozycji, z modyfikacjami. To nie jest takie wygodne, ale działa dla mnie.


1

Jeśli zastanawiasz się nad całym LaTeXem, czy zastanawiałeś się kiedyś nad innym kompilatorem LaTeX? Zwykle używam texmakera, ponieważ ma on wbudowaną przeglądarkę pdf i uwielbiam to!

Zamiast tego, jeśli chcesz przywrócić to zachowanie domyślnie, uważam, że nie można tego zrobić (takie samo zachowanie w OS X 10.10 Yosemite i OS X 10.11 El Capitan)


1

Jeśli pracujesz z LaTeX, sugeruję skorzystanie z TeXShop , który ma wbudowaną przeglądarkę pdf, która śledzi stronę, którą ostatnio otworzyłeś, nawet po ponownej kompilacji. Co więcej, może „synchronizować” pomiędzy dokumentem źródłowym a dokumentem wyjściowym pdf (i odwrotnie), co oznacza, że ​​kliknięcie (polecenie-) słowa w źródle powoduje podświetlenie tego samego słowa w pliku pdf i odwrotnie (bardzo wygodna!).

Zamiast instalować tylko TeXShop, możesz pobrać i zainstalować pełną dystrybucję MacTeX , która obejmuje TeXShop, BibDesk i inne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.