Nagle klawiatura przewodowa Apple nie działa


37

Nagle moja przewodowa klawiatura Apple przestała działać. Mój MacBook nie rozpoznaje klawiatury zewnętrznej, a klawiatura ma zaledwie dwa tygodnie.

Czy klawiatura jest fizycznie uszkodzona, czy jest to problem z oprogramowaniem?

Co mogę zrobić, aby to naprawić?

Odpowiedzi:


11

Rozwiązałem problem, postępując zgodnie z instrukcjami resetowania SMC tutaj .

Zasadniczo odłącz wszystko od zasilania, wyłącz komputer Mac, przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund. Po ponownym uruchomieniu systemu ponownie podłącz wszystkie urządzenia peryferyjne. Potem moja klawiatura znów zaczęła działać.

Kieran


Spróbuję i poinformuję cię, jeśli pomogło.
xyNNN

Działa to dla mnie support.apple.com/en-us/HT201295 , dzięki!
xyNNN

To działało dla mnie po aktualizacji do macOS High Sierra.
Matt Hudson,

68

Właśnie to dla mnie rozwiązało:

W końcu znalazłem ten wątek na stronie internetowej Apple i podążyłem za dość dziwną radą dodawania przedłużacza USB między klawiaturą a komputerem Mac (na szczęście klawiatura jest w komplecie z jednym). Bingo! Klawiatura w porządku, mysz również jest do niej podłączona.

http://www.zigpress.com/2014/12/30/has-your-apple-mac-external-usb-keyboard-stopped-working/


Również ten wątek Apple, który prowadzi do 6 stron, dochodzi do tego samego wniosku: dyskusje.apple.com/thread/5470234?start=75&tstart=0
David

9
Gdybym sam tego nie doświadczył, nie uwierzyłbym, że to prawdziwa poprawka. Zupełnie dziwaczne!
Drarok,

2
To właśnie dla mnie to rozwiązało. Produkty Apple stają się coraz mniej niezawodne.
Pier

2
Rozszerzenie USB również działało dla mnie!

1
@xyNNN To powinna być zaakceptowana odpowiedź.
biniam

11

Myślę, że problem polega na tym, że klawiatura pobiera tak mało prądu, że nie obudzi portu, jeśli masz klawiaturę Apple z hubem USB.

Wystarczy włożyć pamięć USB do klawiatury i ponownie podłączyć kabel. Jeśli to działa, po prostu usuń memorystick lub cokolwiek, co włożysz (nie ważne co).


Oczywiście nigdy nie należy podłączać klawiatury za pośrednictwem koncentratora USB. W razie potrzeby należy podłączyć koncentrator do klawiatury.
Tetsujin,

Mogę potwierdzić, że ładowanie telefonu komórkowego przez jeden z portów USB na klawiaturze również rozwiązuje problem.
James

@ Tetsujin dlaczego nie należy podłączać klawiatury do koncentratora? Stawianie klawiatury jako wąskiego gardła wydaje się sprzeczne z intuicją, gdy masz zasilany koncentrator.
devios1

Zawsze „standardową praktyką” było nie stawianie ważnych lub wrażliwych na czas urządzeń za hubem. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, dlaczego technicznie, ale zawsze trzymam klawiaturę i wejścia / wyjścia audio na własnych portach; wszystko inne może współdzielić 8-kierunkowy hub.
Tetsujin,

Zainspirowany wstępną uwagą o „tak małej mocy”, odkryłem, że podłączenie przewodowej myszy do klawiatury przed podłączeniem jej do komputera spowodowało rozpoznanie klawiatury (i wtedy mogłem odłączyć mysz).
Josh Caswell

0

Od lutego 2015 r. Zdarzyło mi się to dwa razy. Mac odmawia rozpoznania klawiatury przewodowej (nowa klawiatura Mac otrzymana na Boże Narodzenie). Przytrzymanie przycisku zasilania 5 sekund po ponownym uruchomieniu działa dla mnie, ale tak powinno się zdarzyć! Wyłączono Bluetooth, usunięto również wszystkie połączenia


1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz wystarczającą reputację, możesz głosować za pytaniem. Możesz też „oznaczyć” gwiazdką jako ulubioną, a będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich nowych odpowiedziach. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając opcję Zadaj pytanie z linkiem do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
grg

0

Właśnie próbowałem dodać poprawkę na pamięć USB i zadziałało. Nie mogę uwierzyć, że muszę to zrobić, dlaczego jabłko nie może rozpoznać, że to problem.


0

Mam hub USB podłączony do tablicy, a klawiatura jest podłączona bezpośrednio do mojego imaca. Próbowałem dodać przedłużacz USB między klawiaturą a imakiem, ale lampka koncentratora USB nadal migała i klawiatura nie działała. Usunąłem przedłużacz. Teraz lampka koncentratora USB nawet nie migała. Odłączyłem i ponownie podłączyłem klawiaturę kilka razy i po jednej z prób zaczął on znowu działać. Nie mam pojęcia, co się właściwie dzieje. poruszanie połączeniami USB nie działa, więc nie wydaje się być luźnym połączeniem - złącze faktycznie musi zostać odłączone na kilka sekund, a następnie ponownie podłączone, aby działało.


0

Miałem podobny problem. Zupełnie nowy iMac, który odmówił wykrycia mojej przewodowej klawiatury.

Po wielu eksperymentach rozwiązałem problem, całkowicie usuwając klawiaturę Bluetooth z listy urządzeń Bluetooth, a następnie podłączając klawiaturę przewodową.

  • Otwórz Preferencje systemowe i wybierz „Bluetooth”
  • Pojawi się lista wykrytych urządzeń (zarówno sparowanych, jak i niesparowanych).
  • Ustaw kursor myszy po prawej stronie dowolnej podłączonej klawiatury Bluetooth i naciśnij xwyświetloną ikonę, aby całkowicie usunąć ją z listy.
  • Na koniec podłącz klawiaturę przewodową i miejmy nadzieję, że voila . Dla mnie wszystko wróciło do normy.

0

Na moim komputerze iMac klawiatura przewodowa przestała działać - sprawdziłem porty USB, które działały. Wypróbowałem klawiaturę na moim MacBooku, który działał. Potem czytam tego bloga. Ponowne uruchomienie nie działało, ale w ostateczności wypróbowałem rozszerzenie USB i ku mojemu zaskoczeniu klawiatura znów działa.


0

Właśnie miałem to na świeżym MacBooku Pro. Westchnienie. To była jedyna rzecz, która działała dla mnie:

Aby zresetować SMC:

  1. Wyłącz komputer. Podłącz zasilacz MagSafe lub USB-C do źródła zasilania i do komputera.
  2. Na wbudowanej klawiaturze naciśnij jednocześnie klawisze Shift-Control-Option i przycisk zasilania (po lewej stronie).
  3. Zwolnij wszystkie klawisze i przycisk zasilania jednocześnie.
  4. Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer.

Źródło: http://support.apple.com/en-us/HT201295

Aktualizacja

W rzeczywistości wystarczy użyć przedłużacza USB. Powtarzalnie dziwne.


1
Korzystanie z rozszerzenia USB naprawiło go natychmiast dla mnie.
Uri
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.