Nienazwane twarze w moim piekarniku


64

Nienazwane twarze w piekarniku Nienazwane twarze w piekarniku 2

Iphoto umieszcza dużą liczbę nienazwanych twarzy na zdjęciach jedzenia w moim piekarniku. Nie dzieje się to na innych zdjęciach, przynajmniej nie widzę innego wzoru.

Dlaczego tak się dzieje i jak mogę tego uniknąć?


3
właściwie tego rodzaju zdjęcia powinny być zabronione!
Ruskes

4
byłoby to tak zabawne, gdyby rzeczywiście mógł zidentyfikować kilka części piekarnika za pomocą rzeczywistych nazwisk / osób ...
gloomy.penguin

9
Ty potworze!!!!
Michael

20
iPhoto zidentyfikował kiedyś kręgle jako mojego dziadka.
Cofnij

6
Gratulujemy zakupu piekarnika Holy Fire z technologią Christ-Crust ™, dzięki której twarz Jezusa znajdzie się na wszystkich wypiekach z piekarnika w celu zaspokojenia potrzeb grawerowanego obrazu. Jeśli doświadczasz wielu twarzy Naszego Zbawiciela, zalecamy dodawanie mniejszej ilości wody święconej do swoich przepisów. Jeśli twarze nie są rozpoznawalne lub są niskiej jakości, konieczne może być wyczyszczenie lub wymiana filtra spirytusowego. Aby uniknąć rozpływania się potraw, upewnij się, że miarki i naczynia do pieczenia są wykonane ze skromnych materiałów, takich jak drewno, żelazo, szkło i kamień.
Schwern

Odpowiedzi:


33

Zgodnie z tym dokumentem wsparcia Apple obrazy z rozmytymi, słabo oświetlonymi lub bardzo małymi twarzami mogą wykrywać twarze tam, gdzie ich nie ma. iPhoto może czasem wykryć tył głowy osoby jako twarz.

Zauważyłem, że zrobiłeś zdjęcie przez okno piekarnika, które ma częściowo pikselowaną izolacyjną powłokę odblaskową od wewnątrz. Być może ten wzór w połączeniu z pysznymi potrawami za nimi sprawia, że ​​iPhoto myśli, że twarze są na obrazie, kiedy ich nie ma.

W tym wątku Dyskusje Apple omawia niemożność wyłączenia wykrywania twarzy w iPhoto, ale mówi o możliwości wyłączenia go w Aperture .

Niestety, oprócz zaznaczania każdej z tych fantomowych twarzy i usuwania ich wpisów lub robienia zdjęć przy otwartych drzwiach piekarnika, myślę, że nie będziesz miał szczęścia naprawić problemu.

Muszę przyznać, że chichoczę z tych dwóch zdjęć, które dostarczyłeś.


4
+1 dla „iPhoto może czasem wykryć tył głowy osoby jako twarz”. Rozśmieszyło mnie.
Blue Ice

3
Profesor Quirrell!
Dan Hanly,

39

iPhoto nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać.

Analizując uważnie pierwsze zdjęcie, rzeczywiście znalazłem kilka twarzy:

Dramatycznie zwiększający się kontrast i nasycenie niektórych kanałów oraz zmniejszająca się jasność kanału resztkowego wychodzą na jaw:

gobliny

Podczas gdy dwa wewnątrz piekarnika są po prostu zainteresowane jedzeniem, pozostałe dwa sprawiają wrażenie, że nie mają nic dobrego poza piekarnikiem.

Zdobądź nowy piec, ponieważ twój obecny wydaje się bezpowrotnie utracony dla stworzeń. I nie zawsze nie ufaj iPhoto przedstawiając wątpliwe wyniki.

;-)


2
Chciałem zagłosować, bo to nie jest odpowiedź ... ale po prostu nie mogę się na to zmusić, ponieważ jest tak zabawny .. :-)
markhunte

10
iPhoto był oczywiście szkolony z tą samą pareidolią co ludzki mózg, aby widzieć twarze w przypadkowych obiektach.
Michael

1
Chciałem zasugerować oznaczenie tych fantomów w ujęciach z piekarnika, abyś mógł dowiedzieć się, gdzie jeszcze czają się w ciemności - czekając na chętne algorytmy Apple, aby je wyszukać.
bmike

2
Dziękujemy za opublikowanie tego! Teraz sklep iTunes zostanie zalany setkami aplikacji „Ghost Detector”, ponieważ iPhone może wykryć zjawiska paranormalne!
RLH,

@RLH, ale mniam mniam gobliny są całkowicie naturalnymi stworzeniami.
Brian S,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.