Wyłącz automatyczne zapisywanie w podglądzie


13

Opcja podglądu domyślnie kontynuuje edycję pliku bazowego. (tzn. jeśli coś przycinasz, plik podstawowy zostaje przycięty). Uważam to zachowanie za bardzo irytujące.

Próbowałem włączyć Ustawienia-> Ogólne -> „Poproś o zachowanie zmian przy zamykaniu dokumentów”. Dzięki temu Preview nadal utrzymuje zmianę na dysku, ale pyta, czy chcę ją zachować po zamknięciu aplikacji.

Sugerowana odpowiedź na podobne pytanie z 2012 r

defaults write -app 'preview' ApplePersistence -bool no

To nie wydaje się mieć żadnego efektu.

Czy jest jakiś sposób, aby Preview zachowywał się jak normalna aplikacja? Chcę, aby moje zmiany były niezapisane i przejściowe, dopóki nie kliknę zapisz.


1
Nadal działa na wersji 10.9.5, więc musi to być Yosemite.
Ruskes,

spróbuj, jest to daleko, ale > Preferencje systemowe, iCloud, odznacz Dokumenty i dane
Ruskes

1
Nigdy nie powinienem był aktualizować do Yosemite. Problemy z Wi-Fi i ciągła walka z ich doohickeys. Może powinienem wrócić do Mavericks.
Izaak,

@Buscar 웃 Nie widzę „Dokumentów i danych”. i.imgur.com/f0g1rFC.png
Izaak,

Nawet jeśli przewiniesz w dół :) Jeśli chodzi o Yosemite, wciąż mnie nie ma! zgadnij dlaczego :), po prostu wyloguj się z iCloud. Jak powiedziałem, jest to dalekie pobieranie, ale przeczytałem gdzieś, że Yosemite automatycznie zapisuje twoje niekompletne pliki na iCloud.
Ruskes,

Odpowiedzi:1

Podczas pracy z dokumentem w Podglądzie kliknij pasek tytułu dokumentu i ustaw jego status na „Zablokowany”. Spowoduje to zablokowanie dokumentu w Finderze. Jeśli spróbujesz go edytować, gdy jest zablokowany, system zaproponuje Ci skopiowanie pliku, abyś mógł pracować z kopią.

Ogólnie rzecz biorąc, wyłączyli tę funkcję w Yosemite, ponieważ jeśli chcesz zachować oryginalny dokument, możesz łatwo utworzyć jego kopię i pracować z kopią. We wszystkich innych przypadkach dokumenty są automatycznie zapisywane, ponieważ jest to bardzo pomocne dla wielu innych użytkowników.

Menu podglądu


Dodatkowy ręczny wysiłek na każdym pliku. Komputery powinny robić dla nas rzeczy!
benwiggy

0

Niestety preferencja ApplePersistence nie działa już w Mojave i późniejszych. Jedyną opcją jest wyłączenie automatycznego zapisywania we WSZYSTKICH aplikacjach, w Preferencjach systemowych> Ogólne. Może to nie być pożądane.

Jeśli naprawdę potrzebujesz przeglądarki PDF, która zapisuje jawnie (lub jest w całości tylko do odczytu), musisz użyć innej aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.