Jak korzystać z gcc lub git bez instalowania xcode?


13

Jestem nowicjuszem użytkowników komputerów Mac. Widzę tam są gcc, gitw „itd /usr/bin” folder. Ale kiedy chcę ich użyć, wyświetla się następujący monit:

MacBook-Pro:~ nan$ git
xcode-select: note: no developer tools were found at '/Applications/Xcode.app', requesting install. Choose an option in the dialog to download the command   line developer tools.
MacBook-Pro:~ nan$ gcc
xcode-select: note: no developer tools were found at '/Applications/Xcode.app', requesting install. Choose an option in the dialog to download the command line developer tools.

Czy to oznacza, że ​​muszę zainstalować, xcodeaby korzystać gcclub gitdzięki bardzo z góry!


Nie znam OSX, ale wygląda na to, że /usr/bin/gitwywołuje xcode-selectbłąd, więc /usr/bin/gitmoże to być tylko opakowanie, które wybiera z zainstalowanych wersji narzędzi programistycznych. Zobacz sekcję PLIKI developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/…
jingyu9575

Czy naprawdę potrzebujesz gcc czy tylko kompilatora C / C ++?
user151019,

Odpowiedzi:


8

Nie, nie wiesz, przynajmniej już nie. Możliwość wspomniana przez @jherran obejmuje instalację jeszcze jednego oprogramowania. Jeśli nie masz nic przeciwko, możesz użyć Hombrew lub Macports. Kontrowersyjne jest to, który z nich jest „lepszy”, więc wybierz, który ci się podoba.

Ale odkąd OSX Yosemite (a może wcześniej, nie jestem pewien), Narzędzia wiersza poleceń można zainstalować osobno, co jest świetne, ponieważ pozwoliło mi porzucić ogromną bezużyteczną aplikację XCode bezczynnie na moim dysku twardym. Najprostszym sposobem może być po prostu pobranie odpowiedniego pakietu z Apple tutaj .

Czy podczas wydawania wspomnianych poleceń pojawia się okno z monitem o zainstalowanie Narzędzi wiersza poleceń? W tym miejscu nakreślono , że tak powinno się stać.

Lub po prostu spróbuj uruchomić

xcode-select --install

Co powinno robić, co chcesz. Można je aktualizować za pośrednictwem App Store, przynajmniej na Yosemite.

Zauważ, że jeśli pliki wykonywalne są obecne /usr/bin, powinieneś być w stanie wywołać je z pełną nazwą, np /usr/bin/git.W El-Captain nie ma znaczenia, czy uruchamiasz git czy / usr / bin / git. Wyskakuje to okno dialogowe i prosi mnie o zainstalowanie.
Soundararajan

Tak, właśnie zainstalowałem z Homebrew - używając polecenia git nadal monituje o instalację Xcode
Michael Fulton

4

Możesz zainstalować oba za pomocą Homebrew :

brew install gcc
brew install git

Aby zainstalować Homebrew, potrzebujesz tylko jednego polecenia:

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

W każdym razie, jeśli chcesz używać git i gcc zainstalowanych w twoim systemie, nie musisz instalować Xcode, zamiast tego musisz jedynie zainstalować narzędzia programistyczne wiersza poleceń , które możesz zainstalować, wpisując:

xcode-select --install

Dlaczego są gcclub gitw „ /usr/bin”? To nie są pliki wykonywalne? Dlaczego nie można ich używać bezpośrednio?
Nan Xiao,

Oba narzędzia istnieją, ale są przestarzałe. Git na Yosemite jest w wersji 1.9.3, wersja Homebrew to 2.2.0. W każdym razie nie musisz instalować Xcode, potrzebujesz tylko narzędzi programistycznych z linii poleceń i możesz zainstalować, pisząc xcode-select --install.
jherran

Dziękuję za odpowiedź! Dlaczego nieaktualne narzędzia nie mogą być używane? Czy możesz wyjaśnić lub podać kilka linków na ten temat? Dzięki!
Nan Xiao,

Są przestarzałe, ale oczywiście możesz z nich korzystać. Ale do pracy potrzebujesz narzędzi programistycznych z linii poleceń, nie wiem dlaczego, ale to fakt.
jherran

Hombre potrzebuje narzędzi wiersza poleceń, które zawierają kompilator C / C i git - więc hombre nie daje ci nic dla tych użytkowników
user151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.