Jak mogę skonfigurować moją drukarkę do domyślnego drukowania w czerni i bieli?


16

Czy można skonfigurować drukarkę, aby zawsze drukowała w czerni i bieli?

Odpowiedzi:


11

Możesz zdefiniować ustawienie wstępne w oknie dialogowym drukowania. Najpierw zmień ustawienia tego, co chcesz, a następnie wybierz menu Ustawienia wstępne> Zapisz jako…

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli pozostawisz wybrane ustawienie wstępne, zostanie ono wybrane także następnym razem, więc nigdy nie będziesz musiał go zmieniać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie widzę w tym żadnych opcji: cl.ly/7eXd cl.ly/7fWc
Tyilo

@Tyilo Jest w menu Presets, tuż pod menu wyboru drukarki.
ughoavgfhw

O mój boże, jestem głupia: P
Tyilo

To nie będzie działać w Google Chrome; Chrome zawsze będzie używać domyślnego ustawienia wstępnego, a nie ostatniego używanego.
bouke,

1
Zależy to od sterownika drukarki w późniejszych wersjach systemu OS-X. Wiele firm, zwłaszcza Canon, nie oferuje opcji czarno-białej (chciwi dranie). Jedyną opcją jest ustawienie go za pomocą CUP.
maks.

23

Odpowiedź @ ughoavgfhw jest niepełna. Niektóre aplikacje (np. Google Chrome) nie będą używać ostatnio używanego ustawienia wstępnego, ale będą używać ustawienia domyślnego. Aby takie aplikacje były zgodne z domyślnymi ustawieniami, musisz wchodzić w interakcje z bazowym systemem drukowania CUPS. Te kroki doprowadzą Cię tam:

  1. Uruchom cupsctl WebInterface=yesza pomocą aplikacji Terminal (wymagane tylko raz).
  2. Przeglądaj do http://localhost:631/
  3. Idź do Drukarki
  4. Wybierz drukarkę do modyfikacji
  5. Wybierz Set Default Optionsz drugiego menu rozwijanego
  6. Pod Basicustawiony Output colorna Black(etap ten może być różny w drukarce)
  7. Hit Set Default Optionsi presto!

Ustaw opcje domyślne

Ustaw kolor wyjściowy na czarny


1
czy można to zrobić wyłącznie z terminala?
mcgrailm

Po kliknięciu „Ustaw opcje domyślne” zostałem poproszony o podanie nazwy użytkownika / hasła bez wyjaśnienia. Po pewnym zamieszaniu wpisanie mojej lokalnej nazwy użytkownika Mac (która ma uprawnienia administratora) i hasła zadziałało.
TheKarateKid

Ustawiając to za pomocą interfejsu internetowego pucharów, użytkownik nie może już drukować w kolorze. Czy zrobiłem coś złego?
PVitt

@PVitt ustawia wartości domyślne dla drukarki. Jeśli chcesz drukować w kolorze, musisz zastąpić to ustawienie domyślne w oknie dialogowym drukowania.
Bouke

@bouke Dokładnie. Ale nie mogę wybrać drukowania w kolorze w oknie dialogowym drukowania. Ta opcja jest dezaktywowana, dopóki ustawiona jest domyślna wartość BW. Kiedy zmienię domyślną na kolor, mogę wybrać BW w oknie dialogowym drukowania. Ale nie odwrotnie. Dowolny pomysł?
PVitt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.