Aplikacje PowerPC nie obsługują już MacBooka Lion


2

Mam interaktywne DVD dołączone do jednej z moich podręczników. Muszę użyć tego do odrabiania lekcji. Kiedy próbuję otworzyć, mówi, że nie mogę uruchomić projektora, ponieważ aplikacje PowerPC nie są już obsługiwane. Mam wersję Lion 7.1. Co mogę zrobić? Czy mogę pobrać cokolwiek, co pozwoli na to?


1
niestety, tylko 2 opcje, otrzymaj aktualizację DVD [szkoły naprawdę nie powinny już dostarczać danych w formacie PPC], ani nie obniżaj wersji systemu operacyjnego.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


2

Musisz użyć komputera z wersją 10.6 (lampart śnieżny) lub wcześniejszą, jeśli chcesz uruchomić to oprogramowanie na komputerze Mac. Może przyjaciel ma starszy komputer, który możesz pożyczyć. A może zadziała na komputerze w laboratorium komputerowym.

Inne opcje:

1) Spróbuj uruchomić go na komputerze z systemem Windows (domyślam się, że kompatybilność wsteczna będzie lepsza)

2) Maszyna wirtualna. Wygląda na to, że Snow Leopard na Virtual Box jest bardzo trudny (i sądzę, że jest nielegalny), ale może uda ci się zdobyć kopię systemu Windows, która będzie działać.


1

Jeśli Twój komputer Mac obsługuje system Snow Leopard i masz do niego płytę instalacyjną lub możesz go zainstalować, możesz zainstalować SL na zewnętrznym dysku twardym i uruchomić z niego, gdy chcesz uruchomić dysk DVD - uruchom ponownie, poczekaj na dźwięk uruchamiania, a następnie przytrzymaj klawisz Opcja, aby wybrać, od którego woluminu chcesz zacząć. W ten sposób nie musisz się martwić obecną instalacją Lion. Jeśli Twój Mac został dostarczony z Lionem, gdy był nowy, prawdopodobnie nie będzie działał SL, ale możesz to sprawdzić na everymac.com

Jeśli masz lub możesz uzyskać płytę instalacyjną dla wersji systemu Windows obsługiwanej przez DVD, możesz zainstalować ją na maszynie wirtualnej, np. Virtualbox.

W ostateczności możesz kupić naprawdę tanie Mac PowerPC na eBayu i odsprzedać je za podobną cenę, gdy skończysz. Jeśli DVD określa wymagania systemowe, edytuj je w swoim pytaniu, a ludzie będą mogli zaproponować odpowiednie modele.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.