Czy istnieją wstępnie skonfigurowane konfiguracje Little Snitch i czy są udostępniane?


18

Czy można zaimportować konfiguracje utworzone w innym miejscu do Little Snitch? Na przykład gotowy zestaw podstawowych zasad dla kogoś, kto chce zablokować bardziej ingerujące funkcje iCloud. czy to możliwe? Czy istnieją takie społeczności, które je dzielą?


Czy próbowałeś po prostu wyłączyć iCloud?
tubedogg

1
To nie jedyny powód, dla którego interesują mnie wstępnie skonfigurowane konfiguracje.
Oliver Martin

Potrzebuję więcej niż tylko jednej witryny, która blokuje reklamy. moja przeglądarka już to obsługuje i dostaje przepustkę od małego znicza. naprawdę szukam gotowych pakietów do obsługi wszystkich rzeczy związanych z systemem operacyjnym.
Walrus the Cat,

1
Pytanie jest nieaktualne. Mały znicz 4 wraz z tym.
Dylan_Larkin

Odpowiedzi:


11

Tak, istnieją gotowe zestawy reguł i ktoś je udostępnia.

Natknąłem się na to:

Little Snitch reguły blokowania serwerów reklamowych

Tutaj zawierają listę gotowych reguł blokowania serwerów reklamowych.

Nie jest to związane konkretnie z iCloud, ale ogólnie tak, istnieją wspólne zestawy reguł dla Little Snitch.

Edycja: teraz widzę, o czym mówił Dylan, mówiąc „czy zamierzasz ręcznie ...”. Małe wyjaśnienie jest w porządku.

W tym czasie jedynym sposobem (myślałem) było skopiowanie listy i wklejenie jej do zestawu reguł Little Snitch. Nie był to trudny proces (dosłownie: cmd + c, cmd + v na Macu), ale „Subskrypcja grup reguł” na LS jeszcze bardziej ułatwia.

Witryna, którą opublikowałem wcześniej, zawiera teraz link do subskrypcji: kliknij i bądź szczęśliwy.

Wydaje mi się, że odpowiedź Dylana i moja zapewniają kilka alternatyw dla subskrypcji, ale nie poznałbym różnicy. Przyznaję, że natknąłem się na pgl.yoyo.org przez przypadek.

Dalsza edycja: Wygląda na to, że Steven Black (powiązany z odpowiedzią Dylana) zbiera kilka źródeł, w tym yoyo, więc powiedziałbym, że jest bardziej wyczerpujący (więcej reguł jest lepszych?).


Nadal aktywnie aktualizowany przez jego wygląd.
BAR

Też tak myślę. Jednak w tej chwili korzystam z listy podanej w moim poście i blokuje ona „google.com” oraz youtube. Wygląda na to, że obie strony przechodzą bezpośrednio do googleanalytics przed załadowaniem.
mic

Zamierzasz ręcznie dodać 70000 reguł?
Dylan_Larkin

skopiuj je i wklej
mic

4

Patrząc na twoje oryginalne pytanie, ma ono 3 lata. Od Little Snitch 4 możesz subskrybować „Grupy reguł”. Ten sam efekt końcowy w przeważającej części. Te dwa łącza zawierają wystarczającą ilość informacji, aby utworzyć własne grupy reguł lub po prostu zasubskrybować ich:

Steven Black

przykład jako Little Snitch Rule Groups (jest to tłumaczenie Stevena Blacka, ale są też skrypty do stworzenia własnego)


Jedna pochodzi od Stevena Blacka na git (wyszukaj, jeśli link kiedykolwiek się zepsuje). Drugi to mniej znany użytkownik github, który dostarczył skrypt Pythona do konwersji pliku hosts z pierwszego na format grupy reguł. Ten format można znaleźć na stronach pomocy Little Snitch. Oto przykład.

{
 "description" : "This rule group demonstrates the subscription of a blocklist. It’s for demo purposes only.\n\nIt lets you try out the subscription procedure and the available configuration options. You can rename the group, enable\/disable either individual rules or the entire group, specify the update interval, and more.",
 "name" : "Blocklist Example",
 "rules" : [
  {
   "action" : "deny",
   "process" : "any",
   "remote-domains" : "tracking-server.example.com"
  },
  {
   "action" : "deny",
   "process" : "any",
   "remote-domains" : "ads.example.com"
  },
  {
   "action" : "deny",
   "process" : "any",
   "remote-domains" : "adserver.example.com"
  },
  {
   "action" : "deny",
   "process" : "\/Applications\/Safari.app\/Contents\/MacOS\/Safari",
   "remote-hosts" : "user-tracking.example.com"
  },
  {
   "action" : "deny",
   "process" : "\/Applications\/Safari.app\/Contents\/MacOS\/Safari",
   "remote-hosts" : "usage-analyzer.example.com"
  }
 ]
}

Po przejściu do tego konkretnego pliku na GitHub, np. Chciałbyś, aby link był dostępny po kliknięciu „pobierz”. Wklej to do Little Snitch, gdzie żąda adresu URL.

Możesz nawet skopiować je na własne repozytorium i również subskrybować. Polecam to, ponieważ poleganie na tym, że firma trzecia nie naraża grupy reguł na szwank (która jest oparta na sieci), to tylko jeden dodatkowy możliwy wektor ataku. W moim przypadku właśnie rozwidliłem repozytorium tego konkretnego użytkownika i sam nim zarządzam.

Mam nadzieję że to pomoże.

PS - Myślę, że inna odpowiedź tutaj jest nieaktualna. Samo połączenie z „listą” nazw hostów niewiele pomaga użytkownikowi. Little Snitch zrezygnował z tego rodzaju pracowitej pracy poprzez dodanie grup reguł.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.