Jak pozbyć się „Masz nową pocztę”. w Zsh


14

Używam Zsh z Prezto jako moją powłoką z iTerm jako aplikacją terminalową.

Podczas otwierania nowego monitu zawsze pojawia się komunikat „Masz nową pocztę”. Nie mam żadnej nowej poczty w Mac Mail i nie uruchamiam serwera pocztowego.

Jak mogę pozbyć się tej wiadomości?

Dzięki


3
Masz pocztę w / var / mail - użyj polecenia mail do odczytu
user151019,

Odpowiedzi:


8

Mówi ci, że otrzymałeś kilka maili (na przykład z powodu konfiguracji crona).

Najlepszym sposobem jest przeczytanie tej wiadomości. Wpisz mail: powinna pojawić się co najmniej jedna wiadomość. Możesz przeczytać, wpisując jego numer identyfikacyjny. Możesz go również bezpośrednio usunąć (lub nawet wiele wiadomości e-mail), wpisując d 1-1344( 1-1344będący zakresem identyfikatorów nowych wiadomości). Wyjdź mailz x.


Może być konieczne użycie qzamiast x, w celu zapisania zmian
zessx

1
Wpisałeś dodatkową 1cyfrę.
146438,

11

Czy zshsprawdzanie nowej poczty może być dostosowane za pomocą MAILCHECKparametru opisanego w zshparam (1) . Określa odstęp w sekundach między sprawdzeniami nowej poczty, zero całkowicie wyłącza sprawdzanie. Po prostu włóż to do zshpliku konfiguracyjnego:

# don't check for new mail
MAILCHECK=0

1
to nie działa w ~/.zshrcsystemie Mac OSX z oh_my_zsh. czy istnieje inny plik konfiguracyjny zsh? Czy jest w pobliżu praca?
Conor Cosnett,

Bardzo późna odpowiedź, ale na wypadek, gdyby inni znaleźli tę stronę: możesz także spróbować ~ / .zshenv, jeśli nie działa w ~ / .zshrc
TJ Luoma

8

Najwyraźniej jakiś program (prawdopodobnie mój MAMP) umieścił wiadomość e-mail

/var/mail/

Usunięcie tej wiadomości rozwiązało problem ...


1
ugh… Tak długo widziałem to w terminalu, że wydawało się, że to tylko sposób na powiedzenie „Cześć”. Niezłe znalezisko.
Tetsujin

1
Masz więc poczucie, że usunięcie zawartości skrzynki pocztowej jest dobrym pomysłem? Czy robisz to także na żywo?
Max Ried,

1
Cóż, poczta, o której mowa, była bardziej pomyłką lokalnego serwera. Korzystam z systemu Mac OS, a moje maile są przechowywane gdzie indziej. Więc usunięcie tego pliku było w porządku. Jeśli rzeczywisty mail jest przechowywany w katalogu / var / mail nigdy nie powinno się zrobić ...
Ole Bjarnstroem

0

Wyłączenie (a nawet zmiana wartości) MAILCHECK nie zatrzymało drukowania komunikatu, gdy otwieram kartę / okno terminala. W końcu natknąłem się na odpowiedź superużytkownika, która pozwala mi nadal widzieć tę pocztę, gdy jest to wygodne, ale pomijam ciągłą wiadomość.

Krótko mówiąc, utwórz ~/.forwardplik i, w jednym wierszu, ścieżkę do pliku, w którym chcesz odbierać pocztę. Później możesz nadal czytać pocztę mail -f <new_mail_file>.

Jeśli masz bardziej zaawansowane potrzeby, wygląda na to, że naprzód może również określić skrypt, ustawiając wiersz na |script_pathlub "|script_path args". Nie próbowałem tego, ale powinno to ułatwić kierowanie wiadomości na podstawie skryptu, który je utworzył, konwersję / kompaktowanie ich w prosty wiersz podsumowania itp.


0

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie są te wiadomości, zanim je zignorujesz, możesz przeczytać je:

mail

i czytaj jeden z e-maili, wpisując numer, np .:

1

a jeśli naprawiłeś problem zgłoszony w wiadomościach e-mail (w moim przypadku cronzadania kończą się niepowodzeniem z powodu zmiany nazwy folderu) i możesz usunąć wszystkie wiadomości:

delete *

następnie zamknij program:

q

jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.