Czy istnieje sposób, aby pasek menu był zawsze wyświetlany w oknach pełnoekranowych?


43

Jestem nowy w systemie macOS i naprawdę podoba mi się sposób, w jaki możesz przypisać okno do własnego pulpitu za pomocą pełnego ekranu. Mam jednak problem z domyślnym sposobem działania paska menu na pełnym ekranie.

Często przesuwam kursor na górę ekranu, aby klikać moje karty w przeglądarkach i edytorach, i przypadkowo uruchamiam pasek menu zasłaniający moje karty. Innym razem chciałbym, aby pasek menu był dostępny na pierwszy rzut oka, zamiast konieczności uruchamiania go przez najeżdżanie myszką.

Czy jest jakieś ustawienie lub aplikacja, która wymusza wyświetlanie paska menu przez cały czas dla pełnoekranowych okien?

Wygląda na to, że nie jestem pierwszym, który ma ten problem, ale rozwiązania w tym poście nie działały dla mnie i na podstawie komentarza do pierwszej odpowiedzi nie będą działać dla nikogo.

Jeśli nie da się tego zrobić, czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie mogę zacząć pisać aplikację, aby to zrobić?

PS: Proszę nie sugerować, że po prostu przytrzymuję klawisz Alt po kliknięciu zielonego przycisku na pełnym ekranie lub cokolwiek innego, jak tylko zmiana rozmiaru okna w celu wypełnienia ekranu. ”To nie rozwiązuje mojego problemu, ponieważ pozbawia wiele zalet pełnoekranowych.


1
Jeśli podoba Ci się izolacja wielu komputerów stacjonarnych i możliwość przesuwania między nimi itp., Czy zastanawiałeś się nad dodaniem „zmaksymalizowanej” wersji aplikacji do nowej przestrzeni / pulpitu? Ponieważ „pełny ekran” to „pełny ekran”, to nie jest „pełny ekran minus trochę”, w przeciwnym razie wiele osób mogłoby się denerwować, że pełny ekran nie jest pełnoekranowy: P - Mówisz, że tracisz zalety pełnoekranowego ekranu, być może gdybyś mógł rozwinąć te kwestie korzyści, które chcesz, byłyby łatwiejsze, sugerują różne rzeczy
Owen

Czy potrafisz wyjaśnić, co rozumiesz przez „zalety pełnego ekranu”?
n1000

Odpowiedzi:


22

Też mnie denerwuje, a prostą, ale bardzo, bardzo bolesną odpowiedzią jest przytrzymanie i naciśnięcie zielonego przycisku paska tytułu (który powinien zmienić się w znak +, gdy przytrzymasz opcję / alt)alt ⌥
option

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli to nie oznacza, że ​​obejmuje cały ekran, możesz zakończyć zadanie, przytrzymując i klikając dwukrotnie narożnik, aby zmienić rozmiar okna w celu wypełnienia ekranu.alt ⌥
option

Jeśli domyślnie ukryjesz swoją stację dokującą, w zasadzie otrzymasz program „pełnoekranowy” z paskiem menu zawsze pokazywanym.


3
To świetne rozwiązanie. Jednak nie działa w trybie podzielonego ekranu.
dorien

6
@dorien yep. Kolejny powód, dla którego jestem rozczarowany. Apple może zrobić lepiej.
Supuhstar,

@Supuhstar Rzeczywiście. Również tworzenie zmaksymalizowanego okna osobny pulpit wydaje się przesadą. Nie możesz mieć okien na wierzchu, jeśli chcesz je na nim umieścić.
dorien

@dorien - co sprawia, że ​​tak myślisz? W rzeczywistości jest odwrotnie - aplikacja pełnoekranowa zajmie całą przestrzeń, zmaksymalizowana może mieć inne aplikacje / okna, jeśli jest to pożądane.
Tetsujin

1
Mimo to dość denerwujące jest to, że istnieje tylko jeden sposób na maksymalizację okien.
Aaron Franke,

10

Oprócz tego, co powiedzieli inni (za pomocą ALT/OPTION + CLICKzielonego przycisku maksymalizacji), aby wyznaczyć miejsce na komputer dla jednej aplikacji, możesz:

  • 3 (lub 4) przesuń palcem w górę, aby wyświetlić menu spacji u góry ekranu.

  • Najedź myszką na prawy górny róg, a ikona (+) powinna się rozwinąć i umożliwić dodanie nowej spacji.

  • Przeciągnij to miejsce w dowolnej kolejności (pierwsza, druga lub ostatnia itp.)

  • Teraz możesz przeciągnąć wybraną aplikację w to miejsce i (jeśli jeszcze nie jest ...) możesz ją zmaksymalizować za pomocą zwykłego skrótu klawiaturowego.

Warto zauważyć, że chociaż ALT/OPTION + CLICKnaciśnięcie zielonego przycisku maksymalizacji powoduje powiększenie okna do pełnej wysokości, prawdopodobnie prawdopodobnie chcesz go połączyć, SHIFT + ALT/OPTION + CLICKaby powiększyć do pełnej szerokości i wysokości ekranu.

Dodaj własne miejsce na pulpicie ręcznie

Szczęśliwe odstępy i maksymalizacja!


3

Używam BetterTouchTool na dwa sposoby.

Najpierw zdefiniowałem akcję, która kliknięcie prawym przyciskiem myszy przycisku maksymalizacji zmaksymalizuje okna, a nie wyzwoli tryb pełnoekranowy. Oczywiście możesz zamiast tego ustawić własną akcję lub kombinację klawiszy, a nawet całkowicie zastąpić zielony przycisk.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po drugie, korzystam z funkcji przyciągania okien , która w zasadzie imituje funkcjonalność systemu Microsoft Windows. Przeciągnięcie okna do rogu lub na górę ekranu spowoduje powiększenie go odpowiednio do obszaru ekranu lub zmaksymalizowanie go.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dlaczego głosowanie negatywne?
n1000

Twój link już nie działa.
Josh Correia

1
@JoshCorreia Thanks! Zaktualizowano
n1000

2

Wiem, że to może nie być to, co naprawdę chcesz usłyszeć, jednak ...

Pełny ekran / Menu to albo / albo
Możesz mieć jedno lub drugie. To cały pomysł, czy ci się to podoba, czy nie.

Obejściem tego problemu jest poznanie kluczowych poleceń.

Gdy to zrobisz, będziesz się zastanawiać, po co były menu.

BTW, twoje dwa scenariusze wykluczają się wzajemnie i po prostu wymagają dokładniejszego umieszczania.


Dobry punkt, również, jeśli chcesz pomóc w nauce skrótów klawiaturowych można używać doskonałą aplikację Ściągawka: cheatsheetapp.com/CheatSheet
Brethilu

3
„po prostu naucz się wszystkich skrótów” nie jest wykonalne. Nikt nie zna wszystkich skrótów dla każdego używanego programu.
Slicedbread,

1
oczywiście, że nie - ale uczysz się dla najczęściej używanych aplikacji lub wybierasz własne. Alternatywnie, nie używaj trybu pełnoekranowego, dopóki się go nie nauczyłeś, lub w przypadku aplikacji, których nie używasz na tyle, by przeszkadzać w nauce. Długie i krótkie jest to, że myszy do i od pozycji do menu i tyłu są nieefektywne.
Tetsujin

4
Zachowanie okien Maca pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do KDE. Dla mnie standardowym zachowaniem było maksymalizowanie okna bez tworzenia drugiego pulpitu, wystarczy usunąć bałagan z innych okien wokół niego. Następnie przypnij dowolne okna boczne, nad którymi pracujesz, do przypiętego do pełnego ekranu, z nienaruszonymi wszystkimi paskami menu. Mam nadzieję, że to nadrobią.
dorien

-1

⇧ shift- ⌥ opt-Kliknij zielony przycisk światła stop (+), aby zmaksymalizować okno zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości, aby pasek menu był widoczny.


Co robi ⇧ w tym przypadku?
Ben Leggiero,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.