Jak zawsze wyświetlać pasek menu za pomocą aplikacji pełnoekranowych?


46

Czy ktoś wie, czy możliwe jest, aby pasek menu w systemie Mac OS Lion był widoczny dla aplikacji pełnoekranowych zamiast ukryty, dopóki nie zostanie najechany myszą lub gładzikiem?

Wyobrażam sobie, że istnieje kilka poleceń terminalu, które mogę wprowadzić, aby dostosować te preferencje.


6
A może po prostu utworzysz nowe miejsce na pulpicie (prawy górny róg w oknie Mission Control) i zmaksymalizujesz aplikację w tym miejscu. Jedyne różnice polegają na tym, że zobaczysz pasek tytułowy, a w Mission Control przestrzeń będzie nosić nazwę Desktop X zamiast nazwy aplikacji i będzie brakować ikony aplikacji. Nie idealny, ale dość cholernie blisko.
Randy6T9,

@ Randy6T9 powinieneś napisać to jako odpowiedź. To najlepszy sposób. Dzięki za wskazówkę!
Carrie Kendall,

Byłoby wspaniale, gdyby istniała przynajmniej opcja opóźnienia pojawienia się paska menu o x liczbę sekund dłużej.
Sephethus,

Po prostu naciśnij shift i alt / opcję i kliknij zielony przycisk maksymalizacji. To maksymalizuje okno, ale nie w trybie pełnoekranowym. Źródło
BinaryJoe01

Odpowiedzi:


9

Możesz to dostosować w zależności od aplikacji, edytując listę. Moja pamięć jest zardzewiała, ale oto instrukcje, jeśli dobrze pamiętam.

 1. Pokaż zawartość pakietu dla wybranej aplikacji
 2. Edytuj plik Contents / info.plist
 3. Wyszukaj „LSUIPresentationMode” (możesz użyć edytora plist). Będzie to wyglądać tak, jeśli używasz zwykłego edytora tekstu:

  <key>LSUIPresentationMode</key>
  <integer>4</integer>

  Jeśli właściwość nie istnieje, możesz ją utworzyć - należy ją wstawić w odpowiedniej kolejności alfabetycznej.

 4. Zmień odpowiednio wartość liczby całkowitej:

  • LSUI PresentationMode 0 - Nie ukrywa Docka ani paska menu.
  • LSUIPresentationMode 1 - Ukrywa dok. Dock pojawi się, jeśli mysz zostanie przeniesiona do miejsca, w którym się znajduje. Pasek menu pozostanie.
  • LSUIPresentationMode 2 - Usuwa dok. Pasek menu pozostanie.
  • LSUIPresentationMode 3 - usuwa pasek menu i dok.
  • LSUIPresentationMode 4 - Ukrywa pasek menu i dok. Pasek menu lub dok pojawi się, jeśli mysz zostanie przeniesiona do miejsca, w którym znajduje się pasek menu lub dok.

Aby uzyskać więcej informacji na temat użycia LSUIPresentationMode, zobacz dokumentację programisty:

http://developer.apple.com/library/mac/#documentation/General/Reference/InfoPlistKeyReference/Articles/LaunchServicesKeys.html#//apple_ref/doc/uid/TP40009250-113616-TPXREF134


4
Nie wpływa to na okna pełnoekranowe. (Nawet gdyby tak się stało, musiałbyś zmienić klucze osobno dla każdej aplikacji, a tym samym unieważnić ich podpisy kodu.)
Lri

1
Ta opcja nie istnieje w El Capitan.
Sephethus,

2
To nie działa w Sierra
user249654

Nie pomógł mi z Operą.
Kyb

3

Jak automatycznie ukryć pasek menu w OS X El Capitan

 1. Przejdź do Preferencji systemowych.

 2. Idź do Generała.

 3. Kliknij pole wyboru obok „Automatycznie ukryj i pokaż pasek menu”.

 4. Zamknij menu Ustawienia.


5
To ustawienie nie wpływa na aplikacje pełnoekranowe.
Kellen

^^ Co powiedział, dotyczy to tylko aplikacji pełnoekranowych. Apple potrzebuje opcji pełnoekranowych, nie wiem, dlaczego tak długo je dodawaliśmy.
Sephethus,

To nie jest rozwiązanie, przeczytaj pytanie jeszcze raz !!!
FAISAL

1

Chodzi o to, że w przypadku wielu aplikacji pasek menu obejmuje aplikację, a nie „przesuwa” ją w dół, tak jak na przykład Mail.

Więc nie jest to wykonalne.

Poza tym, jeśli potrafisz pokazać dok i pasek menu, to nie jest już pełny ekran, prawda?
Cały tryb trybu pełnoekranowego polega na unikaniu rozpraszania uwagi, takich jak odbijanie ikon w doku i zwiększanie liczby wiadomości na pasku menu, nie sądzisz?


Szukam tutaj rozwiązania, ponieważ wolę na przykład używać przeglądarki w trybie pełnoekranowym. Problem polega na tym, że kiedy używam myszy do przechodzenia między kartami, kiedy przechodzę w górę, aby wybrać kartę, pasek menu wyskakuje, powodując kliknięcie tego zamiast karty przeglądarki! Stąd chęć ciągłego wyświetlania paska menu w trybie pełnoekranowym w przeglądarce. W ten sposób mogę użyć myszy Apple do przesunięcia dwoma palcami między przeglądarką a wszystkim innym, co robię.

@Vegard Masz rację co do komentarzy, ale zobaczmy, czy możesz sformułować to jako odpowiedź na pytanie? Ktoś może mieć odpowiedź, aby pomóc tobie i innym.
bmike

-2

łatwo! po prostu idź do stacji dokującej (nie mogę tego zrobić dla paska menu btw) i przejdź do czarnej linii między koszem na śmieci a aplikacją, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Wyłącz ukrywanie” i tada! gotowa nadzieja, że ​​to pomaga!


2
W jaki sposób włączenie stacji dokującej wpływa na zachowanie paska menu?
nohillside


-5

Myślę, że to rozgryzłem. Najpierw zmaksymalizowałem aplikację (korzystałem z Safari). Następnie, jeśli najedziesz myszką na górę ekranu, pojawi się pasek menu i zobaczysz małą ikonę w prawym górnym rogu (jest to „przeciwieństwo”, jeśli wolisz przycisk maksymalizacji). Wygląda jak dwie małe strzałki skierowane na siebie. Kliknij to. Aplikacja naprawi się w miejscu, w którym widoczna jest stacja dokująca i pasek menu.


Kliknięcie przycisku z dwoma strzałkami skierowanymi do siebie spowoduje wyjście z trybu pełnoekranowego, pozostawiając aplikację maksymalnie zmaksymalizowaną.
Lizzan

-5

po prostu ukryj lub zmień rozmiar swojej stacji dokującej i wszystko powinno być w porządku

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.