Czy mogę dostosować opóźnienie czasowe, gdy ponownie pojawi się dok?


9

Lubię ukrywać dok, chyba że go potrzebuję. Ponowne pojawienie się jest niewielkie. Czy istnieje ustawienie Terminalu, które mogę zmienić, aby dok pojawił się natychmiast po przesunięciu myszy na dół ekranu? Lubię, jak to działa, ale chcę dostosować czas.


Po powrocie do Panther szukałem tego dla WIEKÓW… nic nie znalazłem. Potem poddałem się i używając Onyxa pozwoliłem stacji dokującej usiąść po lewej stronie, widocznej, trochę małej, bez aplikacji. Dokuję tylko, aby zobaczyć, co mam uruchomione, nie uruchamiam aplikacji, klikając je.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


4

Możesz ręcznie ustawić czas potrzebny na pojawienie się doku, używając domyślnych poleceń zapisu:

  • autohide-delay → niestandardowe opóźnienie wyglądu z animacją dokowania
  • autohide-time-modifier → niestandardowe opóźnienie wyglądu bez animacji dokowania

Najpierw aktywuj automatyczne ukrywanie w Preferencjach systemowych → Dock → Autohide lub wpisz + +D

Następnie otwórz Terminal i wpisz:

defaults write com.apple.Dock autohide-delay -float 0; killall Dock
  • 0to czas, w którym Dock pojawia się w sekundach. Można wybrać pływaków i całkowitymi przykład 2, 0.5...
  • killall Dock powoduje ponowne uruchomienie Docka
  • składnia jest taka sama dla autohide-time-modifier

Przywróć domyślne zachowanie za pomocą ...

defaults delete com.apple.Dock autohide-delay; killall Dock

Według MacOSHints ta sztuczka została znaleziona przez inżynierię odwrotną od programisty Christiana Baumgarta z Hyperdock .


1
Wierzę, że działa to tylko u lwa.
Opuszczony

1
@ SoilSciGuy Prawda, ale jest to niewielka poprawka w późniejszych wersjach systemu Mac OSX. Wystarczy wymienić com.apple.Dockz com.apple.dock. Nie ma już kapitału na „d” dla doku.
JoeMoe1984,

Właściwie zawsze było to z małą literą „d” z czasów, kiedy pamiętam przynajmniej z lwa górskiego i nowsze.
JoeMoe1984,

4
  • defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0.6 zmniejsza opóźnienie i sprawia, że ​​animacja do szybszego pokazywania i ukrywania Docka.
  • defaults write com.apple.Dock autohide-delay -float 0.05 zmniejsza jedynie opóźnienie, zanim dok zostanie wyświetlony po najechaniu myszą.
  • defaults write com.apple.dock autohide-fullscreen-delayed -bool false usuwa tylko dodatkowe opóźnienie wyświetlania Docka na pełnym ekranie.

0

Możesz użyć Cmd-Opt-D, aby przełączyć widoczną stację dokującą i wydaje się, że dzieje się to natychmiast. Niestety, użycie tego powoduje przesunięcie większości aplikacji systemu Windows, aby zrobić miejsce dla stacji dokującej. Używanego skrótu klawiaturowego można dostosować w Apple> Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty klawiaturowe.

W zależności od tego, do czego używasz stacji dokującej, możesz chcieć sprawdzić inne rozwiązania. Osobiście nigdy nie korzystam ze stacji dokującej i zawsze zostawiam ją ukrytą. Do uruchamiania aplikacji używam Butlera . Aby zobaczyć, co jest aktualnie uruchomione, Cmd-Tab działa dla mnie.


Jak to koryguje opóźnienie?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.