Yosemite auto tworzy wiele pulpitów (spacji) na głównym monitorze


35

Od czasu aktualizacji do Yosemite mam problem z tworzeniem dodatkowych komputerów stacjonarnych na głównym monitorze bez wyraźnego powodu. Zwykle mam 3 różne konfiguracje komputerów stacjonarnych na głównym monitorze i tylko jeden na drugim monitorze. Do końca dnia OS X zwykle automatycznie utworzy 2-3 dodatkowe komputery stacjonarne.

Nie mogę znaleźć żadnego ustawienia ani skrótu, który mógłby to powodować. Wydaje się również, że nie ma żadnego powodu, ponieważ może się to zdarzyć zaraz po uruchomieniu komputera.

Czy istnieje sposób na ustawienie maksymalnej liczby komputerów stacjonarnych, aby zapobiec temu?

Zdjęcie z powiązanego pytania - Dlaczego Mac Yosemite otwiera dziesiątki pustych komputerów?
wprowadź opis zdjęcia tutaj


6
aplikacje pełnoekranowe tworzą własną przestrzeń (psują również wszelkie klawisze specyficzne dla spacji), ale powinny zniknąć, jeśli aplikacja zostanie zamknięta lub będzie miała okno.
Tetsujin,

2
@tubedogg, tak, dodatkowe obszary robocze pojawiają się dopiero pod koniec dnia. Mogę zamknąć obszary robocze, ale w końcu znów się pojawią. Tetsujin, nie używam żadnych aplikacji na pełnym ekranie, więc nie spodziewałbym się, że zostaną utworzone dodatkowe miejsca
tomoguisuru,

2
Czy udało ci się to rozwiązać?
simonthesorcerer

4
To mi się też zdarza; Mogę osiągnąć 26 komputerów na głównym monitorze, jeśli ich nie usunę.
kiamlaluno

2
Spróbuj wyłączyć „Wyświetlacze mają oddzielne spacje” w Prefs Systemie> Kontrola misji. Może to być związane z podłączaniem i ponownym podłączaniem (lub uśpieniem) dodatkowego wyświetlacza.
Elliott,

Odpowiedzi:


4

Ma to związek z funkcją „oddzielnej przestrzeni” dla wyświetlaczy zewnętrznych Apple wprowadzoną w systemie OS X 10.10 Yosemite: Jeśli ustawienie „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” w Preferencjach systemowych -> Kontrola misji jest aktywna (patrz https://support.apple. com / kb / PH18809? locale = en_US ), za każdym razem, gdy podłączysz ekran, zostanie utworzone nowe miejsce dla tego ekranu. Po wyciągnięciu wtyczki OS X nie usunie utworzonej przestrzeni, a tym samym gromadzi wiele przestrzeni w czasie.

Jeśli nie aktywujesz tej opcji, zewnętrzny wyświetlacz będzie zachowywał się jak przed 10.10: tylko jeden pasek menu na ekranie głównym itp.


Huh Po ponownym podłączeniu zewnętrznego monitora ponownie wykorzystuje on stare przestrzenie.
SilverWolf - Przywróć Monikę

Myślę, że to jest już naprawione.
tnull

1

Nie jest normalnym zachowaniem tworzenie wielu (w twoim przypadku kilkudziesięciu) dodatkowych przestrzeni poprzez Kontrolę misji.

Patrzyłem na Preferencje systemowe >> Klawiatura >> Skróty >> Kontrola misji, ale nie ma skrótu do tworzenia nowej Przestrzeni. W związku z tym nie byłoby tak, że nieumyślnie tworzysz spacje za pomocą skrótu.

Teraz, gdy przejdziesz do trybu pełnoekranowego z aplikacją (np. Safari), to okno stanie się własną Przestrzenią. Jednak po zamknięciu okna lub przywróceniu jego oryginalnego rozmiaru nastąpi powrót do pierwotnej przestrzeni.

Biorąc pod uwagę twoją sytuację, zgłosiłbym ten problem jako błąd, który Apple musi rozwiązać.


1

Brzmi bardzo podobnie, jakbyś zrobił z aplikacji „pełny ekran”. Otrzymują one własne miejsce na pulpicie. Jeśli używasz gładzika, użyj trzech palców, aby przewijać w górę lub w dół (nie jestem teraz na moim MBP), a zobaczysz je wszystkie.

Jeśli są to aplikacje pełnoekranowe, spraw, aby NIE były pełnoekranowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.