Jak zobaczyć, jakie pliki zostały zmienione w TimeMachine?


Odpowiedzi:


24

Lion wyszedł z tmutilpoleceniem, a strona podręcznika pokazuje, że zaindeksuje określoną kopię zapasową i przekaże bardzo szczegółowe informacje o twoich kopiach zapasowych. Czasowniki porównują , unikatowo i obliczeniowo wyglądają najbardziej użytecznie, jeśli nie przeszkadza ci terminal.

Nadal używam BackupLoupe na Lionie (a także na starszym systemie operacyjnym) i mam duże uznanie, a dzięki zespołowi, który go zbudował, za każdym razem, gdy muszę go używać. Prawdopodobnie powinienem też wysłać im więcej pieniędzy. To jest takie dobre.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ułatwia to sprawdzenie, które pliki zajmują najwięcej miejsca między kopiami zapasowymi, a także jest niezbędne, aby wiedzieć, kiedy określony plik został zmieniony poprzez śledzenie za każdym razem, gdy jest zapisywany jako nowa wersja cofająca się w czasie. Działa na lokalnej bazie danych, więc nie przeszukujesz systemu plików przy każdym zapytaniu - tylko raz za każdym razem, aby zebrać delty dla każdej kopii zapasowej. wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
BackupLoupe - świetna wskazówka. Rozwiązałem mój problem, zbyt wiele pamięci podręcznych i dodatkowe kopie zapasowe specyficzne dla aplikacji wewnątrz ~ / Libary / Application Support.
Alex Soto

6

Ponieważ Time Machine używa twardych linków do przechowywania niezmodyfikowanych plików (i katalogów), oznaczałoby to, że zmienione pliki w najnowszej kopii zapasowej będą miały liczbę linków 1, ponieważ są unikalne. Użyj tego razem z find, aby wygenerować listę:

find /path/to/your/latest/backup -type f -links 1 -print 

1
To nie działa Po prostu wyświetla wszystkie pliki.

Właściwie - to działa dla mnie. Przetestowałem kilka folderów zawierających ponad 2000 zdjęć i za każdym razem wybrał 20 lub 200 (lub zero) plików, które były nowe w tej kopii zapasowej. Nadal lubię soma-zone.com/BackupLoupe, ale wydaje się, że to odpowiada na pytanie, co nowego w kopii zapasowej za pomocą sprytnego i szybkiego polecenia find.
bmike

1

Problem z tym poleceniem find polega na tym, że HFS zezwala na twarde linki w katalogach, a także w zwykłych plikach. W rezultacie pliki, których kopia zapasowa nie była tworzona przez pewien czas, będą wyświetlane z jednym linkiem, ale jeden z ich katalogów nadrzędnych może mieć wiele linków.


0

Możesz użyć wbudowanego tmutili GNU gsort:

brew install coreutils

Aby porównać dwie konkretne kopie zapasowe:

cd "/Volumes/TimeMachine/Backups.backupdb/My Mac"
sudo tmutil compare Date1 Date2 | gsort -h -k2

Tylko różnica między bieżącą i poprzednią kopią zapasową:

sudo tmutil listbackups | tail -n 2 | awk '{ print "\""$0"\""}' | xargs tmutil compare | gsort -h -k2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.