Terminator (Ubuntu) jak aplikacja dla OS X Yosemite


22

Używam Ubuntu na codzień, a ostatnio (6 miesięcy temu) kupiłem komputer Mac, więc pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było zainstalowanie VMWare i Ubuntu na moim MBP.

Jestem programistą i wielkim fanem Terminatora . Za pomocą Terminatora możesz otwierać wiele plików w jednym oknie, kodować je osobno i wiele innych wspaniałych rzeczy.

Pomyślałem, że jeśli działa na Ubuntu, może działać na Mac OSX, ale wygląda na to, że nie działa.

Czy istnieje aplikacja terminalowa podobna do Terminatora dla OS X Yosemite?

Odpowiedzi:


30

Użyj iTerm2 . Potrafi robić większość rzeczy, które robi Terminator.


4
+1 dla iTerm2 - to obecnie najlepszy emulator terminala dla komputerów Mac imho. I może zrobić prawie - jeśli nie wszystko - to, co robi Terminator.
Marek Bettman,

1
Emulatorów terminali w systemie OS X nie ma tak wiele opcji ...
Max Ried

1
Istnieje kilka opcji dla terminali. Nie wymaga emulatorów!
jvriesem

iTerm działa wyjątkowo wolno w porównaniu do innych terminali, takich jak macTerm.
Martin Macak

1
@CllosVerdes Możesz to zrobić w iTerm2. W Broadcast InputIterm jest coś takiego . Spójrz.
Nabarun Chatterjee

9

W naparach jest też nadzieja:

$ brew search terminator
homebrew/x11/terminator

Tutaj też chciałbym powiedzieć, że uzgodniony ITerm2 jest świetny, ale mogą istnieć przypadki użycia, w których terminator ... Mam na myśli ten sam terminator w systemie Linux, taki jak lepsze odwzorowania klawiatury po emacswyjęciu z pudełka lub podobne.


3
niestety interfejs użytkownika terminatora jest nieco brzydki w systemie OS X. Sądzę, że to dlatego, że pygtk, który zasila interfejs użytkownika, nie jest dobrze tematyczny dla systemu OS X.
Thamme Gowda

1
Nie instaluje się również jako aplikacja, więc uruchomienie jest trochę uciążliwe. I przynosi pakiet zależności, których inaczej byś nie użył (co sprawia, że ​​problem z czyszczeniem jest, jeśli zdecydujesz się go usunąć)
jocull


3

Moim rozwiązaniem na dartowanie między Mac a Linuksem jako programistą jest użycie tmux, które działa w terminalu na obu platformach. Otrzymujesz identyczny zestaw funkcji i możesz nawet zsynchronizować pliki konfiguracyjne między dwiema platformami dla wszystkich swoich ulubionych skrótów kompilacji na panelach terminali i wszystko inne, o czym kiedykolwiek pomyślisz.

tmux działa w terminalu, a stamtąd można podzielić okno terminala według potrzeb.

tmux działa w terminalu, więc nie jest seksowny.


2
Masz dodatkowe nie w ostatnim zdaniu; -)
bmike

1

Czy próbowałeś uruchomić Terminator z Fink:

Aby zainstalować Terminator w systemie Mac OS X, musisz użyć projektu Fink i skonfigurować go tak, aby zezwalał na niestabilne oprogramowanie. Po spełnieniu tych wymagań, w terminalu: fink install terminator

http://gnometerminator.blogspot.no/p/introduction.html

Chociaż iTerm2 działa świetnie dla mnie (chociaż wolę Yakuake dla terminala w systemie Linux)


Tak, wolę podstawowe rozwiązanie i działa świetnie, wszystko, co chciałem zrobić, to
podzielić

1

Chociaż nie jest to w pełni 1: 1 ze wszystkimi funkcjami Terminatora, Hyper jest ładnie wyglądającym terminalem na macOS, który jest łatwo rozszerzalny. Często używam wielu okien i Hyper wykonuje w tym świetną robotę.

Jeśli masz naprawdę zajęty terminal (a mam na myśli NAPRAWDĘ zajęty, jak wyrzucanie danych), jest on nieco wolniejszy, ponieważ jest wspierany przez technologię internetową. Jest to jednak opcja, na którą warto spojrzeć.


Zgodzić się. To jest bomba.
Low Kian Seong,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.