Jak przywrócić dane poszczególnych aplikacji z iCloud, zachowując wszystkie pozostałe aplikacje i nowe dane utworzone od czasu ostatniej kopii zapasowej iCloud?


9

Właśnie odkryłem, że jedna z moich aplikacji X „zniknęła” z jakiegokolwiek powodu z mojego iPada. Zawierał MB cennych danych i na szczęście mam kopię zapasową z iCloud sprzed tygodnia, która ma to wszystko. Jednak od tamtej pory zainstalowałem dwa tuziny nowych aplikacji i prawdopodobnie utworzyłem pewną ilość danych użytkowników, które chciałbym zachować.

Jak przywrócić tę pojedynczą aplikację ze wszystkimi jej danymi z iCloud, zachowując wszystkie pozostałe aplikacje i ich dane zainstalowane od daty utworzenia kopii zapasowej iCloud?

Przeczytałem powiązane pytanie , ale nie pomaga to bezpośrednio w mojej sytuacji:

 1. Wyłączyłem tworzenie kopii zapasowych w iCloud, aby zapobiec zastąpieniu danych X w iCloud „pustą” kopią X. Po prostu „wyłączę tworzenie kopii zapasowych w iCloud” dla X i niż wykonuję kopię zapasową całej reszty w iCloud (a następnie resetuję i przywracam z iCloud ) rozwiązać cały mój problem? Jeśli tak, to jak poprawnie go uruchomić?

  • gdy próbuję włączyć tworzenie kopii zapasowej w iCloud, potrzebuje połączenia z Internetem - co stwarza ryzyko, że X zostanie zastąpiony przed usunięciem zaznaczenia
  • kiedy próbuję wyłączyć tworzenie kopii zapasowej X, iOS mówi, że wszystkie moje dane dla X w iCloud zostaną usunięte:

   Czy chcesz wyłączyć kopie zapasowe X i usunąć dane kopii zapasowej z iCloud?

 2. Ponownie zainstalowałem X, mając nadzieję, że przyniesie on wszystkie moje dane użytkownika - ale oczywiście tak nie było. Teraz pytanie brzmi, czy lepiej je zachować - aby uniknąć ryzyka utraty danych w iCloud,

  Nie usuwaj aplikacji, jeśli jej dane znajdują się w iCloud. Usunięcie aplikacji spowoduje również usunięcie danych aplikacji i jej preferencji

  - lub go usunąć, aby połączyć dane iCloud X z najnowszymi danymi wszystkich innych aplikacji z kopii zapasowej iTunes, które tworzę dzisiaj, tuż przed przywracaniem z iCloud, zgodnie z tym:

  Teraz przywróć iPhone'a do najnowszej kopii zapasowej, którą właśnie wykonałeś, zgodnie z krokiem 3. Nie spowoduje to usunięcia ani zastąpienia aplikacji zainstalowanych i przywróconych przez iCloud. Połączy się.


 1. Alternatywnie, czy możliwe jest ręczne „scalenie” kopii zapasowej X z iCloud do / z chwilowym tworzeniem kopii zapasowej iTunes według wiedzy SafeHarbor z tej odpowiedzi ?

 2. Wszelkie inne instrukcje będą mile widziane.


Aktualizacja: Po przywróceniu z iCloud aplikacja X nie jest przywracana; App Store pokazuje ikonę, aby pobrać ją z chmury (która nie przywróci danych, jak widziałem przed zresetowaniem). Jakieś sugestie ?

Odpowiedzi:


4

Moja własna odpowiedź nie będzie dotyczyła każdej sytuacji, ale oto jak rozwiązałem problem.

Wszystkie dane, których potrzebowałem z aplikacji (X), można łatwo wyodrębnić po zainstalowaniu aplikacji (wraz z danymi) na urządzeniu.

Zrobiłem więc:

 1. Wykonaj kopię zapasową najnowszego stanu w iTunes (zapisywanie poprzedniej kopii zapasowej za pomocą „Archiwum” tuż przed tym)

 2. Przywróć poprzednią kopię zapasową iCloud, w której aplikacja X była nadal zainstalowana i zawierała dane

 3. Wyodrębnij wszystkie potrzebne dane z X (moja sytuacja jest za pośrednictwem iTunes> (moje urządzenie)> Aplikacje> Dokumenty

 4. Przywróć najnowszą kopię zapasową iTunes wykonaną w kroku 1

 5. Ponownie zainstaluj aplikację X od początku.


Czy możesz wyjaśnić krok 3.? Czy to na komputerze Mac? Czy w aplikacjach jest Safari?
Nicolas Barbulesco

@NicolasBarbulesco Jest to całkowicie zależne od danej aplikacji. W moim przypadku był to VoiceRecordPro, który pozwala odzyskać swoje dane przez iTunes> Aplikacje> Dokumenty. Tak, na Macu. Nie, nie widzę Safari w Dokumentach - ale mam nadzieję, że Safari pozwoli w jakiś sposób pobrać swoje dane (dokładnie nie zbadałem).
yurkennis

2

Skończyło się na zakupie oprogramowania innej firmy do tego ... iMazing ( https://imazing.com/ ) był w stanie wykonać kopię zapasową i przywrócić dane aplikacji dla jednego urządzenia na drugie. Mają post na blogu, który opisuje, jak to zrobić: https://imazing.com/guides/how-to-export-backup-and-transfer-ios-apps-data-and-settings

Cieszyłem się, że zadziałało, w zasadzie miałem coś, co moja córka wyprodukowała, gdy była mała w aplikacji dla dzieci i chciałem się upewnić, że zostało zachowane, sama aplikacja została wycofana i nie ma żadnego eksportu / importu funkcjonalność.

 • Podłącz urządzenie źródłowe do iMazing
 • Przejdź do „Zarządzaj aplikacjami”, a następnie do karty „urządzenie”
 • Wybierz aplikację i kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową”
 • Podłącz urządzenie docelowe do iMazing
 • Ponownie przejdź do „Zarządzaj aplikacjami” i kliknij kartę „urządzenie”
 • Wybierz aplikację, kliknij menu „strzałka w dół”, a następnie opcję „Przywróć dane aplikacji”

Z jakiegoś powodu spowodowało to, że wyłączyłem opcję „Znajdź mojego iPada” na potrzeby procedury przywracania (mogłem później włączyć go ponownie bez żadnych problemów). Ponadto możesz pobrać iMazing za darmo, musisz kupić licencję, gdy przejdziesz do części „Przywróć dane aplikacji”.


1

Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić plik .ipa z folderu Aplikacje mobilne na stronę Aplikacje wymienioną dla urządzenia w iTunes, pod warunkiem, że zachowałeś pliki .ipas, które iTunes automatycznie wykonuje Kosz. Sprawdź kopię zapasową Time Machine, jeśli nie masz zwyczaju usuwania ich z Kosza. Istnieje jednak pole wyboru w ustawieniach urządzenia iTunes, które konkretnie pyta, czy chcesz usunąć pliki powiązane z aplikacją podczas usuwania aplikacji, a jeśli zaznaczysz to, pliki te znikną. Jeśli tworzysz kopię zapasową na iCloud, a nie na komputerze, musisz przywrócić urządzenie do kopii zapasowej wykonanej przed usunięciem aplikacji.


2
Kosz zniknął dzień lub dwa lata temu i nie ma kopii zapasowych TimeMachine przez ponad tydzień. Ale nawet gdybym miał .ipa, w jaki sposób może pomóc przywrócić dane aplikacji, którą ponownie zainstalowałem i która ma teraz puste dane?
yurkennis

3
Właśnie wyjaśniłem tytuł pytania: Muszę przywrócić dane aplikacji , a nie samą aplikację .
yurkennis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.