Czy można przywrócić dane poszczególnych aplikacji (przez iCloud)?


9

Aktualizuję do nowego iPhone'a 5 z iPoda touch i chcę mieć nową, świeżą instalację.

Wolałbym nie przywracać całego szarpnięcia od mojego zmęczonego, starego, niezorganizowanego, obciążonego aplikacjami, uszkodzonego przez iPoda ustawienia iPoda do nowego telefonu.

Chciałbym ponownie pobrać kilkanaście aplikacji, których faktycznie używam… a następnie przywrócić dane tylko dla tych aplikacji (najlepiej z iCloud, ale iTunes byłoby w porządku).

Jakie są moje opcje?

Odpowiedzi:


3

Jest to racjonalnie możliwe przy niewielkich pracach konfiguracyjnych na starym iPodzie Touch. Kluczem będzie wyłączenie wszystkiego oprócz tego, co chcesz na nowym iPhonie. Istnieje również możliwość, że różne ustawienia i takie zostaną zsynchronizowane. Powinniśmy jednak mieć kontrolę nad wszystkim.

Inną ważną uwagą jest to, że przywracania nie można wykonać po skonfigurowaniu go jako nowego urządzenia bez ponownego czyszczenia urządzenia. iCloud niestety nie pozwala na selektywne przywracanie , ale umożliwia selektywne tworzenie kopii zapasowych .

Musisz tylko otworzyć aplikację Ustawienia na iPodzie Touch i wybrać „iCloud”. Przejrzyj pierwszą listę i wyłącz wszystko. Prawdopodobnie pozostawiłbym „Photostream”, „Dokumenty i dane”, a także „Znajdź mój iPhone” włączony. Jeśli chcesz zsynchronizować „Kontakty”, „Kalendarze” i podobne, pozostaw te włączniki włączone.

Następnie zejdź na dół i wybierz „Storage and Backup”> „Manage Storage”. Pozostaw wszystkie dokumenty i dane tam włączone - będą one przywoływane / pobierane tylko, jeśli masz odpowiednią aplikację. Ale jeśli chcesz, możesz również wyłączyć niektóre z nich.

Teraz wybierz iPoda powyżej „Dokumentów i danych” i zacznij przeglądać listę. Wyłącz wszystko, czego nie chcesz, i zostaw wszystko, co chcesz. Może to potrwać kilka minut, ponieważ będziesz musiał usunąć wszystkie niepotrzebne dane.

Jeśli przypadkowo wyłączysz przełącznik, który chcesz pozostawić włączony, włącz go ponownie i wykonaj ręczną kopię zapasową. To powinno ponownie wysłać dane do iCloud.

Ponownie, chociaż może się zdarzyć, że zsynchronizujesz rzeczy, których tak naprawdę nie chcesz przywrócić - jak ustawienia - nie mogę wymyślić niczego, co by to zrobiło. Tak czy inaczej, mamy taką kontrolę.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności wytrzyj iPhone'a 5, przywróć go z kopii zapasowej iPoda Touch i skonfiguruj iPhone'a do tworzenia kopii zapasowych. Możesz teraz przejść i ponownie włączyć wszystko w iPodzie Touch, ponieważ będzie ono wymienione jako inna kopia zapasowa i nie będzie już miało wpływu na bieżącą sytuację danych iPhone'a.

I oczywiście gratulacje dla nowego iPhone'a


„Jeśli przypadkowo wyłączysz przełącznik, który chcesz pozostawić, włącz go ponownie i wykonaj ręczne tworzenie kopii zapasowej” - czy działa w odwrotny sposób? Np. Jeśli chcę przywrócić pojedynczą aplikację X, której kopię zapasową utworzono wcześniej w iCloud, ale chcę wykonać kopię zapasową najnowszych danych dla wszystkich innych aplikacji - czy mogę wyłączyć tworzenie kopii zapasowej tej aplikacji X i upewnić się, że jej ostatnia kopia iCloud będzie przetrwać?
yurkennis

@yukennis, bez testowania, nie wiem od razu. Byłbym jednak bardzo zaskoczony, ponieważ rozumiem tworzenie kopii zapasowych iCloud w większości przypadków „wszystko albo nic”, a nie typu instalacji używanego w iWork i Time Machine. Wierzę, że jest to albo najnowsza wersja aplikacji, albo nic, ale znowu musiałbym przetestować, aby potwierdzić.
bassplayer7

Dzięki za odpowiedź. Podobnie, lepiej podam więcej kontekstu dla mojego pytania, oto ono: apple.stackexchange.com/questions/155786 Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł w tym pomóc.
yurkennis

2

Pośrednio jest to łatwe, usuwając niepożądane aplikacje i tworząc nową kopię zapasową. Wolę zachować ostrożność, więc zostawiam oryginalne urządzenie w spokoju i w razie potrzeby wykonam ostateczną kopię zapasową wszystkich danych:

  1. Przywróć wszystko do nowego urządzenia.
  2. Gdy dane znajdą się na urządzeniu, aplikacje zaczynają się ładować.
  3. Po zakończeniu ładowania aplikacji usuń rzeczy, których nie chcesz. Spowoduje to usunięcie zarówno aplikacji, jak i wszystkich danych niepożądanych aplikacji.
  4. Jeśli nie ufasz, że wszystko zostało poprawnie wyczyszczone, w tym momencie wykonaj kopię zapasową na iCloud (lub lokalnie) i wyczyść urządzenie i powtórz, upuszczając cienką kopię zapasową na nowe urządzenie. Nie widziałem, aby oszczędzało to dużo, jeśli jakiekolwiek mierzalne miejsce i miejsce na pliki w pamięci półprzewodnikowej nie są tak ważne jak na HDD ze względu na szybkość, więc ten krok może być całkowicie stratą czasu na iOS 6 i nowszych.

Wydaje mi się to szybsze dla mnie i mojego czasu niż wchodzenie w ustawienia pamięci iCould i usuwanie kopii zapasowych aplikacji dla każdego niepożądanego elementu na urządzeniu źródłowym. Korzyścią z przycinania rzeczy na urządzeniu przywracającym jest to, że usunęłbym dane już na pierwszym urządzeniu, gdybym ich więcej nie potrzebował. Wydaje się, że dodatkowa praca polega na tymczasowym zaprzestaniu tworzenia kopii zapasowej czegoś, czego potrzebuję, aby ograniczyć przywracanie, a następnie ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowej tych elementów. Jeśli jednak moja prędkość sieci byłaby poważnie ograniczona, mogłabym zdecydować się na cieńsze kopie zapasowe.


2

Jak działa przywracanie w iOS:

iTunes / iCloud rozpakowuje kopię zapasową na urządzenie do katalogu / var / mobile / Library / SafeHarbor, po jednym katalogu na aplikację.

Tam siedzi, nie wywierając żadnego wpływu na urządzenie, dopóki nie zostanie zainstalowana odpowiednia aplikacja. Za każdym razem, gdy instalowana jest jakakolwiek aplikacja (czy to z iTunes, czy z iCloud / Appstore), installd sprawdza katalog SafeHarbor w poszukiwaniu danych przywracania, a jeśli jest obecny, przenosi dane przywracania do katalogów danych aplikacji, gotowe do użycia.

Jak rozumiem, dane SafeHarbour zostają ostatecznie usunięte, jeśli urządzenie potrzebuje miejsca, a aplikacja nigdy nie została zainstalowana.

Jeśli chodzi o twoje pytanie, najlepszym sposobem na przywrócenie danych tylko dla używanych aplikacji jest przywrócenie urządzenia w normalny sposób, a następnie zainstalowanie tylko tych aplikacji, z których korzystasz (na przykład poprzez ustawienie ręcznej synchronizacji aplikacji przez iTunes lub zainstalowanie jednej- przez jeden z App Store). Dane aplikacji, z których już nie korzystasz, pozostaną na uboczu w SafeHarbor i ostatecznie zostaną usunięte.


WOW, to wnikliwa informacja, której nigdzie nie widziałem w sieci! Dziękuję Ci bardzo. Chciałbym tylko uzyskać dostęp do głównego systemu plików.
Syclone0044

2

Tak, możesz przywracać dane poszczególnych aplikacji, jeśli masz starą kopię zapasową na komputerze, ale jest to żmudny i uciążliwy proces, więc wykonaj uważnie krok po kroku:

Krok 1 - Powinieneś mieć starą kopię zapasową na swoim komputerze zawierającą dane aplikacji, które chcesz odzyskać.

Krok 2 - Usuń określone aplikacje z iPhone'a

Krok 3 - Wykonaj pełną kopię zapasową bieżących danych iPhone'a, aplikacji i wszystkiego

Krok 4 - Zresetuj iPhone'a do ustawień fabrycznych.

Krok 5 - Przywróć do starej kopii zapasowej, która zawiera dane aplikacji

Krok 6 - Włącz tworzenie kopii zapasowych iCloud i wykonaj kopię zapasową poszczególnych aplikacji samodzielnie, przechodząc do sekcji zarządzania i sprawdzając odpowiednie aplikacje

Krok 7 - Zresetuj iPhone'a do ustawień fabrycznych

Krok 8 - Podczas inicjalizacji upewnij się, że wybrałeś przywrócenie kopii zapasowej z iCloud, gdy zostaniesz poproszony o zalogowanie się podczas instalacji iPhone'a

Krok 9 - Po przywróceniu przejdź do Appstore i pobierz odpowiednie aplikacje. Teraz będziesz szczęśliwy, widząc stare dane z powrotem w aplikacjach

Krok 10 - Teraz przywróć iPhone'a do najnowszej kopii zapasowej, którą właśnie wykonałeś, zgodnie z krokiem 3. Nie spowoduje to usunięcia ani zastąpienia aplikacji zainstalowanych i przywróconych za pośrednictwem iCloud. Połączy się.

Teraz odzyskałeś dane konkretnej aplikacji, którą chciałeś, bez modyfikowania niczego innego na iPhonie.

LUB, jeśli masz kopię zapasową w iCloud, upewnij się, że wyłączasz automatyczne kopie zapasowe przed aktualizacją danych i powinieneś wykonać pełną kopię zapasową na komputerze, aby być bezpiecznym, a następnie całkowicie usunąć iPhone'a. Teraz podczas instalacji przywróć z iCloud, a następnie pobierz aplikację, gotowe. Teraz możesz kopiować i eksportować dane.
OSTRZEŻENIE: Nie usuwaj aplikacji, jeśli jej dane znajdują się w iCloud. Usunięcie aplikacji spowoduje również usunięcie danych aplikacji i jej preferencji.

Twoje zdrowie :)


1
Hmm, intrygujące - tak, to trochę skomplikowane, ale będę musiał to dokładnie przeanalizować, aby zobaczyć, czy rzeczywiście robi to, co chciałbym. Brzmi obiecująco.
Robert Cartaino

1
„Nie usuwaj aplikacji, jeśli jej dane znajdują się w iCloud. Usunięcie aplikacji spowoduje również usunięcie danych aplikacji i jej preferencji”. - nawet jeśli tworzenie kopii zapasowej w iCloud jest wyłączone?
yurkennis

1
@yurkennis. Tak. iCloud Backup i synchronizacja danych iCloud dla poszczególnych aplikacji to dwie różne rzeczy.
tubedogg

@tubedogg Wygląda na to, że muszę podać więcej kontekstu dla mojego pytania, oto: apple.stackexchange.com/questions/155786 /... Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł w tym pomóc.
yurkennis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.