Skonfiguruj podgląd, aby automatycznie ponownie ładować pdf i pozostać w tej samej lokalizacji


23

System: OS X 10.10

Wersja zapoznawcza: 8.0

Gdy plik pdf otwarty przez Preview zostanie zaktualizowany przez inny program (np. Pdflatex), Preview automatycznie go załaduje ponownie, co jest dobre. Jednak podgląd zawsze pokazuje pierwszą stronę zaktualizowanego pliku, co jest niewygodne.

Czy można skonfigurować podgląd tak, aby po przeładowaniu wyświetlała się ta sama strona? Wygląda na to, że zachowuje się jedna starsza wersja (przynajmniej dla wersji 10.7).


poczekaj tam, ktoś w końcu będzie z tobą :) lub wróć i sprawdź aktualizacje
Ruskes

Wydaje się, że odpowiedź brzmiałaby „nie”. Więcej bzdur z jabłka. Niemal niewiarygodne to nie jest zaimplementowane.
Oarfish

Mało tego, w moim systemie Preview zawiesza się, jeśli przełączę się na niego, gdy pdflatex nadal pracuje nad plikiem: \
Filipe Correia

W Mavericks to działało, aktualizacja Yosemite wkręciła tę funkcjonalność.
NilsHaldenwang

Odpowiedzi:


8

Wydaje się, że nie ma sposobu, aby Preview.app to zrobił, ale Skim oferuje tę funkcję.

W moim systemie użycie pdflatexSkim będzie „szarpać” na ułamek sekundy podczas ładowania, ale wraca do właściwej pozycji na bieżącej stronie.


To jest doskonałe! Skonfigurowałem Skim do automatycznej aktualizacji, kiedy skompilowałem plik przez: Skim-> preferencje -> karta „Synchronizacja” -> zaznacz pole wyboru „Sprawdź zmiany plików”. Oczywiście należy pamiętać, że korzystanie z Skim w ten sposób grozi utratą wprowadzonych zmian / adnotacji w przypadku zmiany pliku bazowego! Skim ma ostrzeżenia o tym.
farenorth

To sprawia, że ​​myślę: byłoby miło, gdyby Skim miał opcję „automatycznej aktualizacji tylko wtedy, gdy otwarty plik nie jest edytowany”. Nie jestem pewien, dokąd trafiają prośby o nowe funkcje, ale ...
farenorth

8

Znalazłem częściowe rozwiązanie w Stackoverflow .

Jeśli aktywujesz tryb pojedynczej strony ( cmd 2), fokus pozostanie na tej stronie po odświeżeniu.0

Ulepszenie rozwiązania Marcela: Włącz opcję widoku> miniatur. Po uruchomieniu pdflatex i przejściu do podglądu nadal wyświetlałaby się pierwsza strona na panelu głównym, ale miniatury pozostałyby na N-tej stronie, którą chcesz wyświetlić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.