Aktywacja Pokaż pulpit w Kontroli misji za pomocą przycisku myszy nie działa


11

Kiedy próbuję ustawić klawisz skrótu Pokaż pulpit w Kontroli misji na przycisk myszy, wydaje się, że nigdy nie działa. Moim preferowanym przyciskiem myszy byłby przycisk myszy 4 (czyli mały przycisk kciuka z boku mojej myszy).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Działało to znakomicie, ale w pewnym momencie przestało działać. Wierzę, że cała ta sprawa zaczęła się od Leoparda, więc już od dłuższego czasu widzę to zachowanie.

Mogę ustawić dowolny inny skrót kontroli misji na Mouse Button 4 i działa świetnie. Pokaż pulpit skrót nie działa z dowolnym klawiszem myszy. Skróty klawiaturowe działają jednak na wszystko.

Nie jestem jedyną osobą, która widziała ten problem. Oto kilka innych osób, które doświadczają mojego problemu lub podejrzanie podobnego problemu.

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1369627

„Pokaż pulpit” Kontrola misji / ujawnianie nie działa

/superuser/320208/show-desktop-mission-control-expose-not-functioning-osx-10-7-lion

Ktoś zasugerował usunięcie ~/Library/Preferences/com.apple.symbolichotkeys.plistpliku, który nie działał dla mnie.

Mam MacBooka Pro (Retina, połowa 2012 r.) I mysz Logitech G9. Chciałbym uzyskać wgląd w sposób rozwiązania tego problemu.

Odpowiedzi:


4

ROZWIĄZAŁEM TO! (Przynajmniej dla mnie...)

Używam Logitech Anywhere Mouse MX i miałem DOKŁADNY ten sam problem, że nie mogłem przypisać Pokaż pulpitu, Kontroli misji itp. Do przycisków myszy w obszarze Preferencje systemowe-> Kontrola misji, tak jak poprzednio. Powodem jest to, że zainstalowałem oprogramowanie Logitech Control Center, które zastępuje opcje w Preferencjach systemowych -> Kontrola misji.

Prosta poprawka: Przejdź do Preferencji systemowych> Logitech Control Center Logitech Control Center

Stąd kliknij obraz myszy, który pojawi się na ekranie, co spowoduje udostępnienie przycisku „Konfiguruj ...”, na którym powinieneś teraz kliknąć. Strona zdjęć myszy

Na następnej stronie dzieje się magia! Dostępne przyciski znajdują się po lewej stronie ekranu, a działania, które można przypisać do tych przycisków po prawej stronie ekranu (przypisane działania). Po kliknięciu elementu akcji w prawej kolumnie pojawia się menu rozwijane, które pozwala wybrać akcję lub obszar akcji, który chcesz przypisać do odpowiedniego przycisku myszy w lewej kolumnie. Wybierz „Kontrola misji”.

Gdy to zrobisz, dolna połowa ekranu da ci opcje przycisku opcji, aby wybrać konkretną akcję w ramach „Kontroli misji”, którą chcesz przypisać do tego przycisku myszy, na przykład „Pulpit”. Na załączonym zdjęciu w moim następnym poście zobaczysz, że zdecydowałem się przypisać do mojego przycisku „Kciuk wstecz” przycisk radiowy „Kontrola misji”.

I to wszystko!

Chociaż początkowo denerwujące było to, że nie mogłem przypisywać akcji do przycisków myszy z oryginalnego obszaru Kontroli misji w Preferencjach systemowych, zauważyłem, że wolę Logitech Control Center, ponieważ nie muszę zgadywać, który przycisk odpowiada „ Przycisk myszy 4 ”lub„ Przycisk myszy 6 ”itd. Rzeczywiste nazwy przycisków wraz z ich reprezentatywnymi ikonami są używane w tej nowej lokalizacji i, jak poprzednio, od momentu przypisania akcji do przycisku, działa. Nie musisz zamykać okna, aby wybrane opcje zaczęły obowiązywać, tak jak było wcześniej i całkiem cudownie.

Mam nadzieję że to pomoże!!


1

To już dawno spóźnione - mam nadzieję, że udało się to naprawić - ale dla przyszłych pokoleń, usuwanie

~/Library/Preferences/com.apple.symbolichotkeys.plist

ponowne uruchomienie i ponowne skonfigurowanie powinno pomóc.

Jednak kolejne ponowne uruchomienie spowoduje jego ponowne uszkodzenie, więc albo a) wystarczy uśpić komputer, co wielu robi niezależnie, lub b) pobrać narzędzie takie jak USBOverdrive i użyć go do wywołania naciśnięcia klawisza skonfigurowanego do wyświetlania pulpitu za pomocą przycisku myszy ( lub Pokaż sam pulpit, jeśli narzędzie obsługuje tę opcję).


Jeszcze nie, spróbuję tego i dam ci znać.
Xealot,

@ Xealot Jest to pierwszy, ale świętowanie było przedwczesne - ponowne uruchomienie go przywraca. Wygląda na to, że Apple to nie obchodzi, ale udało mi się to obejść, przypisując F11 do Show Desktop, a następnie używając USBOverdrive, aby wywołać F11 za pomocą przycisku myszy. To dziwne, ale działa.
Harold Cavendish,

1
Jeszcze jedno, co chciałbym dodać do tego - i myślę, że to działa: 1) usuń com.apple.symbolichotkeys.plist, 2) zamknij (nie śpij, zamknij w dół) komputer Mac, 3) zapisz pamięć PRAM I zresetuj SMC ( support.apple.com/en-us/HT201295 ), a następnie ... 4) uruchom ponownie komputer Mac. Udało mi się sprawić, że ta poprawka „wstrzymała się”, nawet między restartami. Chciałbym zobaczyć, jak inni sobie radzą w tym kierunku.
jschrab

0

Wybór myszy i przypisanie akcji

Zauważysz, że gdy wybierzesz różne opcje z kolumny „Przypisana akcja” w menu rozwijanym, opcje w dolnej połowie ekranu również się zmienią, tak aby odpowiadały akcji wybranej z menu. Na początku jest to nieco mylące, ale ma niemal natychmiastowy sens, gdy uświadomisz sobie, co się dzieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.