Dlaczego muszę przeciągać moje nowe aplikacje do folderu aplikacji?


24

Jestem nowym użytkownikiem komputera Mac i instalowałem kilka różnych aplikacji do różnych celów. Wiele z nich używa plików .dmg.

Dlaczego dokładnie wszyscy oczekują, że przeciągnę ikonę do folderu aplikacji? Jaki jest sens tego?


3
Gdy komputery Mac coraz bardziej zamykają ściany (np. Mac App Store), nie musisz tego robić. To wszystko zostanie zrobione dla ciebie ...

1
@mankoff: Jak ułatwić instalację oprogramowania i nie dodawać żadnych ograniczeń co do tego, w jaki sposób można już zainstalować oprogramowanie „zamykające ściany”?
Mark Szymański

3
@Mark Szymański - Prawdopodobnie dlatego, że jedynym sposobem na przeniesienie aplikacji do sklepu Mac jest przejście przez Apple, a Apple ma wiele ograniczeń co do tego, co może zrobić twoje oprogramowanie.
Fałszywe imię

3
Zaznaczam, o ile nie chcę tego mówić, istnieją bardzo znaczące ograniczenia funkcjonalności nałożone na aplikacje przesłane do Mac App Store.
Jason Salaz,

3
To nie jest forum. Prosimy o zachowanie tego związku z pierwotnym pytaniem.
David Metcalfe

Odpowiedzi:


18

Aplikacja na komputerze Mac to po prostu folder pełen plików z .approzszerzeniem. Jednak macOS ukrywa przed tobą ten fakt i wyświetla folder jako plik z ikoną. Teraz, gdy pobierasz coś, bardzo niewygodne jest pobieranie wielu oddzielnych folderów (bez menedżera pobierania). Dlatego ten „folder aplikacji” musi jakoś zostać umieszczony w jednym pliku. Dokonuje się tego na jeden z trzech sposobów:

  • Korzystanie z .zippliku (kontener, który kompresuje jego zawartość w celu zaoszczędzenia miejsca)
  • Korzystanie z .dmgpliku (który jest płaskim systemem plików - w przeciwieństwie do hierarchicznego systemu plików)
  • Stwórz instalator (który jednak musi również znajdować się w folderze .ziplub, .dmgponieważ instalatory są również folderami na komputerze Mac)

Ponieważ większość aplikacji jest samodzielna i nie potrzebuje niczego poza folderem aplikacji, instalator jest nie tylko przesadny, ale także wolniejszy niż dystrybucja folderu aplikacji.

Możesz oczywiście uruchamiać aplikacje z dowolnego miejsca; jest to zwyczaj lub zalecenie, aby je wprowadzić, /Applicationsponieważ łatwiej jest je znaleźć ponownie i działa z wieloma użytkownikami.


1
Nikt nie wymyślił .zip strącać który automatycznie wyodrębnić się na właściwym miejscu (lub w miejscu swojego wyboru?)
Drew

Cóż, są rzeczy samorozpakowujące się, ale jest to w zasadzie głupi instalator, który - znowu - jest folderem w systemie OS X. Również dość niepewne jest, aby pozwolić mu zainstalować się gdziekolwiek chce. Podejrzewam, że Apple mógł właśnie zapakować rozszerzenie pliku (powiedzmy .appzip), które byłoby tylko plikiem zip o zmienionej nazwie, który wyodrębnia się po uruchomieniu /Applications, ale nie wiem dokładnie, dlaczego tak się nie stało . Może to tylko z powodów historycznych.
XQYZ,

Odnośnie „lub wybranego miejsca”: większość aplikacji do ekstrakcji (przynajmniej Unarchiver) można skonfigurować tak, aby pytały o folder docelowy podczas rozpakowywania plików.
XQYZ,

1
@Drew pomyśl o tym: w jaki sposób „automatyczne wyodrębnianie się w odpowiednie miejsce lub wybrane przez ciebie miejsce” jest łatwiejsze niż podanie skrótu do domyślnego (właściwego) miejsca i umożliwienie przeniesienia go w dowolne wybrane miejsce używasz własnych środków systemu operacyjnego? Odpowiadam: nie jest. To tylko paradygmat tego, do czego jesteś przyzwyczajony.
cregox

1
@Cawas: Może to tylko paradygmat, nie jest to najtrudniejsza rzecz do zrobienia, ale jednak. Muszę kliknąć instalator, muszę kliknąć i przeciągnąć plik, muszę zamknąć okno zamontowanego systemu plików, muszę odmontować system plików i muszę usunąć instalator. W przeciwieństwie do kliknięcia instalatora, kliknięcie „OK” spowoduje umieszczenie go w domyślnym miejscu, a następnie usunięcie instalatora. Znowu nie jest to wielka sprawa, po prostu dużo rzeczy na mojej twarzy, które, jak sądzę, nie powinny tam być.
Drew

7

Folder / Applications to po prostu wygodne miejsce do przechowywania wszystkich aplikacji. Teoretycznie możesz je przechowywać w dowolnym miejscu. Niektóre programy (takie jak Butler) automatycznie wyszukują aplikacje w tych standardowych lokalizacjach, więc jeśli przechowujesz je w innym miejscu (np. / Users / Shared / Applications), takie oprogramowanie domyślnie ich nie znajdzie.

Zasadniczo istnieją trzy standardowe miejsca do przechowywania aplikacji, a 99% użytkowników komputerów Mac pracuje tylko z pierwszym:

  • / Aplikacje (dostępne dla wszystkich użytkowników)
  • / Users / nazwa użytkownika / Aplikacje (dostępne dla zalogowanego użytkownika, który jest właścicielem tego folderu)
  • / Developer / Aplikacje (dostępne dla wszystkich użytkowników, używane w oprogramowaniu Xcode)

4

Nie musisz umieszczać nowych aplikacji w folderze aplikacji - jest to tylko domyślne miejsce do ich umieszczenia.


3

Można tworzyć /Applications/Imaging, /Applications/Internetitp jeśli chcesz kategoryzować je. Po prostu nie przenoś żadnych standardowych aplikacji do tych folderów, ponieważ dalsze aktualizacje będą oczekiwać, że będą one bezpośrednio w nim umieszczone /Applications.


0

Pamiętaj, że istnieje wiele aplikacji, które zakładają, że znajdują się w folderze o nazwie „Aplikacje”, a aplikacje, które szukają innych określonych aplikacji w folderze „Aplikacje”.


-1

Pliki DMG są skompresowane i tylko do odczytu. Aplikacje często muszą mieć możliwość aktualizowania lub zmiany komponentów w sobie; przynajmniej po wykryciu nowej wersji i zaoferowaniu zainstalowania aktualizacji - nie będzie w stanie się usunąć i umieścić nowej wersji na swoim miejscu. Rzeczywiście, prawdopodobnie przekonasz się, że uruchomienie aplikacji poza DMG spowoduje wyświetlenie komunikatu „pobrano z Internetu” przy każdym uruchomieniu. Nie stanie się tak, jeśli przeniesiesz go we właściwe miejsce.

Uruchamianie aplikacji z zablokowanego DMG to niezawodny sposób na problemy. Po prostu przeciągnij aplikację w dowolne miejsce na dysku twardym - najlepiej w jednym z folderów aplikacji.

Istnieją pewne lokalizacje na komputerze Mac, które mają szczególne znaczenie dla systemu - są to miejsca, w których komputer Mac szuka aplikacji uruchamialnych po dwukrotnym kliknięciu dokumentu. Obejmują one folder aplikacji najwyższego poziomu oraz folder o nazwie „Aplikacje” w osobistym folderze domowym. Zamontowane DMG nie są tego częścią, choćby dlatego, że nie zawsze są montowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.