Jak otworzyć zasilacz Cinema Display?


2

Mój Cinema Display ugryzł kurz, a wszystkie objawy wydają się wskazywać na cegiełkę zasilacza o mocy 150 W, co najwyraźniej nie jest rzadkim problemem w tych modelach.

Nowe cegły zasilacza kosztują blisko 200 USD. Ojej. Zwykle jeden zły komponent w zasilaczu jest o wiele tańszy, a ja lutowałem razem zasilacz lub dwa w ciągu dnia.

Niestety zasilacz Cinema Display zbudowany jest jak monolit z „2001”, bez widocznego sposobu na jego otwarcie. Czy mogę użyć cienkiego szpachelki, aby go otworzyć, tak jak stare minis Mac? Czy jest jakiś sposób na wejście przez wtyczkę liniową? Czy jest zapieczętowany w sposób, którego nie można otworzyć, ale może jest tam bezpieczne (-heish) miejsce do przejrzenia, aby dostać się do środka?

Odpowiedzi:


1

Ktoś to zrobił.

Nie ma dobrego sposobu, aby go otworzyć. Użyj Dremela, aby ostrożnie przeciąć szew, aż będzie wystarczająco cienki, aby go rozerwać.

Jest jeden ogromny kondensator (Rubycon KXW 450V 150 uF), który należy rozładować przed uruchomieniem zasilacza.

Bądź ostrożny, ponieważ jest naładowany do ponad 100 woltów. Przylutuj na nim rezystor 600 kΩ, aby nieco szybciej rozładować ładunek.


0

Jeśli to coś takiego jak ten zasilacz, musisz go otworzyć. „Niewymienne” urządzenia Apple są spawane termicznie lub chemicznie i zwykle nie ma czystego sposobu na ich otwarcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.