Porównywanie możliwości GPU modeli komputerów Mac?


2

Zastanawiam się nad zastąpieniem mojego czteroletniego MacBooka Pro nie-unibody Air, być może po odświeżeniu linii. Moje jedyne rozważanie dotyczyło wyjścia GPU. Wiem, że mój stary GeForce 8600M GT nie jest obecnie zbyt popularny, ale czy jest lepszy niż wbudowane 320M w obecnej linii Air?

Moje główne pytanie: czy istnieje wiarygodny test porównawczy dla grafiki, jak Geekbench, ale dla GPU?


1
Równie dobre, jak testy porównawcze - mają ograniczone zastosowanie w prawdziwym świecie. Umieszczenie silnika odrzutowego na rowerze sprawdzi się naprawdę dobrze, ale nie będzie tak przydatne w praktyce. Możesz swobodnie uruchamiać liczby, ale naprawdę ważne jest umieszczenie komputera Mac obok tego powietrza w sklepie, otwarcie iPhoto i przewijanie. Odtwarzanie filmów, granie w gry. Dysk półprzewodnikowy w powietrzu sprawi, że będzie on tak absurdalnie szybszy dla wszystkiego oprócz renderowania liczby klatek na sekundę fest / video, że możesz nie przejmować się testami porównawczymi, jeśli jest szybszy dla tego, co faktycznie robisz.
bmike

Dziękuję za odpowiedź. Ale oprócz przeglądania i pisania jedyną specjalną rolą, którą wciąż pełni mój MBP, jest drugi komputer do grania z przyjaciółmi w gry o niskim wymaganiu. Zastanawiałem się tylko, czy jest jakiś poręczny wykres słupkowy lub coś, co unosi się wokół klatek porównywanych modeli komputerów Mac przy różnych zadaniach GPU. I nawet nie chciałem być bardziej szczegółowy niż „dobrze” / „nie dobrze”.
moonslug

Nowe Air doskonale nadają się do wszystkiego oprócz najbardziej wymagających gier 3D. Anandtech to świetne miejsce na testy porównawcze. anandtech.com/show/3991/...
bmike

Odpowiedzi:


2

Możesz spróbować OpenMark .

OpenMark jest testem porównawczym OpenGL dla Mac OS X. OpenMark testuje nieprzetworzoną szybkość karty graficznej rysującej zmienną (automatyczną lub zdefiniowaną przez użytkownika) liczbę trójkątów i generuje zrzut ekranu i raport tekstowy z wyników.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Tylko narzędzie, którego szukałem. To, co naprawdę byłoby świetne, to zbiorcza tabela pokazująca wydajność różnych modeli komputerów Mac na jednym teście. Coś jak przeglądarka wyników Geekbench, ale do testu OpenMark.
moonslug
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.