Dzielenie ekranu powolne, nawet przez Gigabit Ethernet


12

Kiedy łączę się z laptopa do mojego serwera za pomocą Apple Screen Sharing, jest to bardzo opóźnione, nawet w przypadku Gigabit Ethernet.

Pliki są kopiowane z oczekiwaną szybkością (~ 100 MB / s), ale udostępnianie ekranu jest strasznie wolne.

Jakiś sposób, aby to przyspieszyć?


3
Nie jestem pewien, czy jest to normalne, ale myślę, że udostępnianie ekranu jest zawsze wolne, bez względu na szybkość sieci Ethernet. Albo to, albo mam ten sam problem. +1, aby przyciągnąć uwagę.
woff

@ Ze'ev Jeśli używasz systemu Windows RDP jako podstawy, po prostu nie są one porównywalne.
Louis Waweru

Odpowiedzi:


6

Niektóre (wszystkie?) Komputery Mac działające bez monitora wyłączają obwody wideo, aby nie marnowały energii, mimo że obwody te są wykorzystywane przez współdzielenie ekranu w celu znacznego przyspieszenia rzeczy na ekranie.

Może istnieć sposób na ponowne włączenie tego obwodu za pomocą oprogramowania, ale nie znalazłem niezawodnego sposobu, aby to zrobić. Bardzo dobrze działa podłączenie czegoś do portu wideo, aby komputer Mac pomyślał, że ma podłączony monitor.

Możesz sam go zbudować: https://macminicolo.net/blog/files/build-a-dummy-dongle-for-a-headless-mac-mini.html

Kup jeden, aby podłączyć do portu HDMI w niektórych MacMini: https://macminicolo.net/blog/files/an-hdmi-adapter-for-a-headless-mac-mini.html

Kup jeden, aby podłączyć do portu MiniDisplay: http://eshop.macsales.com/item/NewerTech/CBLMDPHEAD/

Instrukcje dotyczące rezystora dodanego bezpośrednio do karty wideo: http://blog.zorinaq.com/?e=11

Niedawno podniosłem garść HDMI, są one bardzo przydatne.

Podobne pytanie / odpowiedź znajduje się w Wymuszanie rozdzielczości na bezgłowym serwerze Mac mini


Aha! To ma sens. Ale musi istnieć sposób, aby nakłonić system do myślenia, że ​​ma monitor za pośrednictwem oprogramowania? Serwer to Hackintosh, BTW.
Dan

Chciałbym. Próbowałem różnych rzeczy, w tym airsquirrels.com/airparrot, które , jak twierdzą niektórzy, rozwiązują problem, gdy dodaje sterownik wirtualnego monitora, ale nie byłem w stanie zobaczyć żadnych prawdziwych ulepszeń, z pewnością nie tak dużych, jak te, które miały miejsce, gdy podłączyłem klucz sprzętowy. Spróbuj udostępnić ekran na komputerze Mac z podłączonym monitorem, a zobaczysz różnicę - gładką jak jedwab, jak mówią.
j-beda

Jeśli twój serwer ma wyjście DVI, możesz być w stanie to zrobić, po prostu podłączając jeden rezystor do odpowiednich otworów w karcie graficznej. Widziałem odniesienia do osób używających spinacza do papieru. blog.zorinaq.com/?e=11
j-beda

1
Wygląda na to, że chce około 75 omów, ale ludzie twierdzą, że działa z różnymi oporami. Link zorinaq ma kogoś, kto twierdzi, że jest całkiem bezpieczny, nawet z spinaczem, ale uzyskanie rezystora i stukanie przewodów, aby się nie zwierały, byłoby prawdopodobnie najbezpieczniejsze.
j-beda

1
SUKCES!! Użyłem 3 zszywek. Patrz wyżej.
Dan

0

Zaproponuj wypróbowanie alternatywnych systemów udostępniania ekranu. Kurczak z VNC jest jedną z opcji. TeamViewer to kolejna opcja. ( http://teamviewer.com )

Odpowiedziałem za pomocą przeglądarki Teamviewer przez łącze satelitarne do zdalnej maszyny z systemem Windows po drugiej stronie kontynentu. Nie natychmiastowe. Ale biorąc pod uwagę, że każdy pakiet w obie strony obejmował 160 000 km mikrofalówki ...


Próbowałem już obu; nie lepiej.
Dan

0

Jeśli nie możesz przejść sprzętowo, oto moje obejście tylko oprogramowania:

Użyj Automatora, aby utworzyć banalne zadanie bash:

  • Uruchom Automator .
  • Wybierz, aby utworzyć aplikację .
  • Wybierz Uruchom skrypt powłoki z listy Działania - pole edycji Uruchom skrypt powłoki zostanie wyświetlone po prawej stronie.
  • Wybierz Shell: / bin / bash (może być już domyślny)
  • Wpisz sleep 999999 w obszarze wprowadzania skryptu.
  • Z menu wybierz Plik -> Eksportuj ... i wprowadź SpeedUpScreenSharing (lub wybraną nazwę) w polu Eksportuj jako: i zapisz go.

Teraz możesz uruchomić go tak, jak każdą inną aplikację. Będzie działał wiecznie z małą ikoną koła zębatego, która pojawi się w obszarze statusu paska menu. Bez względu na przyczynę, wydaje mi się, że mój stary MacBook Pro jest bardziej responsywny. To nie jest super zippy, ale dało mi znaczne przyspieszenie - YMMV.


-1

Odpowiedź jest prosta: przestań używać Screen Sharing i uzyskaj Apple Desktop Remote. Aplikacja Apple Desktop Remote jest tak szybka jak Microsoft Desktop Remote. Współdzielenie ekranu nie jest takie samo, dość powolne i niepewne i prawdopodobnie przeznaczone jest do sporadycznego użytku, w przeciwieństwie do ADR, który jest przeznaczony do poważnego użytku, takiego jak wyświetlacze bezgłowe i przesyłanie plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.