Wymuś rozdzielczość na bezgłowym serwerze Mac mini


57

Mam serwer Mac Mini z systemem Mavericks. Nie ma podłączonego monitora. Używam Pulpitu zdalnego na swoim laptopie (również z Mavericks) do we / wy na moim serwerze.

Kiedy korzystam z Pulpitu zdalnego i przechodzę na Pełny ekran, na ekranie 1680x1050 pojawia się ekran 1280x1024. Czy jest jakiś sposób, aby zmusić klienta (Mac Mini) do korzystania z ustawienia 1680x1050, aby uzyskać prawdziwy pełny ekran?

Próbowałem przytrzymać klawisz opcji, klikając opcję Skalowane na ekranie -> Preferencje systemowe. Wszystko, co widzę, to nowy przycisk w prawym dolnym rogu, który mówi wykrywanie wyświetlaczy. Kliknięcie na to nic nie robi. Jedyną pokazaną rozdzielczością jest 1280x1024.

Mój Mac Mini Server to koniec 2009 roku z kartą graficzną Nvidia GeForce 9400.

Odpowiedzi:


7

Wiele osób wydaje się mieć szczęście, korzystając ze sterowników AirDisplay, aby to osiągnąć. Istnieją również adaptery manekina bez głowy, które można kupić, chociaż może to być przesada. Jeśli chcesz zbudować własny, istnieje również sposób, aby to zrobić.

Więcej informacji tutaj .


9
-1. AirDisplay nie było dla mnie intuicyjne i jakoś skończyło się na 8 lustrzanych kwadratach pulpitu na moim Macu Mini. Wydaje mi się dziwne, że zamieszczasz w odpowiedzi bezpośredni link do pobrania i nie łączysz się ze stroną internetową AirDisplay ani nie zastanawiasz się, jak z niego korzystać.
cwd

2
@cwd, Nie ma żadnych instrukcji oprócz pobierania, rozpakowania i dwukrotnego kliknięcia instalatora. Bezpośrednio połączyłem go, ponieważ jest to wygodne, chociaż jeśli chcesz przejść jeszcze jeden krok, kliknij tutaj . „-1” wszystko, czego chcesz, chociaż myślę, że to raczej głupie, ponieważ nie możesz dowiedzieć się, jak czegoś użyć, lub nie uważasz, że jest to „intuicyjne”. Dałem też kilka alternatyw - które i tak mogą być lepsze.
l'L'l

Sterowniki AirDisplay również nic dla mnie nie zrobiły.
Jay

1
Menu wyświetlacza działało dla mnie: apple.stackexchange.com/a/168716/218
Senseful

1
Dla każdego, kto utknął z wieloma wyświetlaczami Deinstalator Air Display znajduje się w folderze / Applications / Utilities. Nazywa się to „Odinstaluj Air Display”.
Adam,

37

Chciałbym zaoferować lepszą odpowiedź, którą autor może rozważyć w przypadku pytania. Sterowniki AirDisplay z poprzedniej odpowiedzi pomieszały mojego zdalnego klienta i pozostawiły mi 16 wirtualnych wyświetlaczy, wszystkie z tymi samymi informacjami, w których nie mogłem nic kliknąć. Na szczęście wiem, jak poruszać się po monitorze aktywności za pomocą klawiatury :-).

Znalazłem następujące działające idealnie, zakładając, że używasz Pulpitu zdalnego Apple:

 • Pobierz menu wyświetlacza (bezpłatne w Mac App Store)
 • Zainstaluj aplikację, a dla moich przypadków użycia rozdzielczość 1680x1050 była odpowiednia.
 • Twój ekran stanie się czarny i zostaniesz „zablokowany” pomimo prawidłowej zmiany rozdzielczości.
 • Twój ekran zgaśnie. Wielu poleca coś podobnego do następujących poleceń terminalu. I nie polecam następujące:

  sudo ps auxwww | grep loginwindow | grep -v grep | awk „{print $ 2} '| xargs sudo kill -9

 • Ostatni wiersz nie działa, ponieważ faktycznie kończy sesję logowania. To zmusza rozdzielczość ekranu do przywrócenia (w moim przypadku z powrotem do 1280x1020), a ty wrócisz tam, gdzie zacząłeś.

 • Zamiast tego użyj następującego polecenia w Apple Remote Desktop lub przez SSH:

  killall ScreensharingAgent

 • UWAGA - jeśli używasz Pulpitu zdalnego Apple Send Unix Command, zamiast używać sudo, kliknij przycisk opcji „Uruchom jako użytkownik” i po prostu wpisz root.

To polecenie kończy sesję udostępniania ekranu, której rdzeniem jest właśnie Pulpit zdalny Apple. Zachowuje zalogowaną sesję, która zachowuje rozdzielczość ekranu ustawioną w Menu wyświetlania we wcześniejszych krokach.

 • Druga uwaga - jeśli twoja stacja dokująca jest zepsuta, po prostu wyślijkillall dock

Muszę się wylogować z bieżącej sesji na komputerze klienckim, więc może to być tylko tymczasowa poprawka. Jest to jednak jedyny sposób, w jaki odkryłem, że satysfakcjonuje moją OCD przy odpowiednim zużyciu nieruchomości na ekranie.

Niektóre rzeczy, które pomogły mi znaleźć tę odpowiedź:

 1. Alternatywa dla tej odpowiedzi na SuperUser , nie spełnia moich oczekiwań, ale dobrze jest mieć materiał referencyjny
 2. Wskazówki MacWorld , które zawierały nieuchwytną odpowiedź!

Niektóre alternatywy, które inni przedstawili poniżej, na wypadek, gdyby ta odpowiedź nie działała w twoim systemie:

 1. Aplikacja QuickRes
 2. SwitchRexX
 3. Rozdzielacz

5
Niewiarygodne, jak trudne Apple może robić proste rzeczy, takie jak ustawianie rozdzielczości VNC komputera bez głowy, dlaczego? Używam tylko komputerów Apple, ale całkowicie nienawidzę tego rodzaju ... Nie wiem co.

Cóż, szczerze mówiąc, ich czas na opracowanie czegoś takiego lepiej spędzić, aby nowe wyświetlacze 4K współpracowały ze sterownikami komputera Mac Pro ... Naprawdę ich nie obwiniam, ale to trochę imponujące, że zespół Apple Remote Desktop nie robi tego Wspieraj to bardziej natywnie. W każdym razie, jeśli to pomogło bardziej niż wybrana odpowiedź, proszę zagłosuj, ponieważ znalazłem sterowniki AirDisplay, które naprawdę zepsuły moje doświadczenie, nie chciałbym, aby ktoś inny poszedł tą drogą.
CDD

6
Po prostu użycie menu wyświetlacza działało dla mnie na Yosemite; nie były wymagane żadne polecenia terminalowe.
Jace Browning

2
Żeby nie trącić własnym rogiem tutaj, ale być może moje zgłoszenie można uznać za właściwą odpowiedź na to pytanie @everett? Komentujący zgłoszenie „odpowiedzią” AirDisplay nie działa. Właśnie skonfigurowałem to ponownie na nowej maszynie i ten proces nadal działa.
CDD,

2
Menu wyświetlacza działa idealnie. Rozumie mnie, że ta funkcja nie jest standardem w OSX lub Apple Remote Desktop.
David DeMar

24

Wystarczy pobrać menu Display z App Store (bezpłatnie) i wybrać najwyższą rozdzielczość, która działała dla mnie na Yosemite. Teraz działa bezgłowo z doskonałą zdalną rozdzielczością ekranu. Żadne inne działania nie są wymagane.


3
działało również dobrze na El Cap.
user1051849,

2
działał dobrze na sierra
Marian Theisen

wysoka sierra +1 :)
webo80

to samo tutaj @mojave
cucu8

jak to działa chłopaki? Nadal dostaję tę samą pojedynczą opcję z niewielką rozdzielczością w tych menu wyświetlania i nic nie pomaga ...
RAM237

7

Udało mi się zaktualizować rozdzielczość na bezgłowym komputerze Mac Mini Server za pomocą najprostszej opcji:

 • Wystarczy przytrzymać klawisz „Opcja”, naciskając jednocześnie przycisk „Skalowany” w ustawieniach. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich dostępnych rozdzielczości i możesz zmienić na dowolne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To było dla mnie najlepsze rozwiązanie. Mamy grupę bezgłowych komputerów Mac Minis, do których grupa osób ma dostęp zdalny, i było to preferowane w porównaniu z menu wyświetlania, ponieważ aby pobrać menu wyświetlania, musisz zalogować się do App Store. Rozdzielczość również się utrzymuje.
gooberboobbutt

6

SwitchResX pracował dla mnie.

Jest to narzędzie shareware, które instaluje się w Preferencjach systemowych. Z poziomu panelu umożliwia wymuszenie domyślnej rozdzielczości zewnętrznego monitora.


2
Głosy w dół dotyczą niepoprawnych odpowiedzi, a nie odpowiedzi, których nie lubisz. Głosuje na pomocne odpowiedzi, które odciągają pomocnych ludzi. To jest naprawdę doskonała odpowiedź, ponieważ SwitchResX nie zaciemnia paska menu, jak to robi menu ekranowe. To powinna być zaakceptowana odpowiedź tylko z tego powodu.
Mike Bethany

To rozwiązanie działało dla mnie. Musiałem wyświetlać obraz w rozdzielczości HiDPI 1440 x 900, aby zoptymalizować wykorzystanie ekranu na moim komputerze Retina MacBook Pro. Ale zarówno Apple, jak i Display Menu ograniczały moje rozdzielczości do prawdopodobnie tego, co miało sens dla serwera, a nie dla klienta. SwitchResX rozwiązał mój problem. Teraz podłączanie się do mojego serwera z mojego Macbooka w trybie pełnoekranowym to przyjemność.
Robert Dupuy,

To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Żadne z pozostałych rozwiązań tutaj nie działa, jeśli podłączony jest zewnętrzny wyświetlacz, który nie obsługuje wyższej rozdzielczości (np. „Głupi” przełącznik KVM, który nie wykonuje właściwej emulacji EDID).
Rico Pajarola

2

Oto alternatywa oparta na odpowiedzi CDD, która będzie działać dla Lion. Aplikacja Menu wyświetlania nie działa na Lionie.

 1. Przejdź do Preferencji systemowych, Wyświetlaczy i wybierz żądaną rozdzielczość. Przełącz na tę rozdzielczość. Wyświetlacz VNC zawiesi się. Naciśnij kilka razy klawisz Return, aby mimo to zaakceptować rozdzielczość. Zobaczysz na chwilę pasek menu, ale nie okna VNC. Następnie automatycznie powróci do poprzedniego stanu.

  Ten krok jest konieczny, aby ta rozdzielczość pojawiła się w menu wyboru w kolejnych krokach.

 2. Włącz „Pokaż ekrany na pasku menu”.

 3. Selektor wyświetlania może nadal nie być wyświetlany na pasku menu z powodu braku miejsca. Aby zrobić miejsce, przejdź do Preferencji, Użytkowników i grup, Opcji logowania i wyłącz „Pokaż menu szybkiego przełączania użytkowników”. Wyłącz wszystko, czego nie potrzebujesz, na pasku menu, dopóki nie będzie wystarczającej ilości miejsca do wyświetlenia selektora wyświetlacza.

 4. Zamknij Preferencje. Zaloguj się do tego samego komputera za pomocą ssh oddzielnie. Wybierz pożądaną rozdzielczość z paska wyboru menu, naciśnij kilka razy klawisz Return, a teraz możesz uruchomić killall ScreensharingAgentsesję ssh. Okno VNC zmieni teraz rozmiar na prawidłową rozdzielczość.

Ta skomplikowana metoda zadziałała dla mnie.


W zależności od używanej wersji systemu operacyjnego jest to dobra odpowiedź! Najwyraźniej staram się używać starych wersji systemu OS 10 na serwerach, a na komputerach osobistych korzystam z wersji 10.9+. Wciąż dość frustrujące, że wciąż jest to problem w 2016 roku ...
CDD

1

Użyj cscreenz naparu. Jest bezpłatny i zaskakująco łatwy.

brew install Caskroom/cask/cscreen
cscreen -d 32 -x 1920 -y 1080 -r 60

1
w ogóle nie działa.
Nie wie

1
@KnowsNotMuchwało trochę czasu, aby określić swoją konfigurację (np. Wersję cscreen i OS) i to, co się nie udaje. Pomoże to znacznie więcej niż porzuceniu „niedziałającego” stwierdzenia.
Daishi,

Właśnie wypróbowałem to na Macu z połowy 2011 roku, OS X 10.13.6. cscreen z dowolnymi parametrami (włączając te w powyższym przykładzie) zwrócone Segmentation fault: 11.
Mitch Cohen

Pracował dla mnie. Mojave, Mac Book
Carlos Rafael Ramirez


0

To wreszcie rozwiązało mój irytujący problem związany z monitorowaniem pracy. Może ci też pomóc. Mój komputer do programowania to iMac siedzący na moim fortepianie Baby. Ale ze względów ergonomicznych wolę pracować zdalnie z mojego starego MacBooka Pro 17 ”przez domowe Wi-Fi do iMaca za pomocą aplikacji Apple do udostępniania ekranu. Działa dobrze, ale jest trochę kłopotów. Mój ekran MacBook res. ma rozdzielczość 1920 x 1200, ale iMac ma maksymalną macierzystą rozdzielczość 1920 x 1080. Więc do pracy zdalnej moja nieruchomość na ekranie jest zmiażdżona. Używam tylko 1080 linii z 1200 dostępnych na moim MacBooku Pro, z czarnymi literami nad i pod filmem. Śmieć. Na ratunek przychodzi mi mały produkt: Fit-Headless firmy CompuLab za 21 £ - sprzedawany na Amazon. Podłączasz go do portu wideo drugiego monitora, gdzie działa on jak sztuczny drugi ekran z opcjami zmiennej rozdzielczości ekranu do 4K. Jednak po otrzymaniu - podłączyłem go do mojego portu VDI. Pojawił się w preferencjach jako drugi ekran. ALE ..... biada biada biada .. ze wszystkimi opcjami rozdzielczości ekranu - aż do 4K ..... BRAK KRWI 1920 x 1200 !!!! WTF !!! Googled po okolicy. I natknąłem się na pobraną wersję demo aplikacji o nazwie SwitchResX, która robi wiele rzeczy związanych z monitorami. Miał też mnóstwo opcji rozdzielczości, ALE JESZCZE NIE 1920 x 1200 !!. ALE ... ukryta była zakładka, w której możesz ustawić własne ustawienia rozdzielczości ekranu. Więc dodałem jeden dla 1920x1200. I HEJ PRESTO! za dodatkowe 18 £ za SwitchResX Mogę teraz pracować zdalnie na moim komputerze iMac z mojego Macbooka w tej samej wysokiej rozdzielczości, co mój Macbook. Bez literowania. Więcej pikseli do szturchania, przeciągania i przesuwania myszką z… SZCZĘŚLIWYCH DNI! [PS: Te adaptery bezgłowe Fit są w rzeczywistości przeznaczone dla osób używających komputerów Mac Mini jako „bezgłowych” serwerów itp., gdzie administrują nimi zdalnie i nie chcą mieć podłączonego rzeczywistego monitora. Na przykład dlatego, że siedzi w szafie lub na półce ...]0

Menu wyświetlania z App Store (bezpłatne) również działało dla mnie, działając na OS X 10.10, Yosemite.

Zastanawiam się, czy istnieje sposób, aby wymusić to przez pliki wiersza poleceń / conf. Na razie menu Wyświetl jest sposobem na komputer bezgłowy Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.