dokładniejsza kontrola antyaliasingu Preview (wygładzanie czcionek)?


14

Właśnie zaktualizowałem Yosemite i coś musiało się zmienić w sposobie, w jaki Preview renderuje czcionki.

Uważam, że wyświetlanie podglądu tekstu w plikach PDF jest raczej niechlujne, jestem prawie pewien, że w Mavericks był znacznie ostrzejszy. Przynajmniej teraz Preview jest znacznie mniej ostry niż Acrobat Reader, możesz sprawdzić zrzut ekranu, aby przekonać się o tym, o czym mówię.

W pozostałej części interfejsu jestem całkiem zadowolony z sposobu wyświetlania czcionek. Zastanawiałem się więc, czy istnieją sposoby kontrolowania wygładzania podglądu. W preferencjach Preview mogę znaleźć tylko globalny przełącznik antyaliasingu, ale chciałbym się pobawić siłą antyaliasingu, aby znaleźć optymalne ustawienie.

Szukam do defaultsz com.apple.Preview, ale w moich aktualnych wartości nie wydaje się być nie ustawienie o wygładzanie czcionek czy coś sugestywny anty-aliasing. Wszelkie sugestie dotyczące możliwych wartości do edycji tutaj?

Dzięki za sugestie, Roberto

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To samo pytanie zostało postawione tutaj i zgłoszone Apple tutaj i tutaj . Nie jestem jednak pewien, czy Apple kiedykolwiek odpowiada na swoim forum.
Leo Fang

@DanielLawson, to wyraźnie nowy błąd wprowadzony w 10.10. Dlaczego zabrałem tag błędu?
Leo Fang

Tagi służą do filtrowania. Są ludzie, którzy są zainteresowani czytaniem lub nie czytaniem postów o Yosemite, więc tag Yosemite jest pomocny. Nikt ogólnie nie jest zainteresowany błędami ani nie jest ekspertem we wszystkich kwestiach związanych z błędami, więc nie jest to przydatny tag na głównej stronie.
Daniel

@DanielLawson, całkowicie się nie zgadzam. To nie jest ogólna filozofia w witrynie StackExchange. Tagi są tam celowe. Dodanie tagu błędu pomaga czytelnikom szybko zdiagnozować, czy dziwna sytuacja, którą spotykają, jest spowodowana niewłaściwymi manipulacjami lub rzeczami, których nie mogą naprawić i muszą czekać na przyszłą aktualizację. Jeśli jest to ten ostatni, mogliby wiedzieć, jak popchnąć zainteresowaną stronę trzecią (w tym przypadku Apple), aby to naprawić. Upieram się, że w tym poście niezbędny jest tag błędu, w przeciwnym razie po co zawracać sobie głowę tworzeniem tego tagu?
Leo Fang

Chodzi mi o to, że nie powinniśmy mieć tagu błędu, a jest to jeden z kroków w procesie usuwania go.
Daniel

Odpowiedzi:


9

Znalazłem rozwiązanie tego problemu: zastąpienie PDFKit Yosemite na PDFKit Mavericks. Tak proste jak to. Wymieniłem zawartość /System/Library/Frameworks/Quartz.framework/Versions/A/Frameworks/PDFKit.framework/Versions/Ai wszystko działa teraz dobrze.

Dla tych, którzy nie mają kopii Mavericks, z której można pobrać pliki PDFKit, przesłałem kopię na: http://www.filedropper.com/pdfkit (mam nadzieję, że nie ma z tym problemów związanych z prawami autorskimi - zrobię to usuń link, jeśli zostaniesz o to poproszony).

Nawiasem mówiąc, zmiana Currentdowiązania symbolicznego tak, aby wskazywała na wersję Mavericks i utrzymanie oryginalnego A/katalogu NIE NAPRAWIŁO problemu. Musiałem całkowicie usunąć wersję Yosemite i umieścić w niej zawartość wersji Mavericks A/(wygląda na to, że Preview i Skim są na stałe zakodowane Versions/Ai nie podążają za Currentdowiązaniem symbolicznym).


Dziękuję Gustavo za tę sugestię. Mogę uzyskać dostęp do OS 10.9, aby zhakować ten kawałek kwarcu, ale wydaje się to dość ciężką operacją. Czy to naprawdę minimalna rzecz, aby wywrzeć wpływ?
Rho Phi

Próbowałem tego na maszynie wirtualnej 10.10.2 i działa.
Kristian Duske

2
Aktualizacja z 10.10.1 do 10.10.2 zepsuła to (= zastąpiła PDFKit Mavericks na PDFKit Yosemite). Powtórzenie powyższej procedury znów zadziałało.
Gustavo Bezerra

@ gustavo-bezerra czy możesz załadować to jeszcze raz? Mam najnowszą wersję Yosemite 10.10.4 i nadal mam te same problemy.
ndrizza

Przepraszam za późną odpowiedź. Proszę bardzo: dl.dropboxusercontent.com/u/18085964/pdfkit.zip
Gustavo Bezerra

4

Najwyraźniej w Yosemite podgląd nie używa wygładzania czcionek LCD ( renderowanie subpikseli ), nawet jeśli wygładzanie czcionek LCD jest włączone w Preferencjach systemowych. Skim nigdy nie używa wygładzania czcionek LCD, ale sposób renderowania tekstu zależy od AppleFontSmoothingustawienia lub tego, czy wygładzanie czcionek LCD jest włączone w Preferencjach systemowych.

Polecenia takie jak defaults write -app Preview AppleFontSmoothing -int 2nie mają żadnego efektu. Nie znalazłem żadnych kluczy preferencji po uruchomieniu strings /Applications/Preview.app/Contents/MacOS/Previewlub strings /System/Library/Frameworks/Quartz.framework/Versions/A/Frameworks/PDFKit.framework/PDFKitjednym z nich.

Deweloper Skima zamknął błąd dotyczący tego problemu, ponieważ „nie można go naprawić”.


Próbowałem AppleFontSmoothingteż, ale wydaje się, że nie ma to większego wpływu (na to, co widzę). Czy mogę zapytać, w jaki sposób odkryłeś, że zarówno Skim, jak i Preview nie używają „renderowania subpikseli” w 10.10? Czy renderowanie subpikseli jest takie samo jak wygładzanie? i czy sugerujesz, że w wersji 10.9 Preview zamiast tego używało renderowania subpikseli?
Rho Phi

1
Zredagowałem odpowiedź. Jeśli włączone jest renderowanie subpikseli, na obrzeżach czarnego tekstu znajdują się kolorowe piksele, jak na górnych i dolnych zrzutach ekranu na obrazie w odpowiedzi. Preview i Skim domyślnie używały renderowania subpikseli na normalnych wyświetlaczach LCD w wersji 10.9.
Lri

@ Lri miała rację, renderowanie subpikseli nie jest włączone w 10.10. Zobacz tutaj dla powiększonych porównań.
Leo Fang

1
BTW, najbardziej osobliwą rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że chociaż renderowanie subpikseli nie jest włączone w Podglądzie, to nadal jest włączone w Safari. Można spróbować porównać ten sam plik PDF wyświetlany zarówno w przeglądarce Safari, jak i w wersji zapoznawczej.
Leo Fang

3

Odpowiedź Gustavo rozwiązuje problem również w El Capitan 10.11.4.

Przed: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Wreszcie problem został rozwiązany przez Apple. Musisz tylko zaktualizować do Yosemite 10.10.3!


2
Mam 10.10.4 i moja czcionka jest nadal rozmazana.
ndrizza

I, kurwa, powraca z Sierra 10.12.6!
Bryan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.