Jak zainstalować Mavericks po wydaniu Yosemite?


11

Mam pod koniec 2009 roku iMaca z systemem Mountain Lion, mam też MacBooka Pro z systemem Mavericks. Planowałem zainstalować Mavericks na iMacu, ale teraz, gdy Yosemite został wydany, Mavericks nie jest już dostępny w Mac App Store.

Jak mogę zainstalować Mavericks na iMacu? Jak można się domyślić, nie jestem wczesnym użytkownikiem, więc na razie nie jestem zainteresowany instalacją Yosemite.

Mimo że mam MacBooka Pro z Mavericks, został on zainstalowany wraz z Mavericks, więc nie ma go w moim sklepie Mac App Store „Zakupy”, ale „Mountain Lion”.


Możesz spróbować zadzwonić do pomocy technicznej Apple i sprawdzić, czy mogą pomóc w dodaniu Mavericks do historii zakupów Apple, ponieważ była ona bezpłatna. W przeciwnym razie konieczne będzie uaktualnienie do Yosemite, ponieważ Mavericks nie jest już ogólnie dostępny.
tubedogg

Rozmawiałem już z pomocą techniczną Apple. Powiedzieli tylko, że „nie jest już dostępny w App Store”, więc w ogóle nie dostarczyli rozwiązania.
Howard W

W takim razie nie sądzę, abyśmy mogli ci w tym pomóc. Brak rekomendacji piractwa (której zdecydowanie nie zalecamy ) nie ma sposobu na uzyskanie kopii Mavericks.
tubedogg

3
To szalone, że Apple nie zapewnia legalnego sposobu pobierania poprzedniego systemu operacyjnego. W najnowszej historii to nie problem.
Howard W

1
Nie zapewniają prawidłowego sposobu pobrania go dla osoby na moim stanowisku. I jestem pewien, że nie jestem jedyny. Nie wiem, dlaczego nie mają tego jeszcze w App Store. Myślę, że to zmusza ludzi do przejścia na Yosemite.
Howard W

Odpowiedzi:


2

Zabierz to do Genius Bar. Posiadają instalatory dla każdego systemu operacyjnego.


0

Więc jeśli poprawnie rozumiem twoje pytanie, możesz mieć możliwość powrotu do Mavericks.

Będziesz musiał pobrać lub torrentować go zewnętrznie bez zgody Apple, ale ponieważ było to bezpłatne uaktualnienie, kiedy było dostępne, nie powinno być problemu.

To powiedziane jest tutaj (zepsuty) link do pobrania rozruchowego pliku DMG. Link: http://thepiratebay.se/torrent/11054371/OS_X_Mavericks_10.9.5_(13F34)_bootable_USB_(DMG_File)#filelistContainer

Potrzebny będzie także dysk flash USB o pojemności 8 GB lub większej. A jeśli chcesz, możesz użyć Time Machine do wykonania kopii zapasowej plików i preferencji komputera Mac na dysk zewnętrzny. Oto link do pomocnego filmu na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=xgYqcL7_0BI

Teraz dobre rzeczy: po pobraniu torrentu otwórz Narzędzie dyskowe. Wybierz dysk flash z listy. Kliknij kartę „Usuń”. Kliknij menu obok Format i wybierz „Mac OS Extended (Journaled)”. Następnie w polu nazwy możesz wpisać dowolne imię. Następnie kliknij Wymaż i potwierdź to również.

UWAŻAJ, JAK TO DZIAŁA, KASUJE WSZYSTKIE TWOJE DANE Z DYSKU FLASH!

Po zakończeniu wybierz partycję o wprowadzonej nazwie i kliknij kartę „Przywróć”. Znajdź wcześniej pobrany plik i przeciągnij go do pola „Źródło”. a następnie przeciągnij utworzoną partycję do pola „Miejsce docelowe”. Kliknij przycisk „Przywróć” w prawym dolnym rogu.

Niech więc magia się wydarzy. :)

Po zakończeniu zamknij komputer Mac i włącz go ponownie, przytrzymując klawisz „opcja”, aż pojawi się szary ekran Z napędami do wyboru. Wybierz utworzony dysk, który powinien zostać uruchomiony na dysku przypominającym proces odzyskiwania.

Stamtąd powinieneś być w stanie sformatować dysk za pomocą Narzędzia dyskowego i ponownie zainstalować Mavericks.


zatoka piratów. Naprawdę Mówimy o uzyskaniu OFICJALNEGO ulepszenia, stary.
4wk_

-1

O ile rozumiem, jeśli nie ma go na liście zakupionych produktów, musisz pobrać instalator z alternatywnego źródła. Zdobądź go od znajomego lub wiarygodnego źródła internetowego.

Apple może wystawić go na sprzedaż (lub za darmo), tak jak zrobili to z Mountain Lion, Lion i Snow Leopard. Nadal możesz je kupić w sklepie store.apple.com


Snow Leopard był ostatnią wersją systemu OS X rozpowszechnianą na DVD. Apple nie tworzy już ani nie rozpowszechnia wersji systemów operacyjnych na dyskach, więc nie będą oferować Mavericks w Apple Store. Ponadto pobranie systemu operacyjnego z dowolnego źródła innego niż Apple, nawet jeśli jest ono nominalnie bezpłatne, może być niezgodne z prawem autorskim w Stanach Zjednoczonych lub innych krajach, a na pewno jest niezgodne z umową licencyjną na oprogramowanie.
tubedogg

Szpilki Apple kupujesz kody do Mountain Lion i Lion; mogą zrobić coś podobnego dla Mavericks. store.apple.com/us/product/D6377Z/A/os-x-mountain-lion
Chris A

1
Jak zauważono w komentarzach do głównego pytania, wersje OS X, które wciąż sprzedają, mają bezpośredni związek z wymaganiami systemowymi zmieniającymi się między wersjami. Na stronie, do której linkujesz, napisano, że aktualna wersja systemu operacyjnego to Mavericks. Kliknięcie linku powoduje przejście do strony z aktualizacją do Yosemite. Mogę się mylić, ale jestem prawie pewien, że nie będą sprzedawać Mavericks w przyszłości, ponieważ wymagania systemowe między Mavericks i Yosemite nie uległy zmianie, a wszystkie systemy, które mogą obsługiwać Mavericks, mogą obsługiwać Yosemite.
tubedogg

Tak może być, nie byłbym zaskoczony.
Chris A

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.