Jak dostosować czas, jaki Mac Mail zajmuje do oznaczania wiadomości jako „przeczytanych”?


11

Może minąć kilka sekund, zanim Mac Mail oznaczy wiadomość jako „przeczytaną”. Chciałbym, aby zajęło to nie więcej niż 0,5 sekundy, choć natychmiastowe byłoby najlepsze.

Jak mogę dostosować czas potrzebny na wyświetlenie wiadomości, zanim przestanie być uważana za „nieprzeczytaną”?

Mac OS X, 10.9.4 i 10.10


Wyjaśnij, czy masz na myśli Mail.app na Mac OS X (a jeśli tak, to jaką wersję OS X) lub iOS (i ponownie, która wersja iOS). Twoje pytanie dotyczy komputera Mac, ale tagi dotyczą iPhone'a. Dzięki.
tubedogg

Świetna uwaga, dziękuję. iPhone rzeczywiście wykonuje niezłą robotę, natychmiast oznaczając wiadomości jako „przeczytane”.
ProductionValues

Właśnie to przetestowałem, a wiadomości zostały oznaczone jako przeczytane natychmiast, przy użyciu OS X 10.10. Najwyraźniej nie ma preferencji użytkownika w tym zakresie, a Apple usunęło preferencję „domyślną” co najmniej dwie główne wersje temu, więc nie jestem pewien, dlaczego widzisz opóźnienie. Czy Twoja skrzynka pocztowa jest bardzo duża / czy jest tam duża liczba wiadomości? Czy używasz POP3 lub IMAP ze swoim dostawcą poczty?
tubedogg

Znakomity! Korzystam z IMAP. Odłączyłem się od sieci i natychmiast zaczęło oznaczać je jako „przeczytane”. Przypuszczam, że po podłączeniu czeka na serwer, aby oznaczyć go jako pierwszy. Dzięki!
ProductionValues

Dodałem odpowiedź, która podsumowuje wynik. Jeśli mógłbyś „zaakceptować” to jako odpowiedź, byłbym wdzięczny!
tubedogg

Odpowiedzi:


6

Czy próbowałeś zamknąć Mail, uruchomić Terminal i zainstalować

defaults write com.apple.Mail MarkAsReadDelay 0

0W tej odpowiedzi jest mierzony w sekundach. Innymi słowy, jeśli chcesz, aby Mail czekał sekundę przed oznaczeniem wiadomości jako przeczytanej, zmień 0na1
HairOfTheDog

Dziękuję Ci!! Niestety, w końcu to jest prawdziwa odpowiedź. Jaka jest domyślna wartość tego ustawienia i czy ta wartość musi być liczbą całkowitą?
ProductionValues

4
Niestety nie działa to już w Yosemite . Apple usunął to ustawienie.
SiliconMind

1
Czy istnieje odpowiednik w El Capitan/ Sierra?
ᆼ ᆺ ᆼ

1
Mac OS 10.12.6. to działa domyślnie napisz com.apple.Mail MarkAsReadDelay 0 Komunikat natychmiastowy jako „odczyt” na koncie IMAP w trybie online. działa idealnie
Roped

2

Podczas korzystania z konta IMAP może wystąpić opóźnienie w oznaczeniu odczytu po podłączeniu do serwera pocztowego, ponieważ najpierw wysyła on polecenie oznaczenia odczytu do serwera i czeka na odpowiedź, zanim zrobi to lokalnie.


Dobra uwaga - nawet jeśli lokalny klient poczty oznaczy go jako przeczytany, mogą wystąpić opóźnienia sieciowe, aby udaremnić tę szybką akcję i przywrócić stan do nieprzeczytanego.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.