Spraw, by pasek menu w Yosemite był nieprzezroczysty


21

W Mavericks i wcześniejszych można było sprawić, że pasek menu był nieprzezroczysty , a nie domyślnie półprzezroczysty.

Teraz w Yosemite wygląda na to, że przezroczystość jest ustawieniem domyślnym, a ustawienia nie ma w miejscu, w którym kiedyś było, aby je przełączyć.

Czy można to obejść? Taki sposób na zrobienie tego przez terminal?

Odpowiedzi:


19

W Preferencjach systemowych> Dostępność> Wyświetlanie włącz opcję „Zmniejsz przezroczystość”.

(Należy jednak pamiętać, że wyłącza to przezroczystość w całym systemie; nie wydaje się, aby można było wyłączyć przezroczystość tylko dla paska menu).


2
Okej, więc myślę, że to przenieśli. Przejrzystość i tak wydaje mi się trochę uciążliwa. Ale zapewne dam mu kilka dni na przyzwyczajenie się.
Gary

2

W Preferencjach systemowych> Dostępność> Wyświetlanie włącz opcję „Zwiększ kontrast”.


Pamiętaj, że ta opcja powoduje, że niektóre teksty są nieczytelne, gdy jesteś w „trybie ciemnym”, ponieważ jest renderowane jako czarny tekst na ciemnoszarym tle (np. Menu Wi-Fi). Gdy nie używasz „Trybu ciemnego”, jest to dobra pomoc dla czytelności.
Perry


0

Znalazłem inny sposób na osiągnięcie tego w nowszych wersjach systemu macOS (np. Mojave i Catalina), który nie wymaga włączenia opcji „Zmniejsz przezroczystość”, a zatem utraty wszystkich innych efektów przezroczystości w systemie macOS.

Chodzi o to, aby utworzyć niestandardowy obraz tła, który wypełnia ekran i ma białe piksele pod dokładnym obszarem zajmowanym przez pasek menu.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. W wybranym edytorze obrazów (takim jak Photoshop, Affinity Photo lub GIMP) utwórz nowy dokument, którego rozdzielczość odpowiada rozdzielczości twojego wyświetlacza.
  2. Skopiuj i wklej obraz, który ma być tłem, i umieść go w dokumencie w dowolny sposób (np. Wypełnienie całego dokumentu, wyśrodkowanie go itp.). Lub, jeśli chcesz uzyskać jednolity kolor tła, po prostu wypełnij obraz odpowiednim kolorem.
  3. Utwórz biały prostokąt na samej górze dokumentu, który rozciąga się na cały dokument w poziomie. Upewnij się, że jego górna krawędź dokładnie pokrywa się z górną krawędzią dokumentu.
  4. Jeśli wyświetlacz nie jest wyświetlaczem siatkówki, ustaw wysokość prostokąta na 22 piksele. Jeśli ekran jest wyświetlaczem siatkówki, określ wysokość prostokąta w pikselach, stosując następującą formułę:

[vertical resolution of your display] * 22 / [apparent height of display in pixels (as indicated in the Displays pref pane)]

  1. Zapisz dokument jako plik png i ustaw go jako tło pulpitu.

Na przykład, jeśli masz iMaca 5k, a główny ekran jest wyskalowany tak, aby wyglądał jak 2560 x 1440, rozmiar obrazu wyniósłby 5120 x 2880 (rozdzielczość ekranu), a biały prostokąt miałby 44 piksele wysokości (lub 2880 * 22/1440 ).

Oto przykładowy obraz, który działałby na ekranie 1080p.

Uwaga: ta metoda ma jedno ważne ograniczenie, a mianowicie to, że jeśli zmienisz rozdzielczość monitora, obraz nie będzie już prawidłowo zrównywał się z paskiem menu. Ta metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy nigdy nie planujesz zmienić rozdzielczości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.