Czy udoskonalić konsolę OS X kolorując wydruk?


21

Terminal OS X nie używa na przykład kolorów do podświetlania danych wyjściowych różnych poleceń ls.

W porównaniu z innymi systemami, takimi jak Ubuntu, jest to duża utrata dostępności / wydajności.

Jakie rozwiązania muszę poprawić, aby korzystać z tej funkcji? Na razie znalazłem tylko ten przewodnik dla kolorowych wyników ls w OS X, ale szukam bardziej kompletnego rozwiązania.

Odpowiedzi:


26
  • powinieneś zmienić preferencje Terminal.app-> zaawansowane na xterm-color.
  • wprowadź następujące dane do swojego ~ / .profile

aby włączyć kolorowe ls:

export CLICOLOR=1;
export LSCOLORS=exfxcxdxbxegedabagacad;

i odtąd otrzymasz kolorowe lswydruki.


+1 Do poprawnych definicji kolorów terminala. Ogólnie kolory są osobiste, ale zalecałbym włączenie funkcji bardziej w sposób systemowy niż przez dodanie wtyczki.
Tigran Khanzadyan

+1 - robi to, co jest napisane na puszce. Twoje zdrowie. Pytanie: Gdzie miałbym umieścić taki plik konfiguracyjny na bardziej ogólnym poziomie (tj. Nie w ~)?
boehj

2
IMHO Twój $ HOME / .profile jest najlepszym miejscem, ale jeśli chcesz, możesz umieścić je w całym systemie /etc/profile. np. sudo open / etc / profile
jm666

Pamiętaj, że przed Lion domyślna wartość $ TERM to xterm-color, więc rzadko trzeba ją zmieniać. W systemie Mac OS X Lion 10.7 domyślną wartością terminalu $ TERM jest xterm-256color, który umożliwia programom, które mogą skorzystać z rozszerzonej palety 256 kolorów. W Lionie i późniejszych odradza się używanie xterm-color, ponieważ opisuje on starszą, mniej funkcjonalną gałąź xterm, a Lion Terminal jest bardziej kompatybilny z nowoczesnym xterm. Powinieneś więc trzymać się xterm-256color lub po prostu xterm.
Chris Page

Za pomocą tego narzędzia online
Nostalg.io,

6

Możesz łatwo zmienić kolor wyjściowy ls, instalując wtyczkę „TerminalColors”. Jestem wielkim fanem motywu „ Solarize ”, który wygląda świetnie na moim komputerze Mac.


1
Wygląda dobrze. Spróbuję tego wieczoru.
Loïc Wolff

1
+1 dzięki, Solarize jest fajny i użyję go, ale nie chodziło o to, jak „dostroić” kolory, chodziło o dodanie kolorów do wyników różnych poleceń.
sorin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.