Dlaczego Quicktime odtwarza pliki .avi, ale iTunes nie?


2

Wydaje mi się, że czegoś mi brakuje, ale wydaje się, że Quicktime cieszy się z oglądania filmów .avi, ale iTunes nie. Muszę więc przejść przez program konwertowania plików .avi na .mp4 za pomocą iTunes przed wyświetleniem w iTunes lub na iPodzie Touch. To oczywiście oznacza, że ​​mam dwie wersje tego samego pliku (trzy, jeśli muszę wyświetlić na iPodzie). Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Będę musiał kupić kolejny przenośny dysk twardy przed końcem miesiąca ...


3
czy Perian jest zainstalowany na twoim komputerze Mac? Obsługuje tylko QuickTime, ale nie iTunes.

Również obsługa kodeków w iPodzie jest bardzo ograniczona, więc naprawdę nie może zrobić nic poza tym, czego chce Apple (tj. Własnymi rzeczami Apple - h264 i mpeg4).
XQYZ

możesz pobrać oprogramowanie takie jak Miro lub Vuze (są one używane głównie do torrentowania), ale odtwarzają one różnorodne typy plików i mogą uczciwie odtwarzać prawie wszystko, co napotkają. Jednak jeśli chodzi o iPoda, XQYZ ma rację, jabłko nie lubi niczego, co nie jest jabłkiem: p
luca590

Wszystko, co działa w odtwarzaczu Quicktime (w tym kodeki Perian), również powinno działać w iTunes, ponieważ iTunes używa tylko Quicktime do odtwarzania. Więc nie jestem pewien, co się tam dzieje. Obawiam się, że w przypadku iPoda (lub dowolnego innego urządzenia z systemem iOS) zawsze będziesz musiał dokonać konwersji.
calum_b

Czy masz na myśli, że sam iTunes (na komputerze Mac) go nie odtwarza, czy po prostu trzeba go przekonwertować, zanim będzie można wysłać go do iPoda? Pierwszy byłby naprawdę dziwny, drugi jest normalny. Sam iTunes może wykonać konwersję. Tak, potem będą dwie wersje (na Maca).
GEdgar

Odpowiedzi:


1

Zgodnie z postem na forum MacRumors :

Istnieją trzy sposoby na załadowanie plików .avi do biblioteki iTunes, pakowanie ich w obsługiwanym formacie (obejście QT-Pro), dodawanie dodatkowych wpisów do CFBundleDocumentTypes (może powodować problemy podczas aktualizacji iTunes) lub dodawanie filmu wpisz metadane do pliku. Dodanie meta-danych typu filmowego do pliku jest najszybszą, najłatwiejszą i najbezpieczniejszą ze wszystkich tych opcji (IMHO).

Następnie opisuje metodę dodania metadanych typu filmowego.

w terminalu (wymaga narzędzi programistycznych)

$ SetFile -t "MooV" /path/to/movie.avi

Następnie uruchom ten Applescript:

tell application "Finder"
  set file type of file this_file to "MooV"
end tell

Oryginalny post, który podlinkowałem powyżej, ma pełną kroplę Applescript lub akcję folderu, która może to zrobić automatycznie.


0

Muszę więc przejść przez program konwertowania plików .avi na .mp4 za pomocą iTunes przed wyświetleniem w iTunes lub na iPodzie Touch. To oczywiście oznacza, że ​​mam dwie wersje tego samego pliku (trzy, jeśli muszę wyświetlić na iPodzie).

Czuję twój ból!

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

z264

sprawdź plik pod kątem kodowania AVC i opakowania flv, wmv lub mkv i ponownie opakuj w kontenerze mp4, w przeciwnym razie, jeśli jeszcze nie jestem mp4, transkoduj do AVC mp4

Z264 ma kilka zależności (mediainfo, rmtrash, ffmpeg, SublerCLI i HandBrakeCLI)

 • skopiuj i wklej do pliku tekstowego, odkomentuj sekcję instalacji binarnej (usuń #), zapisz gdziekolwiek
 • otwórz Terminal.app

  chmod +x z264
  
 • uruchomione raz

  ./z264
  
 • polecam sekcję binarną (zamień #) po zainstalowaniu zależności w / usr / local / bin /

 • utwórz ramdysk o nazwie „Dwa” za pomocą polecenia w sekcji ramdysku

  diskutil quiet erasevolume HFS+ 'Two' `hdiutil attach -nomount ram://4194304`
  
 • sprawdź definicje poleceń (lokalizacje zależności) i popraw lokalizacje (do „/ usr / local / bin /”)

  change line 231 to read:  mediainfo="/usr/local/bin/mediainfo"
  change line 236 to read:  rmtrash="/usr/local/bin/rmtrash"
  change line 238 to read:  ffmpeg="/usr/local/bin/ffmpeg"
  change line 239 to read:  SublerCLI="/usr/local/bin/SublerCLI"
  change line 262 to read:  mediainfo="/usr/local/bin/mediainfo"
  change line 263 to read:  rmtrash="/usr/local/bin/rmtrash"
  change line 265 to read:  HandBrakeCLI="/usr/local/bin/HandBrakeCLI"
  
 • zapisz jako z264 w / usr / local / bin /

 • użyj terminalu, aby wywołać z264 na jednym pliku, katalogu plików lub na całym dysku

  z264 directory.full.of.mixed.video.filetypes/*
  

Z264 zbada wszystko, ale dotknie tylko plików wideo avi, flv, mpg, mpeg, wmv, vob, mkv i mp4, kopiując strumienie wideo i audio oraz przepisując, jeśli to możliwe, transkodując tylko dźwięk, jeśli to konieczne, i transkodując tylko to, co wideo konieczne i zostawić przyjazne dla iTunes, zoptymalizowane pod kątem atomu pliki mp4, pozostawiając oryginały w Koszu. Podejmuje rozsądnie inteligentne decyzje dotyczące transkodowania plików na podstawie tego, jak ustawiono jego zmienne HandBrake (ustawione w wierszach 312-333).

drobne problemy: nie liczy jeszcze, ile procesów w tle się odradza, co oznacza, że ​​jeśli istnieje wiele transkodów, ich ukończenie zajmie trochę czasu, ale zostaną ukończone. Potrzebujesz także dużo pamięci (8 GB jest w porządku). Użytkownicy systemu Snow Leopard będą musieli zainstalować polecenie czyszczenia z narzędzi programistycznych xcode.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.