nie mogę podłączyć dwóch dysków twardych do mojego lotniska


1

Mam dwa dyski Seagate USB 3.0 4 TB pełne muzyki, do których chcę mieć dostęp bezprzewodowy. Mam hub Bites USB 3.0 zasilany przewodem DC 5V. Chcę je połączyć z moim lotniskiem Extreme (5. generacji), ale jest problem.

Kiedy podłączam to wszystko do mojego lotniska, mówi, że dyski twarde wymagają naprawy. Kiedy podłączę je (za pośrednictwem koncentratora USB) do mojego Macbooka Air, jednocześnie widzi tylko jeden dysk twardy (pierwszy podłączony), ale wszystkie działają (tak jakby nie były uszkodzone, mój Mac widzi oba, gdy I podłącz je bezpośrednio). Więc oczywiście - coś jest nie tak z hubem USB. Ale co dokładnie? Jak mogę to naprawić?

Odpowiedzi:


1

Jeśli koncentrator USB jest zasilany z magistrali (nie musi być podłączony do gniazda ściennego), problem polega na tym, że dyski twarde pobierają zbyt dużo prądu. Standardy USB stwierdzają, że każdy port USB musi być zdolny do wyjścia 500mA.

Dzieląc to przez cztery (zakładając, że hub USB jest 4-portowy), otrzymujesz 125mA, co nie wystarcza do zasilania dwóch dysków twardych.

Sugeruję, abyś otrzymał koncentrator USB zasilany zewnętrznie (taki, który wymaga zasilacza innego niż USB), ponieważ zapewni to, że każdy port USB odbierze 500mA każdy.


hub jest zasilany z gniazda (5 V DC), więc nie powinien to być problem z zasilaniem
user92820,

Jeśli jest to koncentrator 4-portowy, czy moc wyjściowa zasilacza DC 2000mA (2a)?
Thomas Jones
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.