Jak wyłączyć Acrobat Reader w Safari?


28

W przeglądarce Safari domyślną przeglądarką plików PDF w przeglądarce Safari jest „Podgląd”.

Niestety, ponieważ zainstalowałem Acrobat Reader, to ustawienie domyślne zmieniło się na Acrobat Reader, co jest bardzo denerwujące.

Jak mogę zmienić to z powrotem na „Podgląd”?

Odpowiedzi:


27

Przejdź do menu „Pomoc” w Safari i wybierz „Zainstalowane wtyczki”. Otworzy się nowa karta wyświetlająca informacje o wszystkich aktualnie zainstalowanych wtyczkach. Znajdź pozycję dla Adobe Acrobat. Poniżej będzie linia, która brzmi:

Adobe® Acrobat® Plug-in for Web Browsers — from file “AdobePDFViewer.plugin”.

Zanotuj nazwę pliku z tego wiersza.

Na dysku twardym znajduje się folder Library. W tym folderze będzie inny folder o nazwie Wtyczki internetowe. W tym folderze powinieneś znaleźć plik pokazany na zakładce „Zainstalowane wtyczki”. Pełna ścieżka powinna być /Library/Internet Plug-Ins/AdobePDFViewer.plugin. Ten plik musi zostać usunięty. Przeciągnięcie go do kosza załatwi sprawę.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz usunąć plik, możesz przenieść go w inne miejsce. Na przykład możesz utworzyć nowy folder o nazwie „Wyłączone wtyczki” w folderze „Zainstalowane wtyczki” i przenieść plik do nowego folderu.

Następnie zamknij i uruchom ponownie Safari.

Adobe potwierdza, że ​​jest to „ znany problem ” i zaleca tę procedurę.


1
Oto inny sposób dotarcia do lokalizacji wtyczki: skopiuj nazwę wtyczki (np. AdobePDFViewer.plugin), Otwórz Spotlight, klikając ikonę szkła powiększającego na pasku menu, wklej nazwę wtyczki, a następnie użyj myszy lub klawiszy strzałek, aby podświetlić wynik pasuje do nazwy i naciśnij ⌘-Enter, aby otworzyć nowe okno Findera z wybranym plikiem!
smileyborg

W przeglądarce Safari 6.1.3 nie wydaje się, że konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki. Nowe pliki PDF po prostu zacznij korzystać z podglądu.
Ryan Marcus

4

Wątek na macworld to opisuje. Powinien działać, usuwając wtyczkę z folderu wtyczek internetowych lub zmieniając ustawienia w preferencjach programu Adobe Reader. Wtyczka jest dość irytująca, nigdy więcej nie instalowałem programu Adobe Reader.


Zmiana preferencji w aplikacji Acrobat Viewer (Reader lub Acrobat) jest prawdopodobnie lepsza; Mam wrażenie, że jeśli usuniesz wtyczkę, wtedy Acrobat pomyśli, że jej instalacja jest „uszkodzona” i może cię dręczyć „naprawą”. Może to nie wydawać się problemem, ale celowe utworzenie fałszywego wyniku nie pomaga wykryć uszkodzenia instalacji z innego powodu.
Viktor Haag

2
Niestety „Wyświetl pdf w przeglądarce za pomocą ...” nie było zaznaczone (wyszarzone). Adobe Reader to niesamowita tandetna aplikacja na komputery Mac!
daefu

1
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
daviesgeek

2

Poniższe rozwiązanie działa dobrze (dla mnie), ale brakuje kilku kroków. Oto co zrobiłem:

 1. Zamknij Safari
 2. Znajdź zarówno pliki AdobePDFViewerNPAPI.plugin, jak i AdobePDFViewer.plugin w „Bibliotece / wtyczkach internetowych”
 3. Skopiuj oba pliki na pulpit (może pojawić się monit o hasło administratora) - pozostaw ten folder również otwarty
 4. Kliknij jeden z plików prawym przyciskiem myszy (nieważne, który z nich zrobisz pierwszy) i wybierz „Pokaż zawartość”
 5. Dokonaj edycji zgodnie z poniższym opisem w pliku Info.plist
 6. Powtórz kroki 3 i 4 dla drugiego pliku
 7. Skopiuj oba pliki .plugin z powrotem do oryginalnego folderu (może pojawić się monit o hasło administratora)
 8. Uruchom Safari

Oryginalna treść znajduje się poniżej:

Pozostałe odpowiedzi całkowicie usuwają program Acrobat Reader. Chociaż nie lubię programu Acrobat Reader, jest to po prostu jedyny wybór, gdy istnieją pliki PDF z formularzami acrobat, których podgląd nie jest świetny w obsłudze. Lepszym rozwiązaniem może być zachowanie wtyczki do plików PDF z formularzami (która ma osobny typ MIME) i otwieranie naszych prostych plików PDF z podglądem.

Aby to zrobić, otwórz plik: /Library/Internet Plug-Ins/AdobePDFViewerNPAPI.plugin/Contents/Info.plisti usuń następujący blok kodu:

  <key>application/pdf</key>
  <dict>
    <key>WebPluginExtensions</key>
    <array>
      <string>pdf</string>
    </array>
    <key>WebPluginTypeDescription</key>
    <string>Acrobat Portable Document Format</string>
  </dict>

Usunięcie tego spowoduje wyrejestrowanie wtyczki czytnika programu Acrobat do korzystania z prostych plików PDF, podczas gdy program Acrobat Reader będzie nadal otwierał pliki PDF z innymi danymi formularza.-1

najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie programu Acrobat Reader w koszu. To 400 Mb odzyskanego miejsca na moim HD

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.