Przytnij wiele stron w pliku pdf


11

Za pomocą aplikacji Preview mogę wybrać region i przyciąć stronę. Czy mogę zrobić to samo kadrowanie dla całych stron w pdf? Czy są dostępne narzędzia (komercyjne lub bezpłatne)?

Odpowiedzi:


10

Mam podpowiedź, która działa z tej strony

  1. Za pomocą paska bocznego utwórz widok Miniatury i wybierz Wszystkie strony (Cmd-A)
  2. Wybierz obszar do przycięcia za pomocą Narzędzia > Wybierz prostokątny
  3. Do the Tools > Crop (Cmd-K)

Jeszcze nie przetestowałem, ale jeśli to zadziała, jestem chory.
ConstantineK,

@hobs: Działa, sprawdziłem to.
prosseek

5
Przydatne wskazówki, które należy spełnić: (1) Kliknij prawym przyciskiem myszy w widoku miniatur i wybierz, columns -> 2aby wyświetlić 2 kolumny miniatur. Umożliwia to łatwe wybranie wszystkich stron parzystych lub nieparzystych, co może być przydatne, jeśli trzeba przyciąć je inaczej. (2) Otwórz zakładkę linijki inspektora, aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat przycinania.
Nathan Grigg,

@nathang: Dzięki za podpowiedź, dokładnie to chciałem zrobić. Naprawdę smutne jest to, że Apple ciągle usuwa funkcje ze swojego oprogramowania, aby zoptymalizować je dla najgłupszych użytkowników. Nie chcą ich mylić z doskonale działającymi i przydatnymi rzeczami. Opcja wielu kolumn w widoku miniatur stała się ofiarą tego nadmiernego uproszczenia, za które naprawdę ich nienawidzę. Na szczęście nigdy nie uaktualniłem (?) Mojego starego laptopa z systemem OSX 10.6 z wersją zapoznawczą 5.0.3, która wciąż ma tę funkcję. Niech wszystkie jednoprzyciskowe myszy Apple i inne nadmiernie uproszczone bezużyteczne „designerskie” hw / sw płoną w piekle !!! : D
zagyi

1
Przycinanie tylko parzystych lub nieparzystych stron jest nadal możliwe w OS X 10.10, jest to trochę bardziej kłopotliwe: (1) Wybierz „Widok -> Arkusz kontaktowy”. (2) Powiększ i zwęż okno, aby uzyskać dwie kolumny. (3) Rozpocznij przeciąganie po jednej z kolumn (otrzymasz wybór prostokąta) i trzymając wciśnięty przycisk myszy, naciśnij Fn + Dół, aby przewinąć do końca. Teraz należy wybrać jedną całą kolumnę. (4) Wybierz „Widok -> Miniatury”, aby przełączyć z powrotem. (5) Przytnij zgodnie z opisem w tej odpowiedzi. Przycina tylko parzyste lub nieparzyste strony.
Jo Liss,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.