ponownie podłącz kartę terminala do innego okna


66

Załóżmy, że masz terminal z dwiema zakładkami. Klikasz, przeciągasz i puszczasz jedną z tych kart, która staje się niezależnym oknem terminala. Po chwili chcesz wziąć to okno terminala i ponownie podłączyć je jako kartę do poprzedniego okna. Jak ty to robisz ? Widziałem opcję scalania okien w menu, ale to łączy wszystkie okna w jedno, które musiałbym wtedy przywrócić.

Odpowiedzi:


95

Musisz w oknie, które chcesz przenieść, przejść do Widok-> Pokaż pasek kart (jeśli pasek kart nie jest jeszcze wyświetlany).

Następnie przeciągnij kartę okna, które chcesz przenieść, do okna, do którego chcesz przenieść.

Aktualizacja dla iTerm 2 : W iTerm 2 ustawienie nie jest już widoczne w menu Widok. Przejdź do iTerm> Preferencje> Wygląd i zaznacz „Pokaż pasek kart, nawet jeśli jest tylko jedna karta”. Zauważ, że we wczesnych wersjach iTerm 2 ustawienie było „Ukryj pasek kart, gdy jest tylko jedna karta”.


2
Z tego i innych powodów zawsze mam widoczny pasek kart. Polecam to zrobić, ponieważ karty mają kilka przydatnych wskaźników statusu / aktywności (począwszy od Mac OS X 10.7 Lion).
Chris Page

1
Próbowałem Cmd + Shift + Opcja, aby kliknąć i przeciągnąć karty iTerm2 do innych okien, ale działa tylko z normalnymi oknami. Jak mogę scalić zakładki z powrotem do okna skrótu (Używam iTerm2 w trybie przypominającym wizjer / yakuake )
TrinitronX

4
Możesz także Cmd + t, aby utworzyć nową kartę, a pasek kart będzie automatycznie widoczny
czerasz

W mojej wersji nazywa się to „Pokaż pasek narzędzi”. Pasek kart jest zawsze widoczny, ale nie można przeciągnąć jednej karty do innego okna, chyba że pasek narzędzi jest widoczny.
keflavich


10

Mam tutaj iTerm2 (kompilacja 1.0.0.20130302) tutaj - nie ma View> Show Tab Bar. Ale jak sugerował Chris Page, wyłączenie Hide tab bar when there is only one tab(w Preferences> Appearance) pomaga. Pojedyncze okna można następnie przenieść i ponownie scalić.


6
Jeśli masz tylko 1 kartę, a tym samym nie ma paska kart, tymczasowo utwórz nową kartę, odsuń żądaną kartę, a następnie zamorduj kartę tymczasową.
Dan Jameson

3

Miałem problemy z połączeniem okien z profilem okna skrótu . W końcu znalazłem sposób, aby rozdzielić okna, wykonując następujące czynności:

  1. Preferences > odznacz Hide tab bar when there is only one tab
  2. Ustaw Tab positionnaBottom
  3. Naciśnij klawisz skrótu, aby wyświetlić okno klawiszy skrótu
  4. Kliknij i przeciągnij kartę na pasek kart okna klawiszy skrótów

0

Musisz kliknąć i przeciągnąć kartę z jednego okna na pasek kart drugiego okna, aby ją ponownie podłączyć.

Jeśli którekolwiek z okien nie ma paska kart, ponieważ obecnie pokazuje tylko jedną kartę, Command + Taby otworzyć nową kartę, wykonaj akcję, a następnie zamknij wszystkie niepotrzebne karty. Działa to zarówno dla terminala, jak i iTerm2.

Pełne uznanie dla Dana Jamesona w komentarzach do tego oczywistego rozwiązania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.