Mac nie rozpoznaje hostów w sieci lokalnej


2

Mam serwer Linux w mojej szafce. Moje komputery z systemem Windows mogą się z nim połączyć za pomocą nazwy hosta. Nigdy nie konfigurowałem żadnego serwera DNS; wszystko, co zrobiłem, to przypisałem nazwę Linux-a po zainstalowaniu Ubuntu. Działa z serwerem plików Samba.

Mój Macbook Pro nie rozpoznaje nazwy hosta. Jak sprawić, by mój Macbook znalazł maszynę w taki sam sposób, jak komputery z systemem Windows? Adres IP maszyny Linux jest dynamicznie przypisywany przez DHCP, więc nie chcę dodawać stałego wpisu do pliku hosts lub podobnego. (Mimo to komputery z systemem Windows zawsze mogą je znaleźć.)

Aktualizacja: Nie mogę pingować komputera, ale nmblookup może go znaleźć.

grahamb@pickle:~$ ping fry
ping: cannot resolve fry: Unknown host
grahamb@pickle:~$ ping fry.local
ping: cannot resolve fry.local: Unknown host
grahamb@pickle:~$ nmblookup fry
querying fry on 192.168.1.255
192.168.1.8 fry<00>

nmb nie jest domyślnie w resolverie OSX. Chociaż ktoś inny będzie musiał to rozwinąć, ponieważ wiele z tych rzeczy STILL mi umyka.
Jason Salaz

1
Wierzę, że chcesz, aby maszyna linux ogłosiła się za pomocą mDNS . Ale to już nie jest pytanie Mac, ale pytanie o Linuksa.
Harald Hanche-Olsen

Wspaniały. Czy to nie jest temat, czy mógłbyś krótko powiedzieć nam, co zrobiłeś, aby to rozwiązać?
Harald Hanche-Olsen

1
W systemie Linux: sudo apt-get install avahi-daemon
Graham Borland

Odpowiedzi:


3

Wierzę, że chcesz, aby maszyna linux ogłosiła się za pomocą mDNS . Ale to już nie jest pytanie Mac, ale pytanie o Linuksa.


1
Dzięki, po uruchomieniu „sudo apt-get install avahi-daemon” na komputerze z systemem Linux, Mac może teraz widzieć go jako fry.local.
Graham Borland
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.