Jak wyłączyć edycję PDF w aplikacji Preview?


48

Używam OS X 10.10, Yosemite, i jest jedna funkcja, która naprawdę mnie denerwuje. Wiem, że to musi być przydatne dla wielu ludzi, ale to nie jest dla mnie.

Kiedy otwieram dokument PDF i przyzwyczajenie, ciągle czytam tekst podczas czytania. Istnieje kilka obszarów, w których Preview uważa, że ​​chciałbym wstawić tekst.

Podgląd zrzutu ekranu

Gdy tylko to się stanie, dokument PDF zostanie oznaczony jako edytowany na pasku tytułu. Kiedy zamykam dokument, zapisuje go (lub próbuje zapisać), zmieniając datę modyfikacji i inne skutki uboczne, takie jak uruchamianie synchronizacji DropBox itp.

Przypadkowo wstawiłem tekst do wielu dokumentów, ponieważ Preview nie pyta przed zapisaniem zmodyfikowanej kopii.

Chciałbym wyłączyć wszystkie funkcje edycji plików PDF, chyba że zostanie to wyraźnie wywołane. czy jest to możliwe do zrobienia?


1
To zachowanie jest już obecne w mavericks (poprzednia wersja OSX), więc nie jest to bardzo nie na temat imho.
Gyom

2
nominowany do ponownego otwarcia, ponieważ jest to nadal zachowanie w wydanym teraz Yosemite (nie wspominając już o istniejącym problemie w poprzednich wersjach)
drfrogsplat

1
To jest tak strasznie denerwujące. Moje spreparowane numery stron całkowicie znikają po rozpoczęciu „edycji”.
crazysim

4
Dwa lata później wciąż ten sam problem ... (na El Capitan) Czy ludzie w Apple używają własnego produktu?
Arthur

Odpowiedzi:


15

Prostokątne narzędzie do zaznaczania

A dość słaba Rozwiązaniem tego problemu jest zmiana trybu wyboru z zaznaczonego tekstu do prostokątne zaznaczenie w menu Narzędzia.

Menu Narzędzia: tryb wyboru

Zapobiega to wstawianiu losowych pól tekstowych, ale także uniemożliwia wybranie tekstu, co może być równie denerwujące.

Blokowanie dokumentu

Jeśli dokument został zapisany *, możesz go zablokować ...

* (istnieje stan dla plików tymczasowych, np. załączników wiadomości e-mail otwartych bezpośrednio z wiadomości e-mail w aplikacji Apple Mail.app, gdzie są świadomi, że są to pliki tymczasowe, więc naciśnięcie Zapisz otwiera okno dialogowe Zapisz jako, a ty nie można zablokować dokumentu)

Zablokowany dokument

Jednak chociaż uniemożliwia to jego edycję, jeśli klikniesz teraz w jednym z tych miejsc, w których pojawi się nowe pole tekstowe, pojawi się dość irytujące wyskakujące okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz odblokować lub powielić dokument:

Zablokowany dokument: odblokuj / powiel dialog

To również nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ przeszkadza ci może nawet bardziej niż przypadkowe pole wprowadzania tekstu, ale technicznie uniemożliwia edytowanie go, jeśli synchronizacja Dropbox lub podobne jest głównym problemem.

Opinia Apple

Podejrzewam, że nie ma prostego sposobu wyłączania / ponownego włączania funkcji automatycznego wypełniania formularzy Preview (które są niesamowite, kiedy ich potrzebujesz!), Więc sugeruję przesłanie opinii Apple na ten temat.


3
informacje zwrotne wysłane tutaj: dyskusje.apple.com/message/27046205
xgdgsc

Najwyraźniej Apple nie docenia informacji zwrotnej na ten temat, ponieważ podglądu nie ma na stronie opinii ...
fishinear

14

Według mnie najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest przejście do Preferencji systemowych -> Ogólne. Upewnij się, że wybrano opcję „Poproś o zachowanie zmian podczas zamykania dokumentów”.

Panel preferencji ogólnych

Zapobiegnie to przypadkowym zmianom w plikach PDF, a także innych plikach otwieranych przez inne aplikacje.


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo „Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy.. Jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

Ta opcja nie jest dostępna w wersji zapoznawczej 9.0 (909.12) w Sierra 10.12.2.
flyboy777

Działa na Sierra 10.12.6. Nie wiem o wcześniejszych wersjach.
Jakub

Działa na El Capitan 10.11.6 - dzięki za wysłanie wiadomości!
Jason S

6

Mam taki sam zwyczaj wybierania tekstu, jak czytam. Jeśli coś zmienię przez przypadek (mam również tendencję do tasowania stron), po prostu wciskam Cmd-Z, a stan strony zmienia się z Edytowany z powrotem na Normalny. Właśnie przetestowałem to z plikiem w Dropbox i nie uruchomił się (tj. Nie zapisuje dokumentu, jeśli cofniesz przed zamknięciem okna).

Nie idealnie, ale działa dla mnie.


1
Cmd-Z przywraca ewentualnie wstawiony tekst, ale nie usuwa pola wprowadzania tekstu, ani nie przywraca dla mnie statusu Normalny. Również menu Edycja-> Cofnij jest wyszarzone.
fishinear

1
@fishinear: Jeśli najpierw odznaczysz pole tekstowe (klikając poza nim (i masz nadzieję, że nie utworzysz nowego pola tekstowego)), cofnięcie powinno działać zgodnie z opisem.
siegi

2

Ten problem jest w dużej mierze spowodowany zmianą Apple'a w modelu dokumentu wprowadzoną w Lionie, a zmiany w dokumencie są automatycznie zapisywane. Chociaż takie zachowanie jest pożądane, powiedzmy, w edytorze tekstu, nie jest tak pożądane w aplikacji takiej jak Preview, która jest często używana do przeglądania oryginałów, których nie należy edytować.

Możesz wyłączyć automatyczne zapisywanie Apple w podglądzie za pomocą następującego polecenia terminala:

defaults write -app 'Preview' ApplePersistence -bool no

W rezultacie, jeśli przypadkowo klikniesz dokument i utworzysz adnotację tekstową, zmiana nie zostanie zapisana, chyba że ręcznie zapiszesz dokument.


-4

Przejdź do Plik -> Drukuj , wybierz Zapisz jako PDF z rozwijanego menu PDF w lewym dolnym rogu okna dialogowego. Działa jak marzenie.


4
Jak to wyłącza edycję?
user151019,

Zapisany plik będzie nieedytowalny. Spróbuj, kiedy to zadziała, odzyskaj swoją opinię.
alwaysprep

7
@alwaysprep Ta odpowiedź nie działa. Myślę, że źle zrozumiałeś pytanie.
Will Vousden,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.